POLECAM KSIĄŻKI - RECENZJE

ZIMA SKORPIONA-Andrew Kaplan

 

ORYGINALNA RECENZJA KSIĄŻKI

ZIMA SKORPIONA- Na jachcie ukraińskiego miliardera na francuskiej Rivierze dochodzi do niecodziennej transakcji:as światowego wywiadu, nieuchwytny Scorpion, wzamian za siedmiocyfrowa kwotę zobowiązuje się udaremnic plan zamordowania kandydata na prezydenta Ukrainy. Zaczyna się wyścig z czasem. Do wyborów zostało kilka dni . Rzucony w środek mroźnej c,wschodnioeuropejskiej zimy, Skorpion ma przeciw sobie kijowski Syndykat, chiński wywiad gospodarczy oraz ,wszystkie litery alfabetu- SBU, SWR,a nawet CIA’. Pościg za tajemniczym zamachowcem prowadzi go przez środowisko kijowskich aparatczykow, bohemy i drag qeenes do napromieniowanej Strefy Wykluczenia w Czarnobylu i jej nielegalnych mieszkańców.

Sojuszniczka Skorpiona i jego przewodniczką po Ukrainie jest piękna idealistka Iryna, córka bohatera walk o niepodległość kraju. Gdy wojska jadą w stronę granicy z Ukrainą, by pozbawić jej świeżo zdobytej wolności, gdy NATO chwieje się w posadach, budząc widmo konfliktu globalnego, para kochanków zostaje poddana próbie na miarę orwellowskiego Roku 1984.

,Zmysłowa, erotyczna, porywająca literatura ,z większą ilością zaskakujących zwrotów akcji niż u Hitchcocka i Grahama Greena razem wziętych’

RODERICK THORP, autor szklanej pułapki

MOJA OPINIA I RECENZJA

Moje spotkanie z tą książka miało miejsce w szpitalu,w tym roku. Moja koleżanka kupiła ją mojemu Damianowi. By miał co czytać będąc na oddziale. Po jej przeczytaniu oddał ją mi.Zapoznałam się z jej oryginalna recenzją i już wtedy wiedziałam, że muszę ,ZIMĘ SKORPIONA’ przeczytać. Tym bardziej, że gatunek literacki tego opowiadania- jest jednym z moich ulubionych.cMianowicie jest to szpiegowski thriller.

Nie będę pisać dokładniej co w niej się dzieje- bo tam na każdej stronie jest jakaś akcja. Moim zdaniem opis w orgyginale jej-jest bardzo dobry i wystarczający.

Napiszę tyle, że autor bardzo sprawnie przedstawił w niej ukraińskie realia.Nawet zawarta w niej sytuacja a propos co może zrobić Rosja wobec Ukrainy- jest w jakimś sensie proroctwem. Owszem pisarz naciagna rzeczywistość. Bochaterzy jak i sytuacja zapewne nie mogły by być realne.Lecz przecież to książka- mimo to można się doszukać właśnie wielu wątków, które niestety mają związek z życiem realnym.

Główny bohater Skorpion ma dowykonania misję od,której zależą wręcz lisy całego świata.Nie tylko ukrainy. Na swojej drodze napotyka wspaniałą Iryne. Z czego wywiązuje się romans jak i miłość. Powieść jest tak dynamiczna,pełna akcji i zwrotów akcji,że jej koniec jest zaskakujący. Szczerze mnie trochę rozczarował jeżeli chodzi o Skorpiona i Iryne. Autor mógł tą sytuację miłosną trochę pozytywniej zakończyć.

Pomimo paru minusów powieści (przecież nic nie jest idealne) i tak jest super. Trzyma w napięciu, wciąga i ciężko się od niej oderwać. Mamy w niej sensacje, romans, thriller, polityke jak i historię. Książka pisana lekka ręka. Nie za gruba,nie za cieka.Ma 288 stron. Mi 4 dni zajęło jej przeczytanie.

To było moje pierwsze,ale mam nadzieję, że nie ostatnie spotkanie tym autorem: Andrewem Kaplanem.

O AUTORZE

IMIONA I NAZWISKO-Andrew Gary Kaplan

MIEJSCE I DATA URODZENIA-18 Maja 1941 roku w Brooklynie,w Nowym Jorku

PARĘ SŁÓW O AUTORZE-Odbył służbę wojskową w armi amerykańskiej. Potem wyjechał do Europy i Afryki, gdzie pracował jako niezależny dziennikarz i korespondent wojenny.cSłużył w izraelskiej armi podczas WOJNY SZESCIODNIOWEJ w 1967 roku.

Obecnie jest pisarzem amerykańskim. Znanym przede wszystkim jako autor szpiegowskich thrillerow, z których kilka stało się betsellerami. Napisał także wiele scenariuszy filmowych, m.in jednego z filmu o przygodach Jamesa Bonda-GoldenEye.

 

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

Pomoc i psychologia

Wędkarstwoz pasją

Poprostu Ewa

Podobne artykuły:

CMETARZ ZWIERZĄT

 

Zdj. tytułowe wzięte z internetu

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: