CIEKAWOSTKI MEDYCZNE

SUPLEMENTY PRZY PADACZCE

NASTĘPNY ARTYKUŁ W TEMACIE TESTÓW NA SAMEJ SOBIE SUPLEMENTÓW, KTÓRE MAJĄ SIĘ PRZYCZYNIĆ DO POLEPSZENIA MOJEGO STANU PRZY PADACZCE

Jak pamietacie z poprzednich artykułach z serii ,CIEKAWOSTKI MEDYCZNE’ zaczęłam pewien test. Mianowicie włączyłam do swojej diety:

Kwasy omega 3 i kreatyne

Melatonine

Kurkuma

Wcześniej już stosowalam także magnez, wapń i potas. Ostatnio też włączyłam L-karnityne oraz chrom. Lecz na temat tych dwóch składników napiszę w następnych artykułach. O tym jaką rolę odgrywają przy padaczce.

Dziś skupmy się na tych wcześniejszych. Na tych czterech substancjach, ktore biorę od 6 tygodni. I mogę już coś o nich powiedzieć.

Jak wiecie biorę je w dawkach mniejszych o połowę niż zalecane. Gdyż czytałam, że w przypadku epilepsji nie ma co przesadzać. Jedynie kwasy omega 3 biorę tak ja zalecają na opakowaniu.

JAK DZIAŁAJĄ NA MNIE TE SUPLEMENTY

Mianowicie działanie pierwsze najbardziej zauważalne było po melatoninie. Gdyż już po pierwszym razie zastosowania jej skutek był odczuwalny i pozytywny. I to po dziś dzień. Nie cierpię już na bezsenność. Także jakość snu się poprawiło. I tu mogę też stwierdzić, że przy padaczce sennej była pewna obawa co do melatoniny. Gdyż czytałam, że może zadziałać w ten sposób iż nasila się ataki w nocy. Chwała mam m.in ten rodzaj epi i jest oki. Nawet mogę stwierdzić, że zadziałało chamujac. W ostanich miesiącach ataki znacznie mi się nasilily. Przyczyn wiele. Stres i leki czyli Keppra były za słabe. Także swoje robiły nieprzespane noce. W nocy po melatoninie od zaczecia jej brania tylko wystąpił jeden atak nad ranem- parę dni temu. Było znacznie częściej. Mam też taką, że w ciągu dnia mam atak. Idę i padam. Z tym jeszcze niewiem czy jest lepiej. Czas pokaże.

KREATYNA, KWASY OMEGA 3 I KURKUMINA

Jeżeli chodzi o ten cały test to nie tylko chidzi w nim o to by tylko wyeliminować ataki. Te suplementy mają mi pomóc i mam nadzieję, że Wam też w poprawie pamięci, zniwelowaniu stanow lekowych i depresyjnych. I choć trochę cofnąć zmiany w mózgu, które zaszły przez ataki oraz leki na padaczkę.

I tu miłe zaskoczenie. Gdyż stałam się bardziej ,zywotna’. Taka energiczna. Nawet zostało to zauważone przez pewną osobę. Nie to, że by nagle zawroty głowy znikły itd. Lecz pomimo złego samopoczucia chętniej wychodzę z domu. Czuję się nie co mniej wystraszona. I tu myślę, że to spowodowała KREATYNA. Także zauważyłam nie za dużą, ale jest poprawe w jarzeniu co się do mnie mówi. Tak jakby otepienie oslablo.

TE SUPLEMENTY RATUJĄ MÓZG

Osoby chore i leczace się na epilepsje napewno wiedzą o czym piszę. Co to otepienie przy epi, wieczne lęki itd. I wiedzą ile by dali by to znikło. Ja podjęłam z tym właśnie walkę. Bo ataki są straszne. Lecz to co dzieje się prócz nich z człowiekiem ogólnie 24 godziny na dobre jest prawie tak straszne jak atak. Człowiek przez to nie potrafi normalnie funkcjonować. Czasem wykonanie pewnych zwykłych czynności staję się wyzwaniem dla epileptykow. Wiele osób, które nie chorują na to. I nie mają z tym styczności. Przeważnie myśli, że padaczka na atakach się kończy. A jest cała gama skutków ubocznych leków. I nasilajacych się zmian w mózgu z każdym atakiem. Gdyż na skutek niedotlenienia mózgu przy aurze mózg zaczyna ,umierać’.

Padaczka, a zagrożenie życia

Czym są ataki padaczki

Też też ta okropna dezorientacja. W ciągu dnia często jak np. wchodzę do sklepu nie wiem po co przyszłam i co ja tu robię? I tak non stop. Coś mówię nagle lauza bo nie wiem o czym mówiłam. I wiele innych podobnych sytuacji jest spowodiwane padaczka. Wieczny strach przed atakiem. Strach przed ludźmi. Przed wyjściem z domu. To jest tylko parę wymienionych objawów zachowań przez padaczkę. Tego jest znacznie więcej. Mam całą listę tych rzeczy spowodowanych epilepsja. I większość ludzi na to chorych ma to samo.

Więc trzeba z wywalczyć. Próbować to hamować. I tu już nie chodzi o pracę bo to przeszkadza. Tu chodzi o życie. Bo przez padaczkę stajemy się wiezniami domów i samych siebie. Często trudność to wyjście do sklepu. A gdzie tu mówić o pracy. Najgorzej mają Ci, którzy cierpią na ataki toniczno-koniczne.

DLATEGO WARTO PODJĄĆ PRÓBĘ I ZAŻYWAĆ TE SUPLEMENTY DIETY

Skutków ubocznych po nich nie ma. A możemy sobie pomóc. Nie są drogie. Pamietajmy- musimy obudzić nasz mózg. Naprawić go choć trochę. Dziś w 100% polecam melatonine i kreatyne. Ich efekty już są. Czekam na następne.

TUTAJ ZAPRASZAM NA LINK KIERUJĄCY DO NIEDROGICH I DOBRYCH SUPLEMENTÓW NA ALLEGRO (KUPUJĄC PRZEZ TE LINKI WSPIERASZ MOJE LECZENIE NIC NIE TRACĄC):

👉POLECAM Z FIRMY OSTROVIT-ALLEGRO👈

ZAPRASZAM NA INNE BLOGI:

Po prostu Ewa i moje wiersze

Najlepsze sklepy- stawiamy na jakość

Wędkarstwo z pasją

Randki darmowe polecane portale

 

Zdj. tytułowe wzięte z internetu

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: