CIEKAWOSTKI MEDYCZNE

KURKUMA DOBRA PRZY PADACZCE

JAK SŁABA JEST NASZA WIEDZA

Jak wiecie przez pogorszenie się mojego stanu przez padaczkę. Zwiekszenie ataków, a także wiele innych dolegliwości z nią związanych- postanowiłam zacząć testować na sobie różne substancje. Włączam je do codziennego leczenia podstawowymi lekami na epi. Ostatnio przedstawilam Wam 3 substancje, które okazują się bardzo dobre w leczeniu padaczki. Dziś chcę Wam pokazać jak bardzo znaną nam przyprawę-KURKUMA. I to, że ma ogromny wpływ przy kuracji na epi. Lecz cofnijmy się do poprzednich ważnych substancji, które cały czas stosuję: melatonina, kreatyna i kwasy omega 3. Tu linki do poprzednich artykułach o nich:

MELATONINA-ratunek na bezsenność przy padaczce i zmniejszenie ilości napadów

KREATYNA,MELATONINA,OMEGA 3-Jak działają przy padaczce.Jak stosuję i jak się po nich czuję

ZAPOMNIANA KURKUMA

Kiedyś z rok temu kupiłam kurkume w kapsułkach. Trochę stosowalam. Lecz powód tego był taki, że miałam straszny stan zapalny organizmu. Zgnilizna korzeni zębowych, stan zapalny wątroby, grzybica przełyku.vWszystko naraz. Nie było dnia w tamtym okresie bym nie miała gorączki. Byłam bez przerwy na antybiotykach. Teraz też jestem, ale mniej. Gdyż część stanu zapalnego została usunięta. Lecz w tamtym okresie często szukałam info o radzeniu sobie z stanem zapalnym. Strach był bo sepsa była obok mnie-dosłownie. Tuż za mną szła i czekała na moment by zaatakować. Wtedy wyczytałam, że kurkuma bardzo dobrze niweluje stany zapalne organizmu. Więc zakupiłam wtedy 3 paczki. Brałam z 2 miesiące. Potem poprostu o niej zapomniałam.Za dużo wszystkiego się zwalilo i nie nadazalam za wieloma sprawami. I często zapomniałam i zapominam wiele rzeczy.

Lecz do rzeczy: Dziś sprzątając natknelam się na nią. Zdziwiona patrze na opakowanie, a tam pisze jak byk RÓWNOWAGA PSYCHICZNA I UMYSŁOWA. Skąd zdziwienie? Gdyż wcześniej na to nie zwróciłam uwagi. Skupilam się na dawkowaniu i stanie zapalnym. Więc po dzisiejszej sytuacji zajrzałam w google. I to co odkryłam było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Jak i nadzieja na poprawe mojego problemu z epilepsja. Kurkuma to wspaniała roślina lecznicza. Aczkolwiek mało znana w tej formie. Głównie stosowana jako przyprawa w kuchni.

KURKUMA A PADACZKA-CO ODKRYŁAM

KURKUMA-redukuje uszkodzenia mózgu wywołane epilepsja. Kurkuma ogranicza efekty uboczne leków antypadaczkowych. Kurkuma niweluje hepatotoksycznosc kwasu walproinowego…(fragment)

ARTYKUŁ DOBRZE LINKOWANY-poczytaj dalej

Autor w.w artykułu dobrze zaznacza iż zastosowanie kurkumy jest wszechstronne-jeżeli chodzi o medycyne. W dużej mierze wspomaga leczenie chorób neurologicznych. Nie tylko padaczki. I też autor zaznacza iż dziwne jest tak mała wiedza lekarzy. I dodam od siebie: CO ZA TYM IDZIE MNIEJ SKUTECZNE LECZENIE ORAZ TRUCIE PACJENTÓW.

Artykuł, który Wam proponuje jest krótki. Lecz zawiera parę linków do badań przeprowadzonych na skuteczność kurkumy.

Proszę zauważyć bardzo ważne słowa. Nie tylko zapobiega atakom. Także leczy uszkodzenia mózgu powstałe przez ataki. I niweluje skutki uboczne leków m.in znanej wielu EPILUDKOM Depakiny chrono. Też miałam z nią doczynienia. Po tygodniu jej stosowania wyglądałam jak po chemii na raka. Mało tego brzuch miałam jak w 9 mies.ciąży.

Mało tego sama kurkuma bez leków na epi może pomóc. Zwłaszcza podawana z olejem z czarnuszki siewnej.

ZAPRASZAM NA KOLEJNY ARTYKUŁ Z LINKAMI DO BADAŃ W TYM TEMACIE

 

W tych artykułach warto też zwrócić uwagę na komentarze ludzi. Jest tam nawet napewno jeden gdzie ludzie spróbowali. I efekt niesamowity!!!

WARTO SPRÓBOWAĆ

Kurkuma ma jeszcze wiele innych zastosowań m.in w wspomaganiu leczenia raka. Lecz to nie na ten artykuł. Skupiam się na cyklu artykułów dla epileptykow. Chcę pomóc sobie i im. Mało tego wszystko co opisuje testuje na sobie. Od 4.02.19r biorę regularnie melatonine, kreatyne i kwasy omega 3. Efekty już są. Pisałam o tym w ostatnim artykule z tego cyklu<KLIK>.

Natomiast od jutra wprowadze do kuracji kurkumę. Mam ja z firmy HUMAVIT. Pisze tam by stosować raz dziennie po 2 kapsułki. Ja zamierzam stosować 1 tylko. Rano po śniadaniu wraz z kwasami omega 3. Gdyż wtedy lepiej jest wchłaniania. Niedługo napiszę następny artykuł o tym jak się czuję.

Też chcę Was zaprosić na artykuł, który znalazłam gdy szukałam o kurkumie. Ma on związek z nią. Lecz jest głównie o padaczce. Dlaczego jest nieuleczalna? Jakie są sposoby by pozbyć się ogniska padaczkowego. I nad jakim rozwiązaniem tego problemu braku leku, który by całkiem uleczyl epi pracują naukowcy. Nad pompą-bardzo ciekawe. Polecam Wam Kochane Epiludki.

PRZEGRYWAMY Z PADACZKA

TU PONIŻEJ LINKI BEZPOŚREDNIE DO PRODUKTÓW NA ALLEGRO (KUPUJAC PRZEZ TO WSPIERASZ MOJE LECZENIE):

Magnez

https://gohere.pl/p/oxWk/4Y3J/jUmd?dl=ZTuJBpyC

BCAA

Tauryna

Melatonina

https://gohere.pl/p/oxWk/4Y3J/dkEz?dl=wYDGi8wE

Kurkuma

Kwasy Omega 3

L- Karnityna

Kreatyna

Zapraszam także na inne moje blogi:

Po prostu Ewa i moje wiersze

WĘDKARSTWO

Najlepsze sklepy- stawiamy na jakość

Polecane darmowe portale randkowe

 

Zdj. na blogu wzięte z internetu

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: