UCZACIA I EMOCJE,  UCZUCIA I EMOCJE

GNIEW- uczucie bardzo dobre

UCZUCIE NIEPOHAMOWANE

Gniew jest uczuciem nad, którym bardzo ciężko zapanować. Jest niepohamowana emocja. Zawiera się w nim wzbierajaca uraza i nagłe przepływy złości. Może być przerażająco zimny. Bądź wręcz przeciwnie-gorący i powiązany z fizyczną brutalnością. Może towarzyszyć mu pragnienie znęcania się nad drugą osobą. Przez co niszczy małżeństwa i kariery zawodowe. Lecz potrafi też podsycic działania politycznie i zmobilizować do intensywniejszego działania (pracy).

I tu można zadac pytanie, które często przychodzi na myśl

Czy warto okazywać gniew?

Bo szkoda, że nie umisz się gniewać.

Ponieważ moglibyśmy problem nazwać po imieniu i wyciągnąć go na powierzchnię’

To cytat, który jest dobrą odpowiedzią na to pytanie powyżej. Dlaczego? Dlatego, że ludzie, którzy tlumia gniew- choduja w sobie ,guza’. Ponieważ lepiej coś z siebie wyrzucić, niż w sobie dusić. Z każdą złością i każdy budzący się w nas gniew- uciszany w sobie po prostu narasta w nas. I zaczyna trawić nas. Zaburzac myślenie oraz sposób postępowania w codziennym życiu.

GNIEW MA TEŻ INNE ZDROWOTNE PLUSY

Nawet w średniowieczu gniew był uważany za potrzebny. Pomimo to, że potrafi zabrać siły witalne człowieka. Gniew powoduje wysyłanie ciepła do kończyn ciała. Uważano nawet kiedyś, że to uczucie może podnieść chorego z łóżka. I nawet opozniac procesy starzenia się.

Nawet w późniejszych czasach pozytki z GNIEWU- nabrały jeszcze większego znaczenia. Zaczęto wykorzystywać go w celach terapeutycznych. Na odwykach i w psychiatrii z bardzo dobrymi efektami. Ten sposób terapi- był to przełom w dziedzinie terapetycznej leczenia odwykowego. W dawniejszych czasach po prostu uważano,że :

Wybuch gniewu jest autentycznym wrazaniem swojej tożsamości. Za akt zdzierajacy maski, które pacjenci (i ogólnie ludzie) założyli by łatwiej radzić sobie w fałszywym świecie. Terapeuci uważali, że wywołanie gniewu u pacjentów pomoże odzyskać ich kontakt z swoim prawdziwym ,Ja’. Uwalniając ich tym samym od obłędu czy nałogów. Wiele razy przyniosło to niesamowie skutki w leczeniu.

W obecnych czasach mniej przywiązuje się uwagę do tej metody. Psychiatrzy bardziej skupili się w odnajdywaniu tego co wywoluje gniew u człowieka.

WNIOSEK Z TEGO TAKI

Gniew może być czymś złym. Jeżeli dochodzi do znecania się nad kims itp. Lecz w przypadku mniej drastycznym. Kończącym się na przykładowym wykrzyczeniem tego co nas boli. Czy rzucaniem tzw. łacina- może bardzo dużo nam pomóc w życiu. Napewno jest to lepsze od skrywania wszystkiego w sobie. Ponieważ niszczy to nas od środka.Może doprowadzić nawet do tragedii…

U MNIE OKAZYWANIE GNIEWU TO NORMA

Ja nie potrafię i nie chcę dusić w sobie tego co mnie boli. Do tego miesza się moja szczerość. I powstaje mieszanka wybuchowa. Składająca się z potężnego gniewu i powiedzenia (nawet wykrzyczenia) prosto w oczy komuś- szczerze co jest nie tak. Nie wstydzę się tego, że jestem osobą wręcz wybuchową bo dzięki temu nie mam nic do ukrycia. Okazuje swój gniew zawsze i wszędzie. Nie próbuje go hamować. Owszem wielu ludzi mnie za to nie lubie…

Lecz co ja ,zupa pomidorowa’ by mnie lubić?

 

ZAPRASZAM NA PODOBNE ARTYKUŁY:

Uraza

Nadzieja

Zapraszam także na inne moje blogi:

Po prostu Ewa M

Wędkarstwo

 

Zdj. tytułowe wzięte z internetu

Jestem 100% realistka. Nie uznaje nadziei itp. zludnych uczuc. Uważam, że trzeba zdawac sobie sprawe z tego w jakiej sytuacji jest nasze życie i nie wmawiac sobie na siłę, że bedzie lepiej. Gdyz konsekwencja tego jest rozczarowanie i ból. Ja żyje tu i teraz bo jutro może nie nadejść. Łapie najmilsze chwile każdego dnia. Choć tak mało ich jest, ale jednak są i cieszą. To wszystko powoduje, że jestem silna i daję rade. Bo grunt to nie bujać w obłokach. Ogólnie pomimo wielu chorób m. in silnej epilepsji i tego, że prawie w ogóle nie widzę (mam znaczne nie dowidzanie) to tworzę, pisze blogi, prowadzę dość spory fanpage, pracuję w programach partnerskich oraz zajmuje się sprzedażą online (mam taki mały sklepik). Też poswiecam sie dużo pomocy innym. Moje zainteresowania/ pasje to: boks, taniec, śpiew, tatuaże, muzyka rock i heavy metal. Poki wzrok pozwala uwielbiam czytać książki zwłaszcza S. Kinga. I przedwszystkim kocham zwierzęta:-) Mam pieska, 4 króliki i myszki. Od 6 rano do 23 pracuję. Nigdy nie mam czasu na nic. I co mogę powiedzieć jeszcze? Na swój sposób jestem szczęśliwa. Mieszkam z osobami, które kocham. Nawet mam przybranego syna. Czego w życiu można więcej chcieć? Mam wszystko to co najważniejsze prócz zdrowia, ale z tym się już dawno pogodzilam, że lepiej nie będzie i po prostu żyje z tym:-) Jestem osobą bardzo często też nie lubiana za swoją szczerość i specyficzne podejście do ludzi i świata. Lecz jak to mawiał mój ojczym: A co ja zupa pomidorowa żeby mnie lubić? No właśnie nie jestem zupa i zwisa mi i powiewa czy mnie ktoś lubi. Myślę, że opis ten jest na tyle wyczerpujacy, że więcej informacji o mnie już nie trzeba:-)

%d bloggers like this: