CIEKAWOSTKI MEDYCZNE

RAPEX PULAPKA NA GWALCICIELI

DZIŚ W KSIĄŻCE PRZECZYTAŁAM BARDZO CIEKAWĄ RZECZ

RAPEX PULAPKA NA GWALCICIELI-Bardzo mnie ten temat jak i ta rzecz zainteresował.Wzięłam się dziś z przypadku za książkę ,EKSCENTRYCZNE NAMIĘTNOŚCI’.I trafiłam tam właśnie na ten ciekawy temat.I dziwię się,że nie jest o tym głośno i nie jest powszechne.Moim zdaniem w każdej choć aptece powinno być coś takiego.Wiele kobiet mogło by na tym skorzystać.W Polsce co roku dochodzi do około 2000 gwałtów-statystyka.Wiele kobiet jest bardziej narażonych na to przez wiele czynników.Choćby praca trzy zmianowa.Wracanie w nocy z pracy.Badz wracając lub w trakcie jakiejś imprezy.

MIANOWICIE TA PUŁAPKA RAPEX TO TAKI KONDOM ANTYGWALTOWY

Jest to rodzaj dopochwowej wkładki z lateksu.Wewnątrz,której znajduje się rzędu ostro zakończonych haczykow.Podczas penetracji wbijaja się one w penisa.Powodując silny ból.Haczyki są tak skonstruowane,że do ich usunięcia niezbędna jest pomoc lekarza-chirurga.Jednak nie powoduje trwalych uszkodzeń.I nie zagraza zdrowiu,ani życiu.

Zagraża natomiast zdemaskowaniem -kiedy gwałciciel zgłasza się do szpitala to lekarz może powiadomić policje.

PPOMYSŁEM DO STWORZENIA KONDOMU ANTYGWALTOWEGO- BYŁY SŁOWA ZGWAŁCONEJ KOBIETY

Pulapka ta została wynaleziona w 2005 roku przez SONETTE EHLERS(technik medyczny).Do tego zainspirowały ją słowa zgwalconej kobiety w RPA:,GDYBYM TYLKO MIAŁA TAM NA DOLE ZĘBY…’

Urządzenie zostało też opatentowane w 2005 roku.I wywołało liczne kontrowersje.Gdyż przez wiele osób zostało to uzane za cofanie się do czasów pasa cnoty.Także Rapex został uznany za okrutny przez to,że przez zachowanie mężczyzn kobiety w taki sposób muszą się zabezpieczać-bronić.

PULAPKA RAPEX,A SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność Rapex jest o tyle wątpliwa,że niestety,ale nie zapobiega gwałtowi.Jedynie może go przerwać.Także może wywołać u napastnika większa agresje przez ból.Choć ja uważam,że nic by nie zrobił.Bo był by w szoku co się stało iraz próbował poradzić sobie z bólem.Rapex może też zwiększyć ryzyko zarażenia hiv.Choć z drugiej strony czy gwałciciel podczas gwałtu stosuje kondom?I tak narażenie jest i bez Rapex.

Pomimo tych powiedzmy możliwych minusów-co nie zgadzam się z nimi.Rapex mógłby okazać się bardzo skuteczny będąc powszechnie dostępny i w użyciu-mógłby dodatkowo działać odstraszajaco.Napewno do zera by statystyki nie spadły,ale napewno znacznie się zmniejszyły.I kobiety czuły by się napewno bezpieczniej.

Jest stosowany w RPA.Dlaczego?Bo tam co 26 sekund jakaś kobieta pada ofiarą gwałtu-statystyka.Jedna na cztery kobiety była zgwałcona lub będzie.

ZAPRASZAM TEZ NA ARTYKUŁ POWIĄZANY Z TYM TEMATEM:

HPV

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: