UCZACIA I EMOCJE

PEWNOSC SIEBIE-co to znaczy

PEWNA HISTORYJKA PEWNOŚCI SIEBIE

Co by nie cofać się za bardzo wstecz-opiszę w skrócie osobę,która poznałam na Facebooku.Nazwijmy ją Alek.Miałam okazję z nim trochę pisać na grupie .Jak i na czacie adminów i moderatorów.Wzięliśmy(na moderatora) Alka bo wydawał się odpowiednią osobą…Okazało się,że Pan ten był aż zabardzo pewny siebie.Co jak na mój gust zamieniło się w obsesje słów ,pewność siebie’.

Oj nie,nie przesadzam.Osoby,które w tym brały udział(w tej znajomości)mogły by wiele o Alku powiedzieć.I o jego mani pewności siebie.Człowiek ten nie raz dawał posty z pytaniem do grupy-cytuję ,DLACZEGO KOBIETY BOJĄ SIĘ PEWNYCH SIEBIE MĘŻCZYZN?’.Nie omieszkiwal podkreślać przy tym jak jest bardzo mądry i przystojny,a i wysportowany…..No tu zbytnio tym pierwszym nie grzeszyl.Jego mało inteligentne wypowiedzi,nielogiczne spostrzeganie świata-jak i błędy w pisowni jakie robił;Mówiły same za niego…Mniejsza o to,nie będę komuś błędów wytykać.Każdy ma prawo je robić.Nawet człowiek tak pewny siebie jak Alek.

W każdej rozmowie pisanej zawsze przypominał kim jest.Czyli pewnym siebie przystojniakiem,który każda może mieć.Zaczęliśmy mu nawet zwracać uwagę co do takiego zachowania oraz myślenia.Lecz Alek niezrazony uwagami dalej z pewnością siebie opowiadał jaki on nie jest.

TERAZ PYTANIE TAKIE-CZY UWAŻACIE,ŻE TEN CZŁOWIEK BYŁ PEWNY SIEBIE?

Otóż nie!Gdyż on bardzo mylił uczucie PEWNOŚCI SIEBIE-z uczuciem i byciem narcyzem oraz osobą bez wstydu i szacunku do otoczenia.Zwłaszcza do kobiet.Nie widział i zapewne noe widzi nic prócz sobie-uznał się poprostu za ideał.

Do czego w tym zmierzam?Do tego by pokazać jak często jest mylona pewność siebie z-bądźmy szczerzy:głupotą,brakiem wstydu i brakiem szacunku.Jak i z zachowaniem narcystycznym.

JAK FAKTYCZNIE WYGLĄDA PEWNOŚĆ SIEBIE I CZYM JEST?

To uczucie/zachowanie zawsze było powodem do zazdrości.Gdy nie raz miało się okazje widzieć -jak jakaś osoba pewnym krokiem wkracza np.na przyjęcie.Jak podchodzi pewna siebie do innych wita się i podaje rękę.Oczarowuje przy tym wszystkich zebranych.Jak jest pewna swych możliwości.

Osoba ,pewna siebie’ często wzbudza strach oraz podejrzliwosc-Czy można jej ufac?.Intryguje ona też swoją tajemniczoscia.Często w takich momentach,przy takiej osobie-nasza pewność siebie.Jakaś która drzemie w nas,całkowicie się ulatnia.

Często wydaje nam się,że pewność siebie pozostaje poza naszą kontrolą.I prześladuje nas takie uczucie.Przez co na siłę próbujemy pokazać ją sztucznie wymuszona w nas.Wmawiamy sobie,że wszystko potrafimy.Często ,szpanujemy’ przed innymi.

Osoba,która jest faktycznie pewna siebie-robi wiele rzeczy impulsywnie.W takich momentach wyłącza się racjonalne myślenie u takiej osoby.Poprostu działa-w każdej sytuacji potrafi się wypowiedzieć i zachować.Słowa krytyki owszem przyjmuje,ale z dystansem.I nie zraza się nimi.Zdaje sobie sprawę,że nie jest najwspanialsza.Lecz pomimo jakiś braków zna swoją wartość i możliwości.

CZY TO UCZUCIE,TAK BARDZO POŻĄDANE-JEST FAKTYCZNIE TAK DOBRE I POTRZEBNE?

Napewno w życiu potrzebna jest pewność siebie.Pozwala nam dawać sobie radę w różnych sytuacjach.Dzięki niej mamy możliwość na lepszą pracę.Badz zrobienia pierwszego kroku do osoby,która nas interesuje.Niestety tak jak wszystko ma ona swoje minusy.

Często zbyt duża pewność siebie-może zacząć nas przytlaczac.Bywa,że chamuje chęć samorozwoju,który normalnie mobilizuje ludzi,którzy przeciwnie-mają brak pewności siebie.Bywa też tak,że uczucie pewności siebie staje sie bardziej wyuczone i wmowione sobie.Przez co zaczynamy się czuć zagubieni oraz oszukani przez samych siebie.Gdyż zaczęliśmy grać jakąś role wymyślona na pokaz.I w głębi duszy poprostu nie jesteśmy sobą.To nas zaczyna przerażać i to niby super uczucie-zamienia się w zwątpienie w samego siebie.

Cytat:

“BYĆ MOŻE ZATEM ZAMIAST DĄŻYĆ  NIEUSTANNIE DO OWEGO CUDOWNEGO POCZUCIA,ŻE JESTEŚMY NIEZWYCIEZENI,POWINNIŚMY OBDARZYĆ WIĘKSZYM ZAUFANIEM SKROMNIEJSZE UCZUCIA I POKOCHAĆ RÓWNIEŻ NIEPEWNOŚĆ I NIEZDECYDOWANIE,

Tiffany Watt Smith

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: