O LUDZIACH POTRZEBUJĄCYCH POMOCY

PATRYK DYSPLAZJA PRZYNASADOWA- POMOZMY

DZIŚ ZOSTAŁAM POPROSZONA O UDOSTĘPNIENIE LINKA ZBIÓRKI…

Napisała na mój fanpage Mama małego chłopczyka o imieniu Patryk, który choruje na dysplazje przynasadowa. I potrzebuje operacji by móc funkcjonować. Wiadomo jaka była moja reakcja. Udostępnić? Tak, ale to za mało. Myślę trzeba wspomnieć o tym też na naszym blogu z pomocą. Tak zaproponowałam to tej Pani. Oczywiście zgodziła się. Myślę nie będę jeszcze raz tego samego pisać co w zbiórce. Więc problem i historię tego małego człowieka skopiowalam byście z nią się zapoznali.

Mamy tu możliwość wpłat bezpośrednich bądź oddanie 1% podatku. Aczkolwiek to już nie długo się kończy. I przypominam o naszej akcji na blogu, że 1% może pomóc na raz więcej niż jednej osobie <zobacz>. Lecz kto jeszcze nie oddał to zapraszam do wsparcia Patryczka i innych osób na blogu:-)

I jak zawsze podkreślę, że każdego praktycznie stać na pomoc. Bo pamiętajcie nikt nie musi dużych kwot wpłacać. Wystarczy choć symboliczna złotówka, o której nie raz pisałam. Bo grosz do grosza i będzie kokosza:-))) Ja osobiście jak mi ktoś wpłaci większa sumę to zawsze na parę zbiórek ok. 3 zawsze ze 2 złote wplacam. Bo wiem, że ktoś się ucieszy i o mały krok przybliży go to do celu.

 

No dobra kończę te wywody bo mam wspaniałych Czytelników, którzy wiedzą o co chodzi. I dziękuję Wam jak zawsze za pomoc osobą z bloga. Docierają do mnie informacje, że pomagacie. Jeszcze raz dziękuję i zapraszam na historię Patryczka💖

I PROSZĘ TAKŻE O UDOSTĘPNIANIE BO TO TEŻ POMOC:-)))

 

PATRYK I ZBIÓRKA NA OPERACJE NÓŻEK- POMÓŻMY

Takich chłopców jak Patryk w Polsce jest tylko dwóch. Uwolnijmy go od bólu!

ZBIÓRKA NA CEL: OPERACJA NÓŻEK W PALEY EUROPEAN INSTITUTE

Patryk Dubiał, 3 lata.Sławno, zachodniopomorskie.Dysplazja przynasadowa typu Schmida

 

Zmiany zwyrodnieniowe zwykle kojarzą się ze starszymi ludźmi, ale tu jednak dotyczą naszego 4-letniego synka. Nóżki Patryka krzywią się, są coraz bardziej pałąkowate. Nasze dziecko cierpi, bo krzywiące się kości powodują niewyobrażalny ból. Patryk czasem budzi się w nocy i prosi mnie, żebym coś zrobiła, żeby tylko nie bolało. Szukaliśmy pomocy wszędzie. Znaleźliśmy ją u doktora Paley’a. To on podjął się operacji, która ma się odbyć już w sierpniu! Dzięki niej Patryk będzie mógł chodzić i żyć bez bólu. Prosimy o pomoc, bo sami nie zapłacimy ogromnej ceny za zdrowie naszego synka.

 

Dysplazja przynasadowa typu Schmida to niezwykle rzadka choroba genetyczna

 

W Polsce wiadomo nam o dwóch chłopcach, którzy chorują na ten rodzaj dysplazji. Jednym z nich jest Patryk. Z uwagi na nieliczne przypadki na świecie wiedza o tej chorobie jest niewielka. Krótko mówiąc – mamy wyjątkowego pecha… Co dokładnie oznacza choroba? Nóżki są szpotawe i skrócone. Krzywią się, a zmiany zwyrodnieniowe w stawach wywołują ból.

 

Teraz Patryś jest jeszcze mały, ale im będzie starszy, tym nóżki będą bardziej się krzywić. Aż któregoś dnia choroba posadzi go na wózek..

Choroba Patryka spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Do pierwszego roku życia byliśmy przekonani, że jest zdrowy. Aż do czasu, kiedy skończył roczek i zaczął chodzić. Wtedy pojawiły się pierwsze problemy. Nóżki zaczęły się krzywić – z miesiąca na miesiąc coraz bardziej. Patryk miał coraz większe problemy z chodzeniem, za to my rozpoczęliśmy jedną wielką wędrówkę po lekarzach.

 

Czas mijał, a nóżki Patryka stawały się coraz bardziej krzywe i pałąkowate. Przestał rosnąć w okresie, kiedy dzieci najwięcej rosną. Jego rówieśnicy byli już o głowę wyżsi…

 

 

Patryk jeszcze samodzielnie chodzi, ale im jest starszy, tym choroba bardziej postępuje

 

 

Czasem ból jest nie do wytrzymania, a mi, matce, pęka serce, kiedy na twarzy mojego dziecka widzę grymas cierpienia. Odkąd poznaliśmy diagnozę, cały czas szukamy odpowiedzi na to, jak pomóc Patrykowi. Operacje w Polsce przeprowadzane są dopiero kiedy dziecko będzie starsze lub kości będą wykrzywione tak, że nie będzie można chodzić.

 

To za późno dla Patryka. Nie możemy pozwolić, aby deformacja kości doprowadziła do skrzywienia kręgosłupa i nieodwracalnych zmian. Nie możemy czekać na to, aż kiedyś Patryk usiądzie na wózek. W sierpniu dr Paley przyjeżdża do Polski. Po zapoznaniu się z dokumentacją naszego synka zakwalifikował go do operacji.

Kiedy widzimy determinację w oczach Patryka, wiemy, że nie możemy się poddać. Nawet jeśli chodzi o tak wielkie pieniądze. Widzimy jego determinację. Nawet kiedy ma gorszy dzień, mówi: ”Mamusiu, muszę ćwiczyć, żeby szybko biegać i dogonić kolegów”. Na razie nie pozwalają mu na to jego krótkie i krzywe nóżki.

Każdy kochający rodzic zrobiłby to samo, co my – walczyłby o zdrowie dziecka! Dlatego właśnie tutaj jesteśmy, opowiadamy Ci naszą historię i prosimy o pomoc. Bez niej nie zapłacimy tak ogromnej ceny…

–rodzice Patryka

TAK WIĘC SYTUACJA WYMAGAJĄCA NASZEGO WSPARCIA💖

Więc udostępniajmy ile się da. Zachecmy też rodzinę i znajomych do wpłat, a także by udostepnili. Sami też możemy wpłacić. I mamy jeszcze czas wesprzeć 1% podatku. Więc Kochani do dzieła💖

LISTA ZBIÓREK- LINK PATRYKA SIE POMAGA

ZAPRASZAM TAKŻE NA INNE MOJE BLOGI:

Poprostu Ewa

Wędkarstwo z pasja

 

Zdj.użyte na blogu za zgodą autorki zbiórki- Mamy Patryka

 

Jestem 100% realistka. Nie uznaje nadziei itp. zludnych uczuc. Uważam, że trzeba zdawac sobie sprawe z tego w jakiej sytuacji jest nasze życie i nie wmawiac sobie na siłę, że bedzie lepiej. Gdyz konsekwencja tego jest rozczarowanie i ból. Ja żyje tu i teraz bo jutro może nie nadejść. Łapie najmilsze chwile każdego dnia. Choć tak mało ich jest, ale jednak są i cieszą. To wszystko powoduje, że jestem silna i daję rade. Bo grunt to nie bujać w obłokach. Ogólnie pomimo wielu chorób m. in silnej epilepsji i tego, że prawie w ogóle nie widzę (mam znaczne nie dowidzanie) to tworzę, pisze blogi, prowadzę dość spory fanpage, pracuję w programach partnerskich oraz zajmuje się sprzedażą online (mam taki mały sklepik). Też poswiecam sie dużo pomocy innym. Moje zainteresowania/ pasje to: boks, taniec, śpiew, tatuaże, muzyka rock i heavy metal. Poki wzrok pozwala uwielbiam czytać książki zwłaszcza S. Kinga. I przedwszystkim kocham zwierzęta:-) Mam pieska, 4 króliki i myszki. Od 6 rano do 23 pracuję. Nigdy nie mam czasu na nic. I co mogę powiedzieć jeszcze? Na swój sposób jestem szczęśliwa. Mieszkam z osobami, które kocham. Nawet mam przybranego syna. Czego w życiu można więcej chcieć? Mam wszystko to co najważniejsze prócz zdrowia, ale z tym się już dawno pogodzilam, że lepiej nie będzie i po prostu żyje z tym:-) Jestem osobą bardzo często też nie lubiana za swoją szczerość i specyficzne podejście do ludzi i świata. Lecz jak to mawiał mój ojczym: A co ja zupa pomidorowa żeby mnie lubić? No właśnie nie jestem zupa i zwisa mi i powiewa czy mnie ktoś lubi. Myślę, że opis ten jest na tyle wyczerpujacy, że więcej informacji o mnie już nie trzeba:-)

%d bloggers like this: