RÓŻNOŚCI NA KAŻDY TEMAT

RASOWE MYSZY

 

HODUJE MYSZY OD 15 LAT

I dopiero nie tak dawno spotkałam się z myszami rasowymi. Byłam zdziwiona, że rasowe istnieją. Są organizowane dla nich wystawy oraz zdobywają nagrody. Mało tego myszy rasowe posiadają rodowody. Jest dobrze znane ich pochodzenie i geny.

Byłam w szoku jak przeróżne są kolory.Jak i rodzaje sierści,a także są takie jak koty syjamskie. I całkiem łyse.

MYSZY RASOWE RÓŻNIĄ SIĘ ZNACZENIE OD SWOICH DZIKICH KREWNYCH

Rasowe myszy mają długą budowę ciała i długa głowę. Duże, nisko osadzone uszy i bardzo długi ogon. Na świecie jest ponad 700 barwnych odmian myszy rasowych. Na tą chwilę istnieją cztery różne rodzaje sierści myszy rasowych. Jakie są hodowane w Polsce.

ODMIANY MYSZY RASOWYCH

Może to być zwyczajna krótka sierść (często spotykaną u myszy laboratoryjnych). Taka sierść ma też odmianę satynowa. Co oznacza krótki, gładki oraz błyszczący włos. Charakterystyczny na całym ciele. Jest też odmiana długowłosa lub taka, której włos jest skręcony w spiralki. Zwana profesjonalnie astrex. Wszystkie odmiany mogą występować samoistnie. Także mogą łączyć się ze sobą- w określony sposób.

 

Short Hair American Brindle
Short Hair Black Extreme
Long Hair Satin Dove Tan
Long Hair Satin Red Rec

Myszy rasowe posiadają też kilka wzorcowych barw. Takie jakie są wymienione w stowarzyszeniu zajmującym się ich hodowlą. Przez to mogą występować np.myszy białe z czerwonymi oczami (odmiana albinotyczna). Też białe lecz z czarnymi oczami. Innym rodzajem ubarwienia są takie, które występują strefowo. Ubarwienia tan wyróżniające się innym kolorem na brzuchu myszy.

Są także myszy podobne do kotów syjamskich. Nawet na początku o nich wspominałam. Mające jednolity kolor całego ciała, ale dodatkowe znaczenia na uszach,łapkach oraz nosie.

Short Hair Siamese Seal Point
Hsirless
Short Hair Pearl Tan
Long Hair Satin Astrex Red Rec Banded

 

HODOWLA MYSZY RASOWYCH ,PEPKO’

Ostanio w poszukiwaniu informacji oraz zdjęć myszy rasowych-natrafiłam na ciekawą hodowlę.Po obejrzeniu zdjęć na stronie hodowli o nazwie ,PEPKO’ -postanowiłam napisać do hodowcy,który ją prowadzi.Spytalam czy mogłabym napisać o jego myszkach.I oczywiście:czy mogę użyć jego zdjęć na blogu.

Długo nie czekałam na odpowiedź.Pan Robert szybko odpisał i wyraził zgodę na użycie jego zdjęć oraz napisanie z jakiej hodowli pochodzą myszki.

HODOWLA MYSZY RASOWYCH PEPKO .ZAREJESTROWANA JEST W HOLENDERSKIM ZWIĄZKU (NKV) OD DNIA 26.05.2012r.

Dowiedziałam się też, że hodowcy myszy rasowych w tym Pan Robert są przeciwnikami rozmnażania myszy domowych. Przez nich nazywanych ,kundelkami’. Ponieważ ich zdaniem powinno się znać pochodzenie oraz geny przodków danej myszy.

Bardzo zaciekawiła mnie ta sprawa.Za co mam pełny szacunek, że potrafią mieć własny system zasad dotyczących tych wspaniałych stworzonek- czyli myszek.

MYSZY RASOWE ZDJĘCIA Z HODOWLI

 

Zapraszam na inne blogi:

Psychologia i pomoc

Wędkarstwo z pasją

Poprostu Ewa M

Zdj. na blogu użyte za zgodą hodowcy

 

 

 

 

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: