OPOWIEŚCI PSYCHOLOGICZNE,  PRZEMYŚLENIA PSYCHOLOGICZNE

TLUM BOGOWIE 21 WIEKU

CIEMNA MASA ZAWSZE ISTNIALA, LECZ TERAZ JEST JEJ JESZCZE ŁATWIEJ SIĘ SZERZYĆ, GDYZ MAMY PROCZ TELEWIZJI I GAZET…INTERNET

I to skutkuje tym, że powstaje tlum. Ja tak nazywam ogólnie spora ilość ludzi, którzy nie pomysla sami tylko zaczerpuja informacji od innych ludzi zwanych przeze mnie nawiedzonymi. Nawiedzonych z początku jest paru. To sa ludzie, którzy widza to co chcą widzieć. Ich logiczne rozwijanie tematu nie dotyczy. Ich mozgi są zbyt ograniczone by głębiej coś analizować, więc bez namyslu rzucaja hasło, które znajduje zwolenników, których mozgi działają tak samo. Nie są abstrakcyjne. I lacza się w grona czyli TLUM.

 

TO SĄ LUDZIE- TLUM TAK BARDZO OGRANICZENY UMYSŁOWO, ŻE CIĘŻKO NAWET ZALICZYC ICH POD JAKA KOLWOEK CHOROBĘ PSYCHICZNA TYPU SCHIZOFRENIA ITD.

Nie licza sie z zdaniem innych. Mało tego obrażają każdego kto ma zdanie odmienne od ich zdania. A i co najlepsze jeżeli owy odmieniec na ich obrażanie zareaguje też mocniejszym słowem wtedy oni z wielkim oburzeniem mówią- Jesteś bezczelny! Bez kultury! Obrażasz nas! Jak tak można?! Lecz tego, że oni bez namysłu zaczeli pierwsi obrażać nie widzą.

I tu sytuacja ta nawet pokazuje jak okropny jest TLUM bo jak zobaczy, że ten jeden niby został obrażony to włącza się do dyskusji i już gronem nawiedzonych jadą po danym człowieku. Nawet nie wpadna na pomysł by przeczytać dialog, dowiedzieć się co zaszlo i dlaczego ta osoba musiała posunac się do wulgaryzmu i obrażania. A dzieje się tak bo po prostu tlumowi wystarczy hasło. Im nie trzeba analizy i wnikania. Haslo jest zmakiem, ze myśleć oni nie muszą. Bo juz ktoś zrobił to za nich.

TU DZISIEJSZY POST Z STRONY FB “SAMO ŻYCIE”  I ZLOTA MYŚL O NAZWIE “TLUM”

 

JESTEM JAKA JESTEM
NIE IDE ZA TLUMEM
ZA TO LUDZIE MNIE NIENAWIDZA
WOLE TA NIENAWISC
NIZ BYC GLUBCAMI JAK ONI

Tak niestety jest. Mało kto w tych czasach mysli sam i postepuje tak jak sam uważa. Wiadomo, ze każdy będzie twierdzić, ze to jego i tylko jego indywidualne podejście do danej sprawy, ale to nie prawda. Nie potrafi się po prostu przyznac, że przecież tlum mówi tak więc tak musi być…
Tlum powie palmy maszty bo chca nas wykonczyc 5G i taki leci je palic bo tak wszyscy mówią…
To taki przykład:-)
Ludzie wskaza palcem i powiedzą- O ten to menel i chory jest przez swoje pijaństwo
Wiec nastepny czlowiek przyzna im rację choć nie zna tego wskazanego, ale przecież tłum tak powiedzial, więc musi tak być…

A zaczyna się to od paru osób- ja ich nazywam nawiedzonymi, którzy zaczynają siać swoje durne myślenie i reezta podlapuje przez co powstaje chory tłum, któremu już potem łatwo innych opetac… No bo jak TLUM coś powie to musi mieć rację bo to TLUM.
Nikt się nie zastanowi skąd wziął się owy tłum..
Po prostu dąży za nim i tyle.. Powstaje ciemna masa nawiedzonych
I rezultatem tego jest to, że swiat jest co raz gorszy i co raz więcej krzywdy na nim jest…

Ja nie idę za tłumem przez co jestem na kazdym kroku obrażana, poniżana itd. Lecz wole to i życie w prawdzie niż to by swoj mózg oddac bandzie nawiedzonych, którzy z mojego mózgu zrobia sieczke…

 

ZAPRASZAM NA INNE POLECANE ARTYKUŁY NA TEJ STRONIE:

Covid-19

Zawiść

 

POWIĄZANE STRONY:

Tatuaze i styl gothic

Wędkarstwo z pasją

Okruszek info

Jestem 100% realistka. Nie uznaje nadziei itp. zludnych uczuc. Uważam, że trzeba zdawac sobie sprawe z tego w jakiej sytuacji jest nasze życie i nie wmawiac sobie na siłę, że bedzie lepiej. Gdyz konsekwencja tego jest rozczarowanie i ból. Ja żyje tu i teraz bo jutro może nie nadejść. Łapie najmilsze chwile każdego dnia. Choć tak mało ich jest, ale jednak są i cieszą. To wszystko powoduje, że jestem silna i daję rade. Bo grunt to nie bujać w obłokach. Ogólnie pomimo wielu chorób m. in silnej epilepsji i tego, że prawie w ogóle nie widzę (mam znaczne nie dowidzanie) to tworzę, pisze blogi, prowadzę dość spory fanpage, pracuję w programach partnerskich oraz zajmuje się sprzedażą online (mam taki mały sklepik). Też poswiecam sie dużo pomocy innym. Moje zainteresowania/ pasje to: boks, taniec, śpiew, tatuaże, muzyka rock i heavy metal. Poki wzrok pozwala uwielbiam czytać książki zwłaszcza S. Kinga. I przedwszystkim kocham zwierzęta:-) Mam pieska, 4 króliki i myszki. Od 6 rano do 23 pracuję. Nigdy nie mam czasu na nic. I co mogę powiedzieć jeszcze? Na swój sposób jestem szczęśliwa. Mieszkam z osobami, które kocham. Nawet mam przybranego syna. Czego w życiu można więcej chcieć? Mam wszystko to co najważniejsze prócz zdrowia, ale z tym się już dawno pogodzilam, że lepiej nie będzie i po prostu żyje z tym:-) Jestem osobą bardzo często też nie lubiana za swoją szczerość i specyficzne podejście do ludzi i świata. Lecz jak to mawiał mój ojczym: A co ja zupa pomidorowa żeby mnie lubić? No właśnie nie jestem zupa i zwisa mi i powiewa czy mnie ktoś lubi. Myślę, że opis ten jest na tyle wyczerpujacy, że więcej informacji o mnie już nie trzeba:-)

%d bloggers like this: