LINKI CHARYTATYWNE,  O LUDZIACH POTRZEBUJĄCYCH POMOCY

POMOC DLA DAMIANA- CIEZKA PADACZKA, CHORE SERCE, GRUZLICA I INNE

PILNIE POTRZEBNA POMOC- PODOPIECZNY FUNDACJI AVALON

JABŁOŃSKI,11900

Adres zweryfikowanej zbiórki:

zrzutka.pl/w8ppy7

Adres e- mail:

damianos.gumis@gmail.com

Adres do paczek korespondencyjny tymczasowy:

Damian Jabłoński

ul. Szkolna 1 m 5

49-300 Brzeg

Woj.Opolskie

 

Spotykamy się tu z ciężkim przypadkiem gdyż bezdomność łączy się z ogromnym bagażem chorób. Lecz jest szansa by Damian mogl żyć normalnie lecz potrzebna jest nasza pomoc rzeczowa i finansowa.

Choroby, które doskwieraja Damianowi: Gruźlica lekooporna pinad pół roku w szpitalu- stan bardzo ciężki. Rokiwania były- śmierć, padaczka silna i wirusowe zapalenie wątroby od dziecka. Choroby, który wyniknely z chorób w. w: clostridium, silne zapalenie wątroby nie wydolność jej, zwloknienie płuc, chore serce- nie domykanie się zastawek i niewydolność serca, utrata odporności- min to 500, a Damian ma prawie zero. Łapie wszystkie wirusy przez to, grzybica przełyku i płuc.

Koszt na tą chwilę to- 800 zł brakujące by było wszystko co wymaga Znm by było w mieszkaniu zrobione wzamian za umowę najmu. Czyli futryna i drzwi, nowe ruszta i drzwiczki do pieca, ścianka dzialowa między strychem, a mieszkaniem.

I także roczne leczenie i rehabilitacja koszt ok. 3000 zł. W tym wliczone leki, wyjazdy na badania i do lekarzy oraz płatne badania i wizyty gdyż niestety nie wszędzie da się na Nfz.

Rzeczowa w formie paczek: odzież lekka typu koszulki, dresy, bielizna, bluzy rozmiar L, żywność, środki czystości i higieniczne.

Jeżeli chodzi o remont jaj i leczenie jest co raz mnjej czasu. Może na święta dostaliscie nie udany prezent? Ubranie czy inne? Nie wyrzucajcie. Możecie oddać Damianowi.

TAKŻE OD STYCZNIA MOŻNA ODDAĆ 1% PODATKU DLA DAMIANA.

APEL DAMIANA O POMOC:

Link do zbiórki zweryfikowanej:

zrzutka.pl/w8ppy7

Mam na imie Damian i mam 37 lat. Jestem po ciezkiej gruzlicy lekoopornej. Ponad pol roku prawie nieprzytomny spedzilem w szpitalu. Przy wzroscie 185 cm wazylem 40 kg. Lekarze byli pewni, ze umre. Choroba oraz ilosc przyjmowanych antybiotykow spowodowaly marskosc watroby, doszlo do zakazenia calego organizmu przez co mialam robiona transfuzje krwi, takze serce uleglo uszkodzeniu i zaatakowala mnie bakteria clostridium. W pewnym momencie watroba byla juz tak slaba, ze zrobiono mi pare razy przetaczanie osocza. Lecz dalej bylo co raz gorzej. Nie reagowalem na leki. Nie bylem wstanie chodzic, sam jesc i sam sie myc. Przez pol roku bezustannie mialem goraczke 40- 41 st.  W slinie mialem krew. Pratkowalem. Dopiero dzieki moim przyjaciolom zostal sprowadzony lek, ktory uratowal mi zycie. Gruzlica juz zawsze bedzie we mnie gdyz jest ona nie uleczalna, ale najgorsze za mna. Bog dal mi szanse na nowe zycie.

Tu część zdjęć dokumentów lekarskich:

Oposcilem szpital w ub roku aczkolwiek teraz jestem wrakiem czlowieka. Malo tego choruje na silna padaczke pourazowa od dziecka. Jestem tez bezdomnym. Udalo mi sie w koncu zdobyc mieszkanie lecz do remontu. Remont wzamian za umowe najmu. Niestety jestem na rencie 650 zl i z tego ledwo starcza na jedzenie i środki czystości.

Dlatego zwracam sie z prosba o pomoc w polepszeniu mojego zdrowia, na zakup leków, na dojazdy do lekarzy oraz do danie mi mozliwosci na godne warunki do zycia czyli mieszkanie.

Potrzebna jest także pomoc rzeczowa. Może ktoś zechcr paczkę zrobić badz niedaleko mieszka?

Potrzebne są:

– Jedzenie

– Bielizna rozmiar L

– Lekkie ubrania typu dresy, koszulki itp. Rozmiar L

– Środki higieniczne i czystości

– gumoleum

– lodówka

– meble do kuchni

Adres korespondencyjny do ewentualnych przesyłek to:

Damian Jabłoński

ul. Szkolna 1 m 5

49-300 Brzeg

Jestem podopiecznym fundacji Avalon nr mojego subkonta to:

Damian Jabłoński, 11900. Z calego serca dziekuje

Damian

GALERIA ZDJĘĆ O DAMIANIE:

 

ZAPRASZAM NA BLOGI POWIĄZANE:

Wędkarstwo

Po prostu Ewa i jej wiersze

Złote myśli

Zdj. użyte na blogu za zgodą autora

 

Jestem 100% realistka. Nie uznaje nadziei itp. zludnych uczuc. Uważam, że trzeba zdawac sobie sprawe z tego w jakiej sytuacji jest nasze życie i nie wmawiac sobie na siłę, że bedzie lepiej. Gdyz konsekwencja tego jest rozczarowanie i ból. Ja żyje tu i teraz bo jutro może nie nadejść. Łapie najmilsze chwile każdego dnia. Choć tak mało ich jest, ale jednak są i cieszą. To wszystko powoduje, że jestem silna i daję rade. Bo grunt to nie bujać w obłokach. Ogólnie pomimo wielu chorób m. in silnej epilepsji i tego, że prawie w ogóle nie widzę (mam znaczne nie dowidzanie) to tworzę, pisze blogi, prowadzę dość spory fanpage, pracuję w programach partnerskich oraz zajmuje się sprzedażą online (mam taki mały sklepik). Też poswiecam sie dużo pomocy innym. Moje zainteresowania/ pasje to: boks, taniec, śpiew, tatuaże, muzyka rock i heavy metal. Poki wzrok pozwala uwielbiam czytać książki zwłaszcza S. Kinga. I przedwszystkim kocham zwierzęta:-) Mam pieska, 4 króliki i myszki. Od 6 rano do 23 pracuję. Nigdy nie mam czasu na nic. I co mogę powiedzieć jeszcze? Na swój sposób jestem szczęśliwa. Mieszkam z osobami, które kocham. Nawet mam przybranego syna. Czego w życiu można więcej chcieć? Mam wszystko to co najważniejsze prócz zdrowia, ale z tym się już dawno pogodzilam, że lepiej nie będzie i po prostu żyje z tym:-) Jestem osobą bardzo często też nie lubiana za swoją szczerość i specyficzne podejście do ludzi i świata. Lecz jak to mawiał mój ojczym: A co ja zupa pomidorowa żeby mnie lubić? No właśnie nie jestem zupa i zwisa mi i powiewa czy mnie ktoś lubi. Myślę, że opis ten jest na tyle wyczerpujacy, że więcej informacji o mnie już nie trzeba:-)

%d bloggers like this: