REMONT

POKOJ ROBIONY NA SZYBKO

CZAS GONI CORAZ BARDZIEJ

Coraz zimniej,grudzień na karku już siedzi….Więc trzeba się uwijac z remontem.Zwłaszcza trzeba było szybko jeden pokój zrobić.Też na wczoraj miałam odbiór pilnie mebli.Warto było się sprezyc bo piękne te meble i za darmo.Jedynie transport i pomoc przy noszeniu 290 zlotych mnie kosztowal.Udało się też niedrogo kupić w sklepie drzwi z osnieznica do scianki działowej.Więc też została osadzona i to też już z głowy.

Było dzwigania bardzo dużo.Gdyż to ogromna stara meblościanka.Ja pomagalam w składaniu.Dokładnie dawać nadstawki na dolne szafki.Też została przywieziona wersalka i dokupiona używana ława.Chłopaki musiały spanie rozkręcić bo nie szło z 4 piętra znieść.

W ten sposób został umeblowany pokój.Jeszcze tylko szafka z myszkami moimi dojdzie.Wezmę tą stąd(z pustostanu).Najwyżej okleine na nią kupię .Bo jest ona biała,a tam meble ciemne i to bardzo.

POKOJ MALOWANY EKSPRESOWO

Niestety z dużym utrudnieniem pokój został pomalowany.Gdyż walkiem dało się tylko ściankę dzialowa.Z sufitu i ściany pod wałkiem zaczęła stara farba wraz z nową odpadac.Nie było czasu drapac tego.Więc Marek był zmuszony małym pędzlem malować.Lawkowiec zabardzo się nie nadawal.Ponieważ przez niego by farby nie starczyło.Zasoby małe,a kasy na dokupienie więcej brak.

Pomimo tej niedogodności prawie cały jest pomalowany.Na pomarańczowy-okropny kolor.Niestety nie było wyjścia.Tam ściana żółta i chciałam by kolor pokrył starą farbę.I dlatego zdecydowałam się na taką barwę.

Na szczęście meble są tak duże,że jednej sciany prawie w ogóle nie widać.Na drugiej dużej się coś pozawiesza i będzie dobrze.Jeszcze w poniedziałek skończy się tą ostatnią ścianę.I jedno pomieszczenie z głowy.Tyle,że brak jeszcze przykreconych kontaktów oraz trzeba zawiesić żyrandol.

I JESZCZE NIESZCZĘSNE GUMOLEUM-TRZEBA UCIĄĆ BYŁO NA TEN POKÓJ

Przedwczoraj pewna osoba wzięła mi gumoleum na raty.Ten na pokoje wzięliśmy w jednym kawałku…I tu był błąd.Bo ten pokój o,którym dziś piszę-jest nierowny.Ściana nośna ucieka w bok.I w ogóle jaki problem był by gumoleum rozłożyć i uciąć.Po kombinacjach doszłam do wniosku,że nie ma możliwości by móc rozłożyć by jedna część była na cały pokój.Więc wyszły dwa kawałki.Mniejszy i większy.

Jeszcze przez suwanie mebli uległ zniszczeniu.Porobily się dziura.Szczerze?Ból straszny bo ogólnie cały kosztował prawie 750złotych.No cóż…Nic się nie da zrobić.

POMIMO WSZYSTKO…

Jestem przemeczona fizycznie i psychicznie.Gdyż tyle stresów mnie to wszystko kosztuje.Jeszcze elektryk nerwowo mnie wykańcza.Zostałam bez pieniędzy.Gdyż nawet prawie całą rente wladowalam w to-jestem zadowolona.Cieszę się,że choć jeden pokój/pomieszczenie zostało prawie ukończone.I jeszcze umeblowane jest.Jestem dumna z siebie,że idzie ku dobremu oraz wdzięczna wspaniałym ludzia za pomoc.Zapomniałam też dodać,że 31 Pazdziernika zostały w końcu wstawine okna-szybciej niż był termin wyznaczony.No ,ale właśnie dzięki super ludzia.W tym przypadku dzięki Pani Biance mogłam sibie pozwolić nawet na poproszenie firmy o szybsze wstawienie okien.

BEZ WAS KOCHANI BYŁO BY TO NIEOSIĄGALNE!!!

W NADCHODZĄCYM TYGODNIU PLANUJĘ…

Jeżeli uda zdobyć się fundusze to po skończeniu tej ściany-pomalowaniu jej.Marek przechodzi na drugi pokój.Skończy ściankę,pomaluje i położy gumoleum.Potrzebuje jeszcze regipsy na tą co się rozpada.Za wspólnym porozumieniem.Jak i radą innych-zamierzam na dac na wkręty płyty regipsowe.I na przyszła sobotę mam odbiór mebli na ten pokój za 50 zlotych.I muszę też załatwić znów na transport.Lecz to małe meble ,więc już tyle nie zapłacę.

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: