CIEKAWOSTKI MEDYCZNE,  Uncategorized

KREATYNA, OMEGA 3 I MELATONINA

WZIĘŁAM SIĘ INTENSYWNIE ZA WDRAŻANIE KURACJI, KTÓRA POSTANOWIŁAM PRZETESTOWAĆ NA SOBIE

 

Mianowicie chodzi o substancje, które mają hamować ataki padaczki. Oraz polepszyć samopoczucie osoby chorej na to schorzenie.Tydzień temu zaczęłam to wdrażać. Oraz napisałam pierwszy artykuł o tym <tutaj>. Tymi substancjami są kreatyna, kwasy omega 3 oraz melatonina.

Ostatnio wiele godzin jak i dni poświęciłam na czytanie artykułów o tym. Także komentarzy-opini ludzi, którzy próbowali. Byłam zaskoczona tym. Zwłaszcza tym, że melatonina i kreatyna mogą być przełomem w leczeniu epilepsji. I innych chorób neurologicznych. Jeśli chodzi o kwasy omega 3 to już dawno słyszałam, że są zalecane przy padaczce.

KREATYNA

MELATONINA NA PADACZKĘ

CO TO JEST MELATONINA

KWASY OMEGA 3,A PADACZKA

Do szukania jakiś informacji dotyczących dodatkowych możliwości leczenia epi-przyczynił się pogarszajacy się mój stan zdrowia. Mam na powrót częste ataki. Zawroty głowy się też znacznie nasilily. Stany lękowe są nie do opisania przez to. I jeszcze wróciła całkowita bezsenność.

Do tej pory zazywam 1000 mg Keppra dwa razy na dobe/ co 12 godzin.Biorę też 3 razy dziennie ATARAX 25mg. Mianowicie jest to hydroksyzyna. Jest on na stany lękowe. I biorę także VICEBROL 10mg/2 razy na dobe. Gdyż przez padaczkę mam złe krążenie i silne zawroty głowy. I regularnie spożywam za zalecieniem doktor: magnez, potas i wapń.

KREATYNA JAK JĄ STOSUJĘ I CZY COŚ SIĘ ZMIENIŁO

Udało mi się załatwić kreatyne 1 tabletka 920 mg. Zalecane na opakowaniu jest branie 6 sztuk dziennie. Lecz jak wiadomo chyba wszystkim- kreatyna jest suplementem diety dla ludzi uprawiających sporty. Ludzie chorzy na epilepsje powinni, a nawet muszą unikać wysiłku fizycznego. Więc wiadomo w moim przypadku taka dawka jest niepotrzebna. Po za tym mogła by zamiast pomóc to zaszkodzić. Tak więc biorę jedną tabletkę z samego rana. Jest to bardzi bezpieczny lek. Ludzie z chorą wątroba powinni unikać tej substancji. Niestety ja mam zapalenie wątroby. Lecz z myślą, że będę brać w malutkich dawkach postanowiłam zaryzykować.

Zaczęłam brać 4 dni temu. Powiem tak narazue jakiś szczególnych popraw nie mam. Co bym mogła powiązać z tym. Aczkolwiek nie miałam w przeciągu tych 4 dni ataku. Także to dowód, że ataku ona nie powoduje. Bo zawsze każdy epileptyk biorąc nawet coś typowo na epi boi się, że zadziała w drugą stronę.I nasili ilość napadów.Nawet na lekach typowych na tą chorobę jest zaznaczone, że mogą w, niektórych przypadkach nasilac ataki. Jak i ich częstotliwość. Także z czystym sumieniem piszę: 4 dzień i jest ok.

Mam też odczucie jak bym miała więcej energi badz nastrój mi się poprawił. Lecz w tym momencie ciężko mi stwierdzić czy napewno to skutek kreatyny.

Natomiast zawroty głowy jak były tak są. Lecz daję czas. Bo nie liczę,że odrazu wszystko zadziała tak jakbym tego chciała.

JESZCZE DODAM JAK Z MELATONINA I KWASAMI OMEGA 3 JEST U MNIE NA TĄ CHWILĘ

Od Poniedziałku czyli jak wspomniałam od 4 dni:regularnie też spożywam melatonine oraz kwasy tłuszczowe omega 3. Wsumie melatonine pierwszy raz spróbowałam w ub. tygodniu. Lecz z przerwą w weekend.

OMEGA 3 działanie okaże się po znacznie długim czasie. Gdyż mają one hamować ataki głównie. Więc jeżeli nie będę miała ich z miesiąc bądź więcej- wtedy będę mogła to próbować powiązać z tą substancją. Biorę dawke 2000 mg po 1000 mg dwa razy na dobę. Rano i wieczorem.

MELATONINA- i tu mogę powiedzieć najwięcej. Gdyż bezsenność zniknęła jak ręka odjął. Od Poniedziałku biorę pół godziny przed snem dawkę 1 mg. Zero skutków ubicznych.Tylko śpię całą noc.I pomimo, że przy padaczce sennej jest niezalecana tak do końca. Lecz też nie jest kategorycznie powiedziane nie brać. Bo badan dokładnych pod tym kontem nie robiono. Ja właśnie mam taką i drugą, że w ciągu dnia przy codziennych czynnościach mnie łapie. Pierwsza była senna lecz rozwinęła się. Powstało większe uszkodzenie mózgu poprzez bardzo częste ataki. Więc ewoluowala- tak to nazwę. Lecz nie miałam od kiedy ją stosuję żadnego ataku. Więc mogę stwierdzić iż ludzia z epi senna nic nie grozi. A już napewno to, że bez szczególnych obaw mogą spróbować brać melatonine. Nie dość, że poprawi komfort spania ludzia chorym to jeszcze ma też prawdopodobnie działanie wstrzymujace drgawki.

Za tydzień napiszę dalsze działania. Czy coś się zmieniło. Czy jest lepiej itd.

ZAPRASZAM DO ZAKUPU W. W SUPLEMENTÓW NA ALLEGRO POPRZEZ MOJE LINKI GDYŻ W TEN SPOSÓB NUE TRACĄC DODATKOWYCH PIENIĘDZY WSPIERASZ MOJE LECZENIE (WYBRALAM TANIE I DOBRE PRODUKTY);

Magnez

https://gohere.pl/p/oxWk/4Y3J/jUmd?dl=ZTuJBpyC

BCAA

Tauryna

Melatonina

https://gohere.pl/p/oxWk/4Y3J/dkEz?dl=wYDGi8wE

Kurkuma

Kwasy Omega 3

L- Karnityna

Kreatyna

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

Po prostu Ewa i moje wiersze

Złote myśli

Randki darmowe portale

Zdj.tytułowe wzięte z internetu

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: