Polska rzeczywistość

RZAD POMAGA NIE TAM GDZIE TRZEBA

ROZDAWNICTWO.PL

 

Rzad, który tak naprawdę nie pomaga ludzia tylko ich przekupuje. Spora ilość osób zaslepiona tymi chorymi działaniami. Nie widzi prawdziwych problemów w kraju. Nie widzi nic.

Zwracam się właśnie do tej części społeczeństwa kochających nasz obecny Rząd. Czy danie 500 plus na dzieci i niewielkiej ilości rencistów załatwia sprawę? Czy 13 dla emerytów też zmieniły znacznie ich życie? I co to ma być ten super Rzad bo tyle zrobił? Badz tylko łaskawie tyle?

Komu pomógł tymi 500 plus na dzieci to pomógł. Lecz w połowie wsparł meliny i Romów w dalszym ich nierobstwie. Nie raz widzę w dniu wypłat 500 plus cisnacych do monopolowego ludzi. Przepraszam rodziców. A 13 dla emerytów? Co zapewni im super starość? Kurczę wycieczka dookola świata dzięki temu. Zapewniona super opieka zdrowotna. No poprostu mega! A 500 plus dla niepełnosprawnych? Tylko dlaczego dla tych co maja renty z Zusu i mają ciężki? Ja znam wiele osób co mają ciężki, a mają zasiłki stałe z Mops. I co oni gorsi? A jeszcze Ci ze stopniem umiarkowanym co w połowie tych osób niesprawiedliwie przyznanym gdyż powinni mieć ciężki. Gdzie dla nich coś? Co bo mogą pracować w warunkach chronionych? Takiej pracy jest mało. I tak jak piszę wyżej część tych ludzi to powinno mieć ciężki. Bo nie są wstanie podjąć żadnej pracy.

 

 

WIĘC JA SIĘ PYTAM KOMU POMÓGŁ TEN RZAD?

 

Ceny idą w górę wszystkiego. Tak wiem to normalne. Tylko, że te ceny idą w zastraszającym tempie co nie jest normalne. W tym leki, które niepelnosprawni oraz rodzice będą wykupowac z tych 500 plus. Śmiechu warte. Przyczyna prosta. Rzad musi brać skądś na te 500 plus itp.

Teraz pytanie następne: Mówią, że bezrobocie spada. A gdzie ono spada? No tak wiekszosc młodych wyjechała za granicę to i bezrobocie spadło. Tylko czemu nie pracuja tu w Polsce… Hmmm… Bardzo ciekawe. Czemu mój współlokator niewymagajacy, chcący podjąć pracę na produkcji za najniższą krajową z doświadczeniem i z wykształceniem nawet w miarę nie może znaleźć pracy? Łapie się na produkcjach na umowy na miesiąc czasu. I za miesiąc znowu dają na miesiąc. Jego pensja jest żałosna. Dobrze, że nie choruje bo by pewnie też zastanawiał się czy jeść czy leki wykupić. Podobnych przypadków znam multum.

 

A CO Z OGROMNĄ BEZDOMNOŚCIA W POLSCE?

 

Gdzieś czytałam, że bezdomność spadła w Polsce. Tylko pokażcie mi gdzie? Tu na przykład w moim mieście lista na mieszkania socjalne i komunalne co roku znacznie się wydłuża. Spora część tych osób jest całkowicie bezdomna. Za to eksmisje masowo robią. Ci chwila ktoś tu na ulicy ląduje. A czemu? Bo za chatę nie płacil. Tylko z czego miał płacić? Większa liczba tych osób to osoby chore i niepełnosprawne. Bo z tej renty badz z zasilku stałego na niepelnosprawnosc- aż 645 zl nie są w stanie płacic czynsz i media. Co miesiąc zadaja sobie pytanie:

Jeść czy wykupić leki?

A gdzie tam miejsce na opłaty. To już w ogóle magia. Wpierw zostaje im odcięty prąd i gaz. A za jakiś czas idą na ulicę. Wpisują się na listę na następne mieszkanie tylko po co im? Warunek to generalny remont na, który ich nie stać. Dalsze sprawy znów czynsz do opłacania. Tak koło się zamyka. Ja w tą spirale wpadłam. I żyje jak i lecze z laski ludzi co ze chcą mi pomóc przez zbiórkę.

Dam Wam przykład na sobie jak to wygląda:

Remont po kosztach wyniósł 17 tysięcy złotych. 10 tysięcy to pożyczki wziete dla mnie, ktore teraz splacam w kwocie prawie 600 zł miesięcznie. Bo to od różnych ludzi. Wzięte nie na długi okres.

Czynsz dostałam ponad 300 zł

Za prąd miesięcznie teraz płacę 400 zł w zimie było 700 zł. Jeszcze przyszło wyrownanie po zimie pinad 1000 zł, które też zostalo spłacone poprzez pożyczkę. Następna rata mi doszła 120 zł.

Za leki miesięcznie teraz płacę ponad 500 zł. Bilety do Opola na badania to ok. 200 zł miesięcznie. Badania prywatne i leczenie bo niestety są takie kolejki, ze jeżeli chcesz żyć musisz płacić to następne 200 zl miesiecznie.

Razem daje nam to ok.2200 zł miesięcznie. Nie licząc jedzenia, środków higienicznych itp. Moja renta zasiłek stały z Mops to 645 zł. Takich ludzi jak ja jest bardzo dużo. I teraz wybór: placisz za chatę, czy spłacasz raty? A może wolisz jeść albo chcesz żyć więc wybierzesz leki? Tak wygląda życie sporej ilości Polaków.

 

SŁUŻBA ZDROWIA

 

Super Rzad nie potrafi sobie poradzić z tak ważna kwestią jak lecenie. Kolejki do lekarzy są przerazajace. Dam parę przykładów:

OKULISTA czekasz ponad rok na wizytę

NEUROLOG tu gdzieś czekasz około pół roku

DENTYSTA no ujdzie tylko 1- 2 miesiące

ZDIAGNOZOWANIE RAKA CZYLI ONKOLOG ok. 6 miesięcy

DERMATOLOG 1- 2 miesiące

I co o tym sądzicie? Czy nie uważacie, że moze czasby Rzad zajął się tym? Część tych ludzi co muszą podjąć szybko leczenie oddaje wszystkie swoje pieniądze. Zaciąga kredyty i idzie prywatnie. Jakby zrobic z tym porządek to by zamiast płacić za prywatna opiekę z tych swoich rencinek mieliby na opłaty i jedzenie? I 500 plus by nie było potrzebne. Tak samo z lekami. Najlepsze leki są albo nie refundowane badz minimalnie. Więc może zamiast 500 plus te leki zrobuc darmiwe badz znacznie zwiększyć refundacje. Każdy Polak by skorzystał na tym i zaoszczedzil. Włącznie z rodzicami, którzy często wydają nie małe sumy na leczenie swoich dzieci.

 

JAKI Z TEGO WNIOSEK?

A taki, że ten Rzad nie zrobił nic prócz przed każdym wyborami poczynia przekupstwo. A bieda, bezdomność itd. dalej narasta jak narastalo. A nawet bardziej. Rząd nie próbuje pomóc ludzia co ponocy naprawdę potrzebuje. On wybrana przez siebie grupę ludzi poprostu do przekupienia. Nic więcej. I w dalszym ciągu osoby potrzebujące nic nie mają. Nawet można powiedzieć, że przez działania Rzadu ich sytuacja się pogarsza.

Moim zdaniem zamiast tych 500 plus itp. powinno dac się ulgi na czynsze osobą typu rencista. Zrobić porządek ze służba zdrowia i z refundacją leków. Zamiast rozwiązań eksmisja szukać innego wyjścia. Przykład część zaległości umorzyc (bo i tak nigdy tej kasy nie odzyskaja) drugą część rozłożyć na malutkie raty i dac ulge na czynsz. Jeżeli potrafia rozdawać na lewo i prawo co mies po 500 zł to co to dla nich takie coś zrobić?

Tak samo z lekami. Zamiast mydlić oczy 13 to z tych pieniędzy ulepszyć służbę zdrowia. Za 500 plus zrobić refundacje leków. I wtedy nie dość, że ludzia bylo by lżej to każdy miał by pomoc porowno. A w tej chwili jest dzielenie gorszych od lepszych. Tak Ty masz rentę z Zus dostaniesz 500 plus. A Ty masz pecha bo z Mops to spadaj. To tylko przykład. Lecz tak to niestety wygląda.

Lecz z obecym Rządem nie mamy co liczyć na coś w tym stylu. Jedynie na wyższe ceny, więcej bezdomnych i następne 500 plus przed wyborami teraz może na świnie dla rolników?

 

Tu zapraszam na artykuł o rozdawnictwie pieniędzy, o którym mało kto wie. I komu dają… Nasz chory Rzad < kliknij >

 

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

Psychologia i pomoc

Wędkarstwo z pasją

Radosc życia z hobby

 

Zdj. tytulowe wziete z internetu

 

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: