PRZEMYŚLENIA PSYCHOLOGICZNE

CZLOWIEK KOWALEM SWOJEGO LOSU

KAŻDY JEST KOWALEM SWOJEGO LOSU- CZY TAK FAKTYCZNIE JEST?

Szczerze mówiąc nic bardziej mylnego nie jest.Jak ta złota myśl. Czlowiek może naprawdę dużo w swoim życiu. Bardzo wiele zależy od decyzji, które podejmuje. Lecz tak naprawdę czlowiek może obrać tylko kierunek. I tylko starać się by droga, która będzie skutkiem kierunku będzie w miarę dobra. Gdyż w rzeczywistości my tak naprawdę nie mamy wpływu na nasze życie.

Dam taki przykład: Uczyles się. Skończyłeś studia. Udało Ci się znaleźć dobrze platna pracę. I wtedy powiesz komuś: KAŻDY JEST KOWALEM SWOJEGO LOSU. A ciekawe co powiesz np. za rok od tych słów jak nagle ulegniesz wypadkowi i stracisz władze w konczynach? I już studia Ci na nic. Dobrze płatnej pracy koniec. W ogóle jakiej kolwiek pracy. Stajesz się biedny i zdany na pomoc innych. No jak tak pracować teraz nie będziesz itd? Dalej uważasz, że jesteś kowalem swojego losu?

Następny przykład tego, że na nasze życie mają bardziej wpływ inni niż my sami: Jesteś ambitny. Poswieciles lata na naukę i dyplomy.Po co? Bo jesteś kowalem swego losu i chcesz kuc po tym dobrobyt. Bo teraz należy Ci się dobra praca. Jaką tylko zechcesz…. Tylko, że obierasz jakaś firmę gdzie szukają niby takich jak Ty… A Ty natomist właśnie tam chcesz pracować. Po to tyle lat uczyles się. I po rozmowie z niby przyszłym szefem dostajesz odmowę. Nie zatrudni Cię. Nagle pewność siebie, swojej przyszłości i marzenia ulegają zniszczeniu.

A przecież jesteś kowalem swojego losu? Niestety tu zaczął kuc ktoś inny. Ten, który nie przyjął Cię do wymarzonej pracy.

To tylko takie pierwsze lepsze przykłady. A można dac ich nieskończoną ilość.

JA TEŻ KUJE SWÓJ LOS, A W PRAKTYCE WIDZĘ, ŻE MAŁO MAM DO GADANIA JAK POTOCZY SIĘ MOJE ŻYCIE

Jakiś czas temu stwierdziłam: czas zmienić swoje życie. Obralam kierunek i ciężko zaczęłam nad tym pracować. Mianowicie odsunelam się od toksycznego towarzystwa. Podjelam intensywne leczenie. Zawalczylam o mieszkanie. I co?Nie dość, że chorób nie wyleczylam tych co miałam. To doszły nowe. Stałam się wrakiem człowieka nie zdolnym pracować już całkiem. Dobrze, że mam wsparcie w człowieku, który często wykonuje za mnie co dzienne czynności…. poniekąd nawet higieniczne. Gdyż z pewną czynnością jak obcinanie paznokci nawet nie daję sobie rady. Nie widzę, a przez padaczkę ręce mi się strasznie trzęsą.

Zdobyłam mieszkanie, które nawet nie jestem wstanie ukończyć remontować. Doszły opłaty, na które mnie nie stać. Jak i raty za remont. Zamiast być lepiej to doszło milion kłopotów. A wszystko robiłam by było lepiej. Starałam się. Bo przecież to moje życie. I jestem kowalem swojego losu.

 

Dużo by tu o mnie pisać. I o tym kuciu swego losu przezemnie.

 

Tylko najblizsi wiedzą ile mnie bolu i ciężkiej pracy. Jak i poświęcenia to bycie kowalem kosztowało. I tylko oni wiedzą jakie to jest pitolenie ta złota myśl. Tak samo jak tekst-Chcieć to móc.

CZLOWIEK JEST SKAZANY NA PRZYPADEK

Tak naprawdę to głównie rządzi naszym życiem. My możemy marzyć i próbować spełniać te marzenia. Jeżeli nam się fuksnie to je spełniły. Lecz jeżeli pech-przypadek zechce to zachorujemy na raka. Ulegniemy wypadkowi. Cały majątek np. splonie. A miłość życia okaże się osobą nas wykorzystujaca i np. zdradzajaca. I jak tak człowiek by się dobrze zastanowił to doszedł by do wniosku, że nie ma wpływu prawie na nic. Jedynie co może to próbować osiągnąć cel. Wybrać coś. Lecz jak cała droga będzie wyglądać jego życia. Czy cel zostanie zrealizowany na to nie ma większego wpływu.

Owszem o ile mamy siły i możliwości warto marzyć i pracować na spełnienie pragnień. Lecz nic nam nie daje 100% pewności, że to się uda. Cały czas musimy zdawać sobie sprawę,że nagle może wydarzyć się coś co spowoduje iż nic z tegi co chcemy nie wyjdzie. Dlatego powinniśmy zastanowić się zanim komuś zacytujemy tą złotą myśl-Człowiek jest kowalem swojego losu. Bo może ta osoba właśnie do, której te mądrości kierujemy- wybrała dobry kierunek i starała się jak można by droga w tym kierunku była udana. Może ciężko pracowała na to. Lecz jakiś moment np. wypadek bądź nawet ktoś, jakiś inny człowiek spowodował iż ta osoba jest kim jest. Badz mieszka gdzie mieszka. Chodzi mi tu np.o biednych czy bezdomnych. I nawet alkoholików czy narkomanów. Każdy czlowiek, a przynajmniej większość stara się wybrać dobry kierunek w swoim życiu. Lecz niestety życie to nie bajka. I nie zawsze czlowiek jest wstanie nad nim panować. A nawet często jest to nie możliwe.

Tu zapraszam na artykuły powiązane innych blogerów:

ARTYKUŁ 1

ARTYKUL 2

ARTYKUL 3

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

Po prostu Ewa M:

Zlote myśli

Wędkarstwo z pasją

ZAPRASZAM TEŻ NA INNE ARTYKUŁY NA BLOGU-

Uzależnienie psychiczne

Podłość ludzka

Zdj.tytułowe wzięte z internetu

Jestem 100% realistka. Nie uznaje nadziei itp. zludnych uczuc. Uważam, że trzeba zdawac sobie sprawe z tego w jakiej sytuacji jest nasze życie i nie wmawiac sobie na siłę, że bedzie lepiej. Gdyz konsekwencja tego jest rozczarowanie i ból. Ja żyje tu i teraz bo jutro może nie nadejść. Łapie najmilsze chwile każdego dnia. Choć tak mało ich jest, ale jednak są i cieszą. To wszystko powoduje, że jestem silna i daję rade. Bo grunt to nie bujać w obłokach. Ogólnie pomimo wielu chorób m. in silnej epilepsji i tego, że prawie w ogóle nie widzę (mam znaczne nie dowidzanie) to tworzę, pisze blogi, prowadzę dość spory fanpage, pracuję w programach partnerskich oraz zajmuje się sprzedażą online (mam taki mały sklepik). Też poswiecam sie dużo pomocy innym. Moje zainteresowania/ pasje to: boks, taniec, śpiew, tatuaże, muzyka rock i heavy metal. Poki wzrok pozwala uwielbiam czytać książki zwłaszcza S. Kinga. I przedwszystkim kocham zwierzęta:-) Mam pieska, 4 króliki i myszki. Od 6 rano do 23 pracuję. Nigdy nie mam czasu na nic. I co mogę powiedzieć jeszcze? Na swój sposób jestem szczęśliwa. Mieszkam z osobami, które kocham. Nawet mam przybranego syna. Czego w życiu można więcej chcieć? Mam wszystko to co najważniejsze prócz zdrowia, ale z tym się już dawno pogodzilam, że lepiej nie będzie i po prostu żyje z tym:-) Jestem osobą bardzo często też nie lubiana za swoją szczerość i specyficzne podejście do ludzi i świata. Lecz jak to mawiał mój ojczym: A co ja zupa pomidorowa żeby mnie lubić? No właśnie nie jestem zupa i zwisa mi i powiewa czy mnie ktoś lubi. Myślę, że opis ten jest na tyle wyczerpujacy, że więcej informacji o mnie już nie trzeba:-)

%d bloggers like this: