CIEKAWOSTKI MEDYCZNE

RAPEX PULAPKA NA GWALCICIELI

DZIŚ W KSIĄŻCE PRZECZYTAŁAM BARDZO CIEKAWĄ RZECZ

RAPEX PULAPKA NA GWALCICIELI- Bardzo mnie ten temat jak i ta rzecz zainteresował.Wzięłam się dziś z przypadku za książkę “EKSCENTRYCZNE NAMIĘTNOŚCI” . I trafiłam tam właśnie na ten ciekawy temat.I dziwię się, że nie jest o tym głośno i nie jest powszechne. Moim zdaniem w każdej choć aptece powinno być coś takiego. Wiele kobiet mogło by na tym skorzystać.W Polsce co roku dochodzi do około 2000 gwałtów-statystyka.Wiele kobiet jest bardziej narażonych na to przez wiele czynników. Choćby praca trzy zmianowa.Wracanie w nocy z pracy. Badz wracając lub w trakcie jakiejś imprezy.

MIANOWICIE TA PUŁAPKA RAPEX TO TAKI KONDOM ANTYGWALTOWY

Jest to rodzaj dopochwowej wkładki z lateksu. Wewnątrz,której znajduje się rzędu ostro zakończonych haczykow. Podczas penetracji wbijaja się one w penisa. Powodując silny ból. Haczyki są tak skonstruowane, że do ich usunięcia niezbędna jest pomoc lekarza chirurga. Jednak nie powoduje trwalych uszkodzeń. I nie zagraza zdrowiu,ani życiu.

Zagraża natomiast zdemaskowaniem, kiedy gwałciciel zgłasza się do szpitala to lekarz może powiadomić policje.

PPOMYSŁEM DO STWORZENIA KONDOMU ANTYGWALTOWEGO- BYŁY SŁOWA ZGWAŁCONEJ KOBIETY

Pulapka ta została wynaleziona w 2005 roku przez SONETTE EHLERS (technik medyczny). Do tego zainspirowały ją słowa zgwalconej kobiety w RPA: “GDYBYM TYLKO MIAŁA TAM NA DOLE ZĘBY…”

Urządzenie zostało też opatentowane w 2005 roku. I wywołało liczne kontrowersje. Gdyż przez wiele osób zostało to uzane za cofanie się do czasów pasa cnoty. Także Rapex został uznany za okrutny przez to, że przez zachowanie mężczyzn kobiety w taki sposób muszą się zabezpieczać bronić.

PULAPKA RAPEX, A SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność Rapex jest o tyle wątpliwa, że niestety, ale nie zapobiega gwałtowi. Jedynie może go przerwać. Także może wywołać u napastnika większa agresje przez ból. Choć ja uważam, że nic by nie zrobił.Bo był by w szoku co się stało iraz próbował poradzić sobie z bólem. Rapex może też zwiększyć ryzyko zarażenia hiv. Choć z drugiej strony czy gwałciciel podczas gwałtu stosuje kondom? I tak narażenie jest i bez Rapex.

Pomimo tych powiedzmy możliwych minusów co nie zgadzam się z nimi. Rapex mógłby okazać się bardzo skuteczny będąc powszechnie dostępny i w użyciu. Mógłby dodatkowo działać odstraszajaco. Napewno do zera by statystyki nie spadły, ale napewno znacznie się zmniejszyły. I kobiety czuły by się napewno bezpieczniej.

Jest stosowany w RPA.Dlaczego? Bo tam co 26 sekund jakaś kobieta pada ofiarą gwałtu-statystyka. Jedna na cztery kobiety była zgwałcona lub będzie.

ZAPRASZAM TEZ NA ARTYKUŁ POWIĄZANY Z TYM TEMATEM:

HPV

 

ZAPRASZAM ROWNIEZ NA MOJ DRUGI BLOG:

TATUAZE PORADY

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: