OPOWIADANIA LUDZI O ICH ŻYCIU Z PADACZKA,  Uncategorized

ZYCIE Z PADACZKA ROZNYCH LUDZI

TRZEBA W KOŃCU ZACZĄĆ MÓWIĆ O TYM JAK PRZECHODZIMY PADACZKĘ. I JAK WYGLĄDA NASZE ZYCIE Z TĄ CHOROBĄ. TRZEBA OBALAĆ MITY I WYWALCZYĆ TO, ŻE PODCZAS ATAKU ZOSTANIE UDZIELONA NAM POMOC. CO NIESTETY, ALE RZADKO SIĘ ZDARZA.

 

Już dawno o tym myślałam, że nie chcę by ten blog, a zwłaszcza dział o padaczce był pisany tylko moimi słowami. Także wszystkie przykłady były podawane na mnie. Jak wyglada moje zycie przez to. Gdyż to powinni też opowiadać inni chorzy. Dzielić się ze światem tą nieprzewidywalna chorobą. Niszczaca nasze ciało i umysł. Pokazać, że większość chorych to nje są alkoholicy. I także to, że tak choroba jest neurologiczna, a nie psychiatryczna.

Rodzai epilepsji jest przogromna ilość i tak samo jej przyczyn jest bardzo wiele. Najmniej przyczynia się do tego alkohol. Chory stereotyp. Mało ludzi kojarzy padaczkę tylko z drgawkami i slinotokiem. Choć mamy 21 wiek. Siedzimy bardzo często w internecie to i tak wiedza ludzi na temat tej dosyć słynnej choroby jest znikoma. A zachowanie ludzi podczas gdy ktoś ma atak jest przerażające. Już o tym wspominałam <klik>.

 

WPADŁAM NA POMYSŁ BY ZROBIĆ OSOBNĄ KATEGORIĘ I ZACHĘCAĆ LUDZI DO OPISYWANIA SWOJEJ CHOROBY JAK I TEGO JAK WYGLĄDA ICH ŻYCIE Z PADACZKA.

 

Dałam zapytanie na grupę EPILEPSJA czy byłby ktoś chętny by podzielić się swoją historią. Odzew jest spory. Czekam teraz na artykuły- powieści. Każdy z tych ludzi to inny przypadek. I tak inna historia. Lecz łączy nas jedno: ZYCIE Z PADACZKA.

Chciala bym by te artykuły trafiły do ludzi. Zwiększyły ich wiedzę, a także by osoby chore mogły sobie ulżyć przelewajac swój problem na ,papier’. Jest to bardzo dobra forma poprawy samopoczucia psychicznego. Dzielisz się z kimś swoją historią. I zrzucasz trochę ten ciężar choroby i życia z nią ze swojej duszy.

Piszesz o wszystkim:

– Od kiedy chorujesz

– Jaki rodzaj padaczki

– Co jest przyczyna jej piwstania

– Jaką masz terapie

– Jak wygląda Twoje funkcjonowanie

– Jakie masz pasje i hobby

– Czy pracujesz czy jesteś na rencie

– Czy zalozyles rodzinę

– I inne, poprostu o wszystkim o cxym chcesz napisać

 

Zachęcam osoby, które nie są na tej grupie, a czytaja blog by też przesylali swoje historie. Możecie dołączać zdjęcia ze swojego życia. Kto chce może być anonimowy. Mile widziane byście wymyslali też fajne tytuły do swoich opowiadać:-)

 

JAK WYSŁAĆ ARTYKUŁ?

Można opowieść i zdjęcia na adres e-mail:

evamordall@gmail.com

Bądź na messegera:

Mój prywatny profil

Obiecuję, że każdy zostanie opublikowany:-)))

 

NIE BÓJCIE SIĘ PISAĆ! PAMIĘTAJCIE- MOŻECIE ZROBIĆ TO ANONIMOWO.

Ja będę znać Was, ale Wasze dane nie pojawia się na blogu. Jeżeli nie chcecie by ktoś wiedział, że to Wy.

A tak A propos pisania mile widziane też info jakie leki przyjmujecie i jak się po nich czujecie. Także jeżeli bierzecie jakieś suplementy, które mają Wam pomóc w terapi epi też o nich piszcie.

Jak wiecie prowadzę serię na temat suplementacji przy padaczce. I testuje te substancje na sobie. Od dziś zaczęłam brać tauryne oraz aminokwasy BCAA. Za ok. tydzień pojawi się o tym artykuł.

Kochane Epiludki! Łączmy się! Bo jeżeli uda nam się stworzyć taki dział zapewne pomożemy sobie nawzajem:-)))

Warto spróbować👍

 

ZAPRASZAM ROWNIEZ NA INNE MOJE BLOGI:

Psychologia i pomoc

Radość życia z hobby

Wędkarstwo z pasją

 

Zdj. tytullwe z internetu

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: