GDZIE SZUKAĆ WSPARCIA FINANSOWEGO,  JAK RADZIĆ SOBIE Z PROBLEMAMI

POMOC FINANSOWA-GDZIE JEJ SZUKAC

MAMY KRAJ I CZASY JAKIE MAMY

Jak by nie patrzeć część ludzi ciężko pracuje. Druga część nic nie robi tzn. kradnie, ciągnie z państwa. Do tych drugich zaliczam osoby zwłaszcza młode i zdrowe. Bo bardzo dużo jest takich niestety. I jest jeszcze trzecia część ludzi, którzy choć by chcieli nie są wstanie pracować. Nie mają rodziny. Bądź mają, ale nie mogą na nią liczyć. Są chorzy, bezdomni czy np. nie mają na codzienne życie. Czyli oplaty i jedzenie. Gdyż ich zasiłek czy renta poszła na leki. I niestety oni są zdani na obcych ludzi. Pomimo wstydu muszą prosić innych o pomoc. Bo niestety to co dostają od Państwa to śmieszne kwoty. Co często ludzie ,pracujący’ zauważają i uważają, że po co tacy mają pracować itp. jak mają kope kasy zasiłków. Już kiedyś o tym pisałam klik tutaj

Natomist przypomnę w skrócie; zasiłek na osobę z tytułem niepełnosprawnosci (taka jakby renta) z Mops to 645 zł/mies <info>.

Zasiłek okresowy bez orzeczenia o niepełnosprawności maks. przyznawany na okres 3 miesięcy to ok. 350zl/mies.<info>

I mamy jeszcze zasiłek celowy, który średnio wynosi ok. 100zl i nie należy się regularnie co miesiąc. Czasem jednorazowo można uzyskać większą kwotę ok. 300-400 złotych. Lecz rzadko i w szczególnych przypadkach <info>

Czy dalej uważa ktoś, że osoby korzystające z mops to cwani ludzie? Zazmaczam to zasiłki na gospodarstwa 1 osobe. Jak jest większe to kwota zasiłku na głowę zmniejsza się o dosyć dużo. Piszę o tym w artykule <info> oraz także więcej o tym w. w wymienionych linkach.

TO GDZIE MOŻNA POPROSIĆ O POMOC?

Dobre pytanie bo za bardzo nie ma gdzie.Główna opcją zostaje pomoc ludzi-jednostek, które zechcą nam udzielić pomoc.

Owszem jest wiele fundacji czy firm oferujących pomoc. Lecz w rzeczywistości oni dają nam narzędzia. Czyli np.subkonto czy pozwolą nam otworzyć konto na ich portalu do zbiórki.Która zweryfikuja i uwiarygodnia by nam ułatwić zadanie. Czyli zbieranie pieniędzy na jakiś cel typu leczenie czy opłaty.

Osobiście sama z takich możliwości korzystam gdyż mam sytuację jaką mam. I nie mam innego wyjścia. Lista firm i fundacji jest długa. Lecz ja zaproponuje Wam te,które sama sprawdziłam. I może nam się w nich udać zebrać pieniądze na pilne potrzeby życiowe.

POMOC GDZIE:

FUNDACJA AVALON

Tu spotykamy się z typową fundacją. Do której należy pocztą wysłać dokumentacje medyczną. Oraz trzeba wydrukować porozumienie z nimi oraz regulamin. Wypełnić i wraz z dokumentacją w. w przesłac. Jeżeli uznają, że spełniasz wymagania to w ciągu 3 dni otworzą Ci subkonto. Dadzą możliwość zbierania 1% podatku, wysyłania smsa na Ciebie (z telefoniami sam musisz załatwić Ci się zgodzą). A także podstawowa możliwość zbierania bezpośrednio pieniędzy do zbiórki. Oferuja też do 250 darmowych ulotek na temat Twojej zbiórki. Ja dostałam się do nich.Głównie zależało mi na możliwości zbierania 1% podatku.

Dodatkowe info o AVALON: Tam na bieżąco zebranych środków nie można wypłacać. Żeby wypłacić daną kwotę-trzeba wpierw pocztą zwykłą wysłać im np. faktury za leki.

FUNDACJA DAJ MI SKRZYDŁA

Tu mamy podobne zasady jak w Avalon.Tak samo musimy przesłać pocztą tradycyjną dokumenty medyczne oraz porozumienie. Mamy możliwość zbierania 1% podatku oraz pieniędzy. Nie korzystałam z tego więc za bardzo nie wnikalam w szczegóły. Wybrałam Avalon. Lecz wydaje się też dosyć dobra. I daje nam szereg możliwości.

ZBIÓRKA W ZRZUTKA.PL

Tu mamy bardzo ciekawy pomysł. Mogę polecić zrzutke gdyż sama z niej korzystam. Zrzutka jest dosłownie na wszystko. Możemy zbierać na marzenia czy na prezent. Lecz w tej chwili nam zależy na pomocy bardziej charytatywnej. I tu zrzutka daje nam tą możliwość. Żeby mieć zweryfikowana i potwierdzona zrzutke charytatywna najpierw musimy; założyć konto i dodać opis celu: na co chorujemy itd. Po tem każda wymienioną chorobę musimy udokumentować poprzez przesłanie skanów zaświadczeń o każdej chorobie z osobna. Wypisy ze szpitali itd. Także jeżeli chcemy mieć podwójną weryfikację i możliwość wpłat cyklicznych musimy przesłać też skan dowodu osobistego. To co nie zostanie przez nas udokumentowane w treści głównej zrzutki zostanie usunięte. I firma pozostawi tylko to na co pokazałeś dokumenty.

Następnym plusem zrzutki jest to, że możemy mieć stałą charytatywną bez kwoty celowej. Zbierać ma bieżące wydatki np. leki. Możemy ustalić też konkretny cel i kwotę i zbierać w ten sposób. Lecz pomimo celu i kwoty możemy na bieżąco wypłacać środki z zbiórki na swoje konto.

Dobre jest też to, że nie pobierają nic z tego co uzbierasz. Lecz minus jest taki, że za własny adres do linku trzeba płacić. Za to by była widoczna na ich liście też. Oferują nam też reklame Twojej akcji lecz moim zdaniem jest bardzo droga. Bo od 250 złotych. I ciężko mi powiedzieć czy opłaca się zainwestować. O ile w ogóle ma się z czego wyłożyć taką kwotę. Dla mnie to za dużo. Połowa za leki miesięcznie.

POMOC SIĘ LICZY

Wydaje się bardzo ciekawa. Lecz też wymaga weryfikacji. Co mi się podoba, że można poprzeć akcje dokumentami i uwiarygodnić tak jak zrzutke. Mało wiem na tą chwilę o tym, ale możliwości też daje nam sporo. Z tego co widziałam.

POMAGAM.PL

No cóż… bardzo łatwo stworzyć tam zbiórkę. Na każdy cel.Korzystałam.Nie mogłam znaleźć opcji weryfikacji. Do tego zabierają 7,5% z każdej wpłaconej przez darczynce kwoty. Jedynie za darmo jesteś na ich liście i masz swój adres linku za darmo. Lecz ludzie sceptycznie na tą firmę patrzą gdyż było tam wiele nieciekawych sytuacji co do wiarygodnosci akcji. Dlatego zdecydowałam się przenieść do zrzutki.

POLAK POTRAFI

I tu bardzo coś ciekawego. Gdyż można to nazwać formą pracy. Owszem zbieramy pieniądze od ludzi, ale w zamian musimy coś zaoferować. Np.umieszczenie podziekowania na swoim profilu fb itd. I tu zbieramy na projekt. Wczoraj wysłałam swój plan /projekt,  a propos blogów. Lecz można zbierać na różne projekty. Np. na założenie firmy itd. Nie wiem jaka będzie odpowiedź, ale polecam się zapoznać. Bardzo ciekawa inicjatywa.

TA POMOC TO TYLKO JEDNAK NARZĘDZIA

I tak bardzo dobre i te możliwości. Lecz bez maszej ciężkiej pracy nie uzbieramy nic. To nie jest tak, że zakładasz zbiórkę. Udowadniasz, że to co piszesz to prawda i siadasz spokojnie….I czekasz aż Ci zaczną wpłacać. Jak bardzo mylne. Ty musisz wypromować zbiórkę czy taką zwykłą czy z fundacji na jak największą skalę. Czasem musisz dac te 10 złoty by wykupić prywatnie reklame na Fb. To Ty musisz pisać prośby w postach i dołączać link zbiórki. Ty musisz znosić obrażanie Cię.

Ciężko od tak uzyskać pomoc od ludzi, którzy z góry mają Cię za nieroba. Nawet nie czytaja prośby w zbiórce. Nie patrzą czy wiarygodna czy też nie. Choć nie powiem włożyłam starań co do promocji mojej zbiórki. I pomimo wielu złych sytuacji; spotkałam i poznałam wiele osób o złotym sercu.

Najgorzej mają Ci, którzy mają słabą znajomość możliwości internetu. Przykładowo pewien Pan w tragicznej sytuacji ma zbiórki wszystko. A od 1,5 mues zebral raptem ok. 500 złotych. A potrzeboje 30 000 zł. I mało czasu mu pozostało. Niestety prócz udostępniania nie umi np. wykupić reklamy na fb. Bo mu doradzalam, że nawet za 2 złote można. Więc ze swojej strony mu wykupilam za małą kwotę (bo ja też mam ciężko lecz dałam na to ile mogłam) reklame na weekend. Mam nadzieję, że choć trochę mu to pomoże <info>.

Lecz zawsze to jakieś wyjście, a przynajmniej próba z dramatycznej sytuacji. Warto skorzystać z tych narzędzi. I zawsze pamiętajcie Wy nie zebracie Wy prosicie o pomoc. Zebra to się pod sklepem na jabola, a nie w zbiórce charytatywnej.

W NASTĘPNYM ARTYKULE ZAPRASZAM NA JAK SOBIE POMÓC I DOROBIĆ CHOC BY NA CHLEB PARE ZŁOTY ONLINE.

ZAPRASZAM NA INNE BLOGI:

Zlote myśli

Wedkarstwo z pasja

Po prostu Ewa M

 

Zdj.tytulowe wzięte z internetu

 

Jestem 100% realistka. Nie uznaje nadziei itp. zludnych uczuc. Uważam, że trzeba zdawac sobie sprawe z tego w jakiej sytuacji jest nasze życie i nie wmawiac sobie na siłę, że bedzie lepiej. Gdyz konsekwencja tego jest rozczarowanie i ból. Ja żyje tu i teraz bo jutro może nie nadejść. Łapie najmilsze chwile każdego dnia. Choć tak mało ich jest, ale jednak są i cieszą. To wszystko powoduje, że jestem silna i daję rade. Bo grunt to nie bujać w obłokach. Ogólnie pomimo wielu chorób m. in silnej epilepsji i tego, że prawie w ogóle nie widzę (mam znaczne nie dowidzanie) to tworzę, pisze blogi, prowadzę dość spory fanpage, pracuję w programach partnerskich oraz zajmuje się sprzedażą online (mam taki mały sklepik). Też poswiecam sie dużo pomocy innym. Moje zainteresowania/ pasje to: boks, taniec, śpiew, tatuaże, muzyka rock i heavy metal. Poki wzrok pozwala uwielbiam czytać książki zwłaszcza S. Kinga. I przedwszystkim kocham zwierzęta:-) Mam pieska, 4 króliki i myszki. Od 6 rano do 23 pracuję. Nigdy nie mam czasu na nic. I co mogę powiedzieć jeszcze? Na swój sposób jestem szczęśliwa. Mieszkam z osobami, które kocham. Nawet mam przybranego syna. Czego w życiu można więcej chcieć? Mam wszystko to co najważniejsze prócz zdrowia, ale z tym się już dawno pogodzilam, że lepiej nie będzie i po prostu żyje z tym:-) Jestem osobą bardzo często też nie lubiana za swoją szczerość i specyficzne podejście do ludzi i świata. Lecz jak to mawiał mój ojczym: A co ja zupa pomidorowa żeby mnie lubić? No właśnie nie jestem zupa i zwisa mi i powiewa czy mnie ktoś lubi. Myślę, że opis ten jest na tyle wyczerpujacy, że więcej informacji o mnie już nie trzeba:-)

%d bloggers like this: