Mój pamiętnik

WIOSNA TO CUDOWNA PORA ROKU

ACH…KTO NIE CZEKA NA WIOSNĘ?

Chyba prawie każdy człowiek czeka na tą porę roku. To jest okres rodzenia się wszystkiego do życia. Moim zdaniem wiosna to cudowny okres roku. Ja zawsze pomimo problemów i chorób dostaję energii. Humor mam lepszy. Kocham to jak wszystko zaczyna się zielenic i rozkwitac.

Zresztą na wiosnę się urodziłam:-))) I tak właśnie nie dawno minęło moje 29 wiosen życia. Ostatnia dwójka sprzodu. Czy jestem przerażona? Jakoś mnie to obojętne. Nawet się cieszę, że dozylam już tyle. Więc uznaję każde swoje urodziny za sukces. Gorzej będzie mi się przyzwyczaić do trójki sprzodu.

Teraz zwalilo mi się bardzo dużo różnych rzeczy- spraw na głowę. M.in lekarze, badania, zdanie mieszkania i wiele innych. Lecz fakt, że jest wiosna lepiej to znoszę. I jestem bardziej gotowa do działania. I otwarta na nowe możliwości i nowe cele. Poprostu optymistycznie bardziej widzę swoją sytuację. Widzę pomoc ludzi. Wiem, że nie jestem sama. Bo trafilam na wiele dobrych serc. I do tego dochodzi to, że rano się budzę, a tu jasno… Słoneczko gdzieś niesmiale wychyla się zza chmur. Wychodzę z psem. Widzę ta zieloną trawę. Kwitnące drzewa. I myślę: będzie dobrze. Jak nie, jak tak:-)

INNE PORY ROKU

Wiadomo zima to prawie samo zło. Zwłaszcza dla ludzi biednych i bezdomnych. Dochodzi do wielu tragedii w tym czasie. Też krótki dzień nie napawa optymizmem. Jeszcze za dziecka to cieszyły święta i śnieg. Dziś nic z tych rzeczy mnie nie cieszy. Tylko myśl…trzeba przeczekać. Aby do wiosny. Ile osób używa tych właśnie słów. Ja swoje zimy odcierpialam i to konkretnie. Zresztą wiecie o tym.

Jesień no cóż początek jest nawet w porządku. Lecz potem z dnia na dzień co raz zimniej. Do tego deszczowo i smutno. Wszystko przekwita. Opada na ziemię. Poprostu jest brzydko. I ta świadomość, że co raz dłużej ciemno jest. A przedewszystkim fakt, że jesień jest zapowiedzią zimy. To wystarczający powód bym jej nie lubiła.

No i Lato. Dla wielu kojarzone z wakacjami i wyjazdami. No cóż może i dla tych ludzi ulubiona pora roku. Jeżeli chodzi o mnie to szczerze nie przepadam za latem. Bardzo zle znoszę upały. Mam bardzo często przez to ataki padaczkowe. Cierpię na silne bóle głowy. Cały czas mi słabo. Mało tego muszę unikać słońca. Mam bardzo jasną karnacje. I moja skóra ma za mało pigmentu by się opalic. Więc chwila moment i jestem spieczona. Jedynie w lecie lubię poranki bardzo wczesne. Gdy powietrze jest jeszcze rzeskie. Noe jest zimno, ani gorąco. Jest porostu idealnie. I piękny swiergot ptaków. Tak to lubię w lecie. I to bardzo.

MOJA WIOSNA W TYM ROKU DOBRZE SIĘ ZACZYNA I OBY TAK DALEJ

Byłam dziś w Opolu. Po drugą część leków i na badania. Wyniki były po nie długim czasie. I są dobre. Może uda się całkowicie wyleczyć zapalenie wątroby. I co najlepsze akurat do tego szpitala gdzie jestem na to leczona- lubię jeździć. Nawet jak dwa razy tam leżałaam byłam zadowolona. Tyle ile ja szptali różnych zwiedziłam to po 1 dniu pobytu już chciałam uciekać stamtąd. Tu natomist nawet po paru dniach nie zniechęciłam się. Wspaniała opieka medyczna. Na czele z cudowna Pania Ordynator, która powoduje, że zawsze jadę tam chętnie. Bo wiem, że się z nią zobaczę. I zostanę otoczona najlepszą opieką specjalistyczną.

Jedyny minus dzisiejszego wyjazdu to było zimno. Gdyż za cięko się ubrałam. Nie pomyślałam, że ruszam w drogę przecież przed 7 rano. Mój błąd. Więc uprzykrzylo mi to mocno czas ,wycieczki’. No cóż po powrocie miałam intensywne sprzątanie u myszek. Gdyż pasożyty im się zalegly:-(((

I tak teraz sobie w końcu na spokojnie usiadłam i pomyślałam właśnie o wiośnie. I wzięło mnie by Wam opisać jak czuję każda porę roku. I co o niej myślę. Mam nadzieję, że nie zanudzilam Was:-)))

I tak na margnesie: DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE. DZIĘKI WAM DOJECHALAM NA BADANIA:-)

ZAPRASZAM NA INNE BLOGI:

Psychologia i pomoc

Wędkarstwo z pasją

Radość życia z hobby

 

Zdjęcie tytułowe wzięte z internetu

 

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: