CIEKAWOSTKI MEDYCZNE

BCAA I TAURYNA PRZY EPILEPSJI

DZIŚ DALSZA CZĘŚĆ SERII ARTYKUŁÓW O SUPLEMENTACJI PRZY PADACZCE. JAK JUŻ WIEMY BARDZO WAŻNE SĄ PEWNE SUBSTANCJE UZUPEŁNIANE W ORGANIZMIE U CHORYCH NA PADACZKĘ. JEST TO M.IN KREATYNA, MELATONINA, OMEGA 3. DZIŚ PRZEDSTAWIĘ WAM BARDZIEJ DOKŁADNIE AMINOKWASY BCAA I TAURYNE.

Nie pisałam otym długo. Dlaczego? Bo wpierw musiałam przetestować. Zaraz nasunie się pytanie: Skąd ja na to pieniądze biorę jeżeli nie mam nawet na leki? Wyszukuje dobre suplementy, a tanie. To po pierwsze. Po drugie zawsze gdzieś tam naskrobie z czegoś. Gdyż uważam, że muszę robić wszystko by sobie jakoś pomóc. A nie sztuką jest pchać w siebie silne leki na epi, a potem czuć się jak nacpana, nie pamiętać podstawowych rzeczy, nie spać itd. Bo niestety, ale skutki padaczki i lekow na nią są oplakane. Dlatego ratuje się jak mogę. I ostatnio zastosowalam aminokwasy BCAA i TAURYNE.

Biorę już to dobrych pare tygodni. Mieszam z kreatyną. Gdyż tauryna rozprowadza kreatyne po organizmie. To jest ważne. Bo nie sztuką jest coś brać jeżeli zle to robimy. Gdyż strata pieniędzy, a efektów zero. Lecz wracając do BCAA i do TAURYNY. Po przeczytaniu bardzo wielu artykułów i opini mogę powiedzieć, że tak jak w przypadku melatoniny może być to przełom w terapii padaczki. Tu zapraszam na parę artykułów o tym:

BIOTECHNOLOGIA

LECZENIE AMINOKWASAMI

TAURYNA JAK BARDZO WAŻNA

ZASTOSOWANIE ANALOGOW PRZY EPILEPSJI

ILE MOŻE POMÓC NAM TAURYNA

JAK JA ZASTOSOWALAM BCAA I TAURYNE?

 

Zakupilam tanio suplementy rozpuszczalne. Aminokwasy BCAA <sklep> i taryne kupiłam na allegro. Wcześniej dokładnie zapoznałam się z opiniami tych produktów, a także jak i ile je brać. Jak wiemy te produkty są używane głównie przez sportowców. A my chorzy na epilepsje ćwiczyć za bardzo nie będziemy bo nie możemy. Gdyż zbyt duży wysiłek fizyczny może powodować ataki. A naszym zadaniem jest je powstrzymać ile tylko się da. Więc ja swoją metodą, która już znacie zaczęłam brać te suplementy. Mianowicie połowę dawki zalecanej. Czyli w przypadku tych produktów, które kupiłam było to: pół tabletki rozpuszczalnej BCAA i 1/4 miarki tauryny rozpuszczalnej. Mieszam to razem. I tym popijam jedną tabletkę kratymy.  Spożywam to regularnie o godz. 8 rano po śniadaniu.

 

CZY SĄ EFEKTY? JAK SIĘ CZUJĘ?

I tu mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że rezulaty są odczuwalne natychmiast. Lecz bardziej konkretne po tygodniu. Z średniej ataków dwa razy na tydzień miałam 2 w całym miesiącu. Lecz to nie wszystko. Poprawiła mi się nie co pamięć i mam znacznie wiecej energi. Jakby nie potężne i nie ustajace bóle i zawroty głowy prawdopodobnie spowodowane powiększeniem pewnego obszaru mózgu oraz zapaleniem zatoki szczękowej (ostatnio zrobiłam rezonans i to wykazał) było by w miarę dobrze.

Jest to ogromny postęp w moim przypadku. Daje szanse na sporą poprawę zdrowia pod względem epilepsji. Bo ja niestety mam bardzo wiele innych chorób. Więc u mnie o stan dobrego samopoczucia i dobrego funkcjonowania jest bardzo ciężko. Lecz nawet taki mały postęp- rezultat dużo mi daje.

BCAA I TAURYNA PODSUMOWANIE

Te dwa składniki diety bardzo odzialowywuja na mózg. Są jego bufulcami. Naprawiaja uszkodzone tkanki. Co w przypadku padaczki i wielu napadów, które niszczą mózg jest bardzo ważne. Musimy pamiętać, że przy wyborze tych suplementów musimy zwracać uwagę czy nie zawierają GLUTAMINIANU ponieważ ten rodzaj aminokwasu pobudza zbyt układ nerwowy i może powodować ataki. Lecz często jest dodawany to tauryny lub do BCAA. Gdyż główne przeznaczenie tych suplementów jest dla sportowców. Co jest ciekawe i ważne: tauryna też nie co pobudza lecz w sytuacji epilepsji pozytywnie. Bo jak wiemy mam nadzieję wszyscy my chorzy na padaczkę musimy unikać m.in kawy, guarany, mate, cole, zeń szen i inne produkty, ktore działają pobudzajaco i podnoszą ciśnienie.

Ja w tej chwili zwiększyłam dawkę: BCAA biorę 3/4 tabletki i 1/3 zalecanej porcji tauryny. Choć nie powinnam, ale jak w miarę się czuję trochę ćwiczę. Przeważnie robię sporo brzuszków. Więc mam z tego też pożytek w budowaniu masy mięśniowej. Lecz mogę też poradzić osoba z nadwagą spowodowana lekami na epi: żeby rano ok. godzine przed wyjściem z domu bądź sprzątaniem (chodzi o jaki kolwiek wysiłek fizyczny) starali się wziąść te produkty. Zresztą miej więcej co dzień brać w tym samym czasie co dzień. Lecz w tej sytuacji postarać się by była ta godzina między wzięciem substancji tych, a jaką kolwiek pracą fizyczną itp. Ponieważ bardzo spala tkankę tłuszczową wtedy.

Mam nadzieję, że artykuły z tej serii choć trochę Wam się przydają. I oczywiście to nie ostatni.

ZAPRASZAM DO ZAKUPU WYŻEJ WYMIENIONYCH SUPLEMENTÓW POPRZEZ MOJ LINK NA ALLEGRO. TAM ZNAJDZIECIE OGROM OCERT ZWIĄZANYCH Z WYŻEJ WYMIENIONYMI SUPLEMENTAMI W BARDZO DOBRYCH CENACH. JA POLECAM NAJBARDZIEJ Z FIRMY OSTROVIT💪

👉ALLEGRO KUPUJESZ POMAGASZ👈

 

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

 

Wędkarstwo z pasją

Najlepsze sklepy- stawiamy na jakość

Gorące randki na darmowych portalach

Zdj. tytułowe wzięte z internetu

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: