REMONT

KUCHNIA I DRZWI WEJSCIOWE

I TAK O TO DOTARLIŚMY DO KUCHNI

Było ciężko i znów wszystko naraz.Bo meble były w drodze do kuchni.Ciocia reprezentowała nam na niwe mieszkanie.Marek uwijal się,a ja razem z nim.Tony śmieci,kartonów itp.było trzeba usunąć.Zaszpachlowac nowa insralacje elektryczną w kuchni,pomalować ścian i położyć gumoleum.Także musiałam odnowić drzwi i futryne(niestety nie było mnie stać by kupić nowe).Tu wpadłam na pomysł:futryna farbą olejna,a drzwi okleiną.Nawet to wszystko sprawnie poszło.I kuchnia była gotowa na meble….

I TU ZACZYNAJĄ SIĘ SCHODY

W obecnych czasach z czym już kiedyś się spotkałam-nie kupisz mebli tylko deski.To jest straszne…Idziesz np.do sklepu meblowego czy kupujesz przez internet.Oglądasz piękne meble.Za sporą kase….Zachwycony zamawiasz i płacisz.I przywoza Ci deski,które często nie pasują do siebie.Instrukcja złożenia jest nie zrozumiała.Spotkałam się z tym 10lat temu.I teraz znów miałam okazję.Pare szafek na krzyż.Marek składał trzy dni.Mało tego-teraz większość mebli(tak zauważyłam) bez blatów sprzedają.

I problem z tym blatem.Dotego jedna szafka była dokupywana osobno(szok z blatem).Lecz pozostała kwestia blatu z kompletu oraz luki.Blaty są drogie.Wiec wpadłam dziś na pomysł,że w szafce-w pokoju kolki się zlamaly.I polka spadla….

Idealnie przypasowala na szafke i jako przedłużenie blatu.Pod tym dodatkowym blatem jest i miejsce na taboret.Jeszcze muszę kupić okleine by pasowało do koloru reszty mebli.Marek przykrecil blat by nie gibnal.

DOSTAŁAM LODÓWKĘ

Lecz duża i był problem:gdzie ją dac?Pierwsza opcja przedpokój.Lecz okazalo się,że ,cudowny’ elektryk nie zrobił kontaktu tam.Poza tym przedpokój jest dosyć wąski i zle by było.Więc jednak pozostała kuchnia.Trzeba było szafki po przewieszac i wpasowala się prawie idealnie.

OCZYWIŚCIE DZIĘKUJĘ ZA LODÓWKĘ AGNIESZCE S.ZA ZNALEZIENIE OSOBY,KTÓRA JĄ MIAŁA.I OCZYWIŚCIE DZIĘKUJĘ TEJ PANI,ŻE DALA.TAKŻE DZIĘKI ZA RZECZY DO KUCHNI.

I tak na ten moment kuchnia wsumie gotowa.Zostało sprawdzenie przewodów wentylacyjnych oraz instalacji gazowej.Zamontowanie syfonu do zlewu oraz bateri z podgrzewaczem.I przywiezienie kuchenki.

MAREK POSTANOWIŁ SAM WYMIENIĆ DRZWI WEJŚCIOWE Z OŚCIEŻNICA

Wymiana przez fachowca wachala się od 400 zl do nawet 600zl.Niestety nie mogłam sobie na to pozwolić.Tym bardziej,że w ostatnim czasie zostałam dosłownie bez grosza.I co tu zrobić,a Marek na to sam zrobię….

No i przedwczoraj zaczął.Wyciął próg bo drzwi się nie mieściły na wysokość.Tak a propos montowal ościeżnice w starą futryne.Gdy już pasowały okazało się,że nie da się przekręcić.Za duża odległość się zrobiła(przerwa).I zalamka po całości.Wieczór,drzwi prawie w próżni wiszą i szpara ogromna.

Marek wpadł na pomysł i następnego dnia powsadzal deski.Przebił na długie i mocne gwoździe.Trzymaja szczerze mówiąc lepiej niż wkręty.Nawciskal pianki montażowej i gitara.Drzwi są prawie gotowe.Dziś poobcinal piankę,która wylazla.W poniedziałek zaszpachluje.Potem się pomaluje farbą olejna i będzie super.

Tu chcę podkreślić,że robił to pierwszy raz w życiu.Nie mając zielonego pojęcia o tym.Sam wystawiał drzwi z futryna-wszystko metal.Takie antywlamaniowe.Poprostu bardzo ciężkie i solidne.Zajęło mu to nie całe 3 dni.Mogę powiedzieć szczerze,że duma mnie rozpiera z niego!!!!

ZMECZENI,ALE ZADOWOLENI

Kuchnia i drzwi wejściowe zrobione.Czyli jest suuuper.Warto było się nameczyc i trochę nerwów stracić.Najgirsze tylko w tym wszystkim jest to,że muszę wybierać-leczenie czy remont.Takie życie…

W poniedziałek się zrobi jeszcze ta kosmetyke drzwi.I bierzemy się za łazienkę/wc.Tam to dopiero jest roboty.Lecz Marek da rady-wiem to.To co zrobił i osiągnął do tej pory-jest dowodem,że bez niczyjej pomocy jest zdolny każda pracę remontowa wykonać.

MARKU JESTEŚ WIELKI!!!!!!!!!!!!!

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: