CIEKAWOSTKI MEDYCZNE

MELATONINA A PADACZKA

CAŁY CZAS PRÓBUJE SOBIE POMÓC….

Tak więc dużo czytam i rozmawiam z lekarzami. I także z ludźmi chorymi na padaczkę. Ostatnio mój stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. Pod różnym względami m. in przez epilepsje. Tzn.znów zaczęłam cierpieć na bezsenność, mam stany depresyjne oraz skurcze twarzy. Także zawroty głowy nabrały ogeomnej siły. Nie przypominam sobie czy już aż tak silne miałam. Jestem też co raz bardziej zdezorientowana i mam spore zaniki pamięci. I przedewszystkim wróciły ataki.Jak narazie w ostatnim miesiącu miałam jeden. Lecz sam fakt.Gdyż ponad rok nie było nic. Przez to wszystko postaniwilam testować na sobie różne substancje czyli melatoninakwasy omega 3 oraz kreatyne.

Spro czytałam o tym. Te związki chemiczne mają ogromny wpływ na chamowanie padaczki. Lecz jest mały kłopot gdyż melatonina nie jest polecana przy padaczce sennej. Niestety ja mam nie dość, że najgorszy rodzaj epi czyli ataki: toniczno-kloniczne.To jeszcze mam dwa rodzaje.Mam senna-podczas snu dostaję bardzo silnych ataków. Swego czasu było nawet pare na 1 noc. I czułam, że łapie. Straszny ból,strach….Mam także taką, że np.idę i nagle mnie wykreca, padam, trace przytomność i atak jest też mocny. Z tego co mi mówili lekarze oraz bliscy. Mam także padaczke z napadami petit mal ok. 20 dziennie.

ZARYZYKOWALAM I ZACZĘŁAM BRAĆ: MELATONINA

Z opisu w internecie.Oraz po konsultacji z lekarzem stwierdziłam, że zaryzykuje. Gdyż brak snu lub jego mała ilość- najbardziej przynia się do napadów.Zakupiłam nie drogą melatonine w tabletkach.180 sztuk po 1mg. Czyli jedna dziennie. Firma dobra co je produkuje.Także ma dobre opinie ten produkt. I zaczęłam brać od wczoraj.Mała dawka. Dobrze spałam aczkolwiek krótko. Z innych przyczyn:-)

Zauważono, że przed atakiem następuje znaczny spadek melatoniny. Po napadzie zwrost tej substancji w organizmie chorego. Choć nie jest w 100% udowodnione,że melatonina pomaga w hamowaniu ataków- to i tak jest spore prawdopodobienstwo, że może pomóc w terapii.

MELATONINA- DOKŁADNIE CO TO JEST?

Jest to substancja zwana hormonem snu. Wytwarzana w szyszynce. Koordynuje pracę nadrzędnego zegara biologicznego. Uaktywnia się gdy zaczyna się robić ciemno. Niestety ludzie chorzy na epilepsje mają obniżona jej ilość. Ponieważ leki na epi wypłukuja ją z organizmu. Lecz sama w sobie padaczka powoduje też problem ze snem.

<MELATONINA>więcej info

<RODZAJE PADACZEK>

JAK WYGLĄDA ŻYCIE Z PPADACZKA

CO TO JEST EPILEPSJE

TERAPIA JAKĄ ZAMIERZAM PRZEPROWADZIĆ

Mam na celu pomóc mi w spaniu. Choć trochę zneutralizowac zawroty głowy. Poprawić samo poczucie. Oraz wyeliminować jak najbardziej możliwość dostania ataku.

Leczenie dalej będę mieć jakie mam. Czyli KEPPRA 1000mg dwa razy na dobe. Lecz dołączam do leczenia podstawowego 1mg melatonina. Także w najbliższym czasie dołączam nie dużą dawkę kreatyny oraz kwasy omega 3. Na temat dokładniej tych dwóch substancji w następnym artykule. Dokładnie jak działają i ile będę brać mg.

Po jakimś czasie też zdam relacje jak się czuję itd.

Zapraszam na dodatkowy artykuł pisany przez inną osobę na temat-

MELATONINA PRZY PADACZCE

ZAPRASZAM TAKŻE DO ZAKUPÓW RÓŻNYCH SUPLEMENTÓW W TYM MELATONINY PRZEZ MOJE LINKI NA ALLEGRO. KUPUJĄC W TEN SPOSÓB WSPIERASZ MOJE LECZENIE I NIE PONOSISZ DODATKOWYCH KOSZTÓW:

Magnez

https://gohere.pl/p/oxWk/4Y3J/jUmd?dl=ZTuJBpyC

BCAA

Tauryna

Melatonina

https://gohere.pl/p/oxWk/4Y3J/dkEz?dl=wYDGi8wE

Kurkuma

Kwasy Omega 3

L- Karnityna

Kreatyna

ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA:

Po prostu Ewa i moje wiersze

Gorace portale randkowe za darmo

Najlepsze sklepy stawiamy na jakość

Złote myśli

 

 

 

Zdj. tytułowe wzięte z internetu

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: