UCZACIA I EMOCJE,  UCZUCIA I EMOCJE

ZAWISC JEST NAJGORSZA

ZA DUŻO JEJ NA ŚWIECIE

Zawisc (nie mylcie z NIENAWIŚCIĄ) to okrpna cecha charakteru- jak i uczucie złe. Bardzo często się z nią spotykamy. Nawet mówi się ,patrzeć na kogoś zawistnym wzrokiem’ itp .Ponieważ czasem jak ktoś na kogoś patrzy z zawiscia- to jak by wzrokiem można było zabijać, to osoba na, która patrzono by już dawno nie żyła. Ludzie potrafią czuć zawiść przez bawet blache rzeczy/sprawy do innych ludzi. Przez nią dąża by kogoś zniszczyć.

CZYM JEST ZAWIŚĆ

Jest ona uczuciem budzącym w człowieku-zazdrość, obawe i chciwość. Powstaje z tego, że dana osoba (ta która zawiść atakuje) nie może znieść, że np. komuś coś się udaje. To znaczy: odnosi sukcesy, czegoś się dorobił, pomimo złej sytuacji w jakiej się znalazł to udało mu się z niej wydostać. Oj dużo bym znalazła przykładów jeszcze. Chocby to, że ktoś dobrze wygląda czy się ubiera- już może stać się potecjalna ofiara ludzi zawistnych.

Wygląda to tak-zawistny człowiek nie potrafi zaakceptować dobrej sytuacji drugiego człowieka. Przez ten brak akceptacji staje się zazdrosna i odczuwa potrzebę zniszczenia tej, że osoby.

ZAWIŚĆ JEST CHOROBĄ

Tak,tak…to choroba rozwijająca się nawet na dzwiek radosnego westchnienia. Jest bólem powstającym z rozmyślania o czyimś- nawet najmniejszym sukcesie.

Jeżeli pozwoli się jej rozwinąć,zamienia się w nikczemnosc. I w swoim czasie zaczyna łączyć się też z nienawiścią. Powstaje najgorsza mieszanka uczuć ludzkich. Doprowadza to, że zawiść poprostu zaczyna siać spustoszenie zarówno u zawistnika-jak i u przedmiotu jego zawiści.

,JEST ONA JEDYNA EMOCJA W CAŁYM LUDZKIM ŻYCIU O, KTÓREJ NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ NIC DOBREGO’

CYT. Nancy Friday

W ZAWIŚCI NIE MA NIC DOBREGO

Czy paskudny impuls, który każe nam zniszczyć kogoś- tylko dlatego iż coś mu się udało, coś ma- może kryć coś w sobie pozytywnego?

Niestety tak jak wspomniałam- ta wręcz choroba potęguje w nas inne najgorsze uczucia. Działa destrukcyjnie i niszczy wszystko w około. Cierpią na nią ludzie, którzy mają złudne przekonanie, że innym żyje się lepiej. I to za darmo- bo przecież oni nic nie robią, a mają. Choć w życiu jest tak, że te obiekty zawisnikow mają znacznie mniej,niż się wydaje. I zasługują na znacznie więcej.

Lecz zawistni tego niewidza.Są przekonani, że każde dobra naleza się im. I ktoś inny ma lepiej- tylko nie on. Patrzą na ludzi z góry i przez swoją prozna zawiść. Zmieszaną z zazdrością oraz nienawiścią zatracaja szacunek do wielu osób. Palaja chęcią zniszczenia, upokorzenia i obrażenia danych osób.

,OSOBISTE NIEZADOWOLENIE WYNIKAJĄCE Z NIENAWIŚCI KLASOWEJ- SPOŁECZNEJ’

CYT. F. Jameson

PODOBNE ARTYKUŁY:

Nienawiść

Samotność

 

Zdj. tytułowe z internetu

 

 

Jestem 100% realistka. Nie uznaje nadziei itp. zludnych uczuc. Uważam, że trzeba zdawac sobie sprawe z tego w jakiej sytuacji jest nasze życie i nie wmawiac sobie na siłę, że bedzie lepiej. Gdyz konsekwencja tego jest rozczarowanie i ból. Ja żyje tu i teraz bo jutro może nie nadejść. Łapie najmilsze chwile każdego dnia. Choć tak mało ich jest, ale jednak są i cieszą. To wszystko powoduje, że jestem silna i daję rade. Bo grunt to nie bujać w obłokach. Ogólnie pomimo wielu chorób m. in silnej epilepsji i tego, że prawie w ogóle nie widzę (mam znaczne nie dowidzanie) to tworzę, pisze blogi, prowadzę dość spory fanpage, pracuję w programach partnerskich oraz zajmuje się sprzedażą online (mam taki mały sklepik). Też poswiecam sie dużo pomocy innym. Moje zainteresowania/ pasje to: boks, taniec, śpiew, tatuaże, muzyka rock i heavy metal. Poki wzrok pozwala uwielbiam czytać książki zwłaszcza S. Kinga. I przedwszystkim kocham zwierzęta:-) Mam pieska, 4 króliki i myszki. Od 6 rano do 23 pracuję. Nigdy nie mam czasu na nic. I co mogę powiedzieć jeszcze? Na swój sposób jestem szczęśliwa. Mieszkam z osobami, które kocham. Nawet mam przybranego syna. Czego w życiu można więcej chcieć? Mam wszystko to co najważniejsze prócz zdrowia, ale z tym się już dawno pogodzilam, że lepiej nie będzie i po prostu żyje z tym:-) Jestem osobą bardzo często też nie lubiana za swoją szczerość i specyficzne podejście do ludzi i świata. Lecz jak to mawiał mój ojczym: A co ja zupa pomidorowa żeby mnie lubić? No właśnie nie jestem zupa i zwisa mi i powiewa czy mnie ktoś lubi. Myślę, że opis ten jest na tyle wyczerpujacy, że więcej informacji o mnie już nie trzeba:-)

%d bloggers like this: