REMONT

REMONT ZACZETY-bedzie ciezko

OD PONIEDZIAŁKU ZACZĘTY ZOSTAŁ REMONT

Jak wiecie-dostałam mieszkanie do generalnego remontu i prowadzę m.in zbiórkę pieniędzy na ten cel.Wytargalam szybciej klucze z ZNM by już zacząć remont.I może jakimś cudem zdążyć przed zimą…

Z jednej strony jestem zadowolona bo coś się ruszyło,ale też mocno załamana.Wczoraj by zapłacić zaliczkę za okna musiałam pożyczyć siedemset złotych.Z czego oddam?Nie mam pojęcia.Już nawet nie chce myśleć skąd za dwa tygodnie wezmę resztę pieniędzy-mianowicie trzy tysiące pięćset.Za trzy okna i ich wstawienie oraz za wstawienie drzwi.Bo ta firmy też wejściowe wstawia.

Nadomiar krytycznej sytuacji dziś musiałam odwiedzić lombard w celu zdobycia pieniędzy na kontener.Bo piec został rozwalony,gumoleum też pójdzie itd.I tym sposobem zostałam bez grosza przy duszy i bez pomysłu…Co dalej?

Z PIENIĘDZY ZE ZBIÓRKI

Jak narazie starczyło na opłacanie położenia nowej instalacji elektrycznej.Także na zakup drzwi wejściowych(miałam fuksa bo super promocja za drzwi z futryna,klamka i zamkiem nie całe cztersta złotych).

I NA TEN MOMENT SYTUACJA Z REMONTEM WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO

Instalacja elektryczna zapłacona.Okna zamówione i zaliczka zapłacona.Mam dwa tygodnie na uzbieranie pieniędzy na opłacenie reszty rachunku za  okna i montaż.Dokładnie mają przyjechać 2 Listopada.Są już porządne i nowe drzwi wejściowe.Mam też nowiutka muszle wc.Kontener jest też opłacony.Kafelki oraz regipsy dostałam.

Piec już wyburzony.Dziś jest usowany gruz.Zostały też zerwane tapety oraz część gumoleonu.W tym tygodniu będą drapana futryny wewnątrz.By potem je odmalowac(zawsze oszczędność).I tak samo będzie parapetami tylko tu pójdzie okleina gdyż są pęknięte.Wanne także będziemy odnawiać.

CIESZY MNIE FAKT,ŻE REMONT SIĘ RUSZYŁ

Teraz jest robione to co nie wymaga prądu oraz nic nie kosztuje.Zawsze to krok do przodu.

Niestety pozostaje dalej kwestia okien,gładzi i malowania-robicizna i materiał.Położenie kafelek-robocizna i dokupienie materiału.Zakup gumolenu,którego cena jest przerażająca.Niestety lecz jest on droższy od paneli,a nie mogę ich położyć bo by podłogę trzeba robić.Muszę też kupić trzy pary skrzydeł drzwiowych i jedną z ościeżnica.Potrzeba też karniszy,grzejników,bateri do kuchni i łazienki.I zostaje jeszcze przegląd instalacji gazowej(też trzeba za to zabulic) oraz zakup podgrzewaczy do wody i transport mebli itp.

Koszt całkowity remontu jest średnio wyceniony na 15 tysięcy złotych.Byłby wyższy,ale staram się zminimalizować koszty jak tylko się da.

NA PLUS JEST WYPOSAŻENIE PO REMONCIE

Mam już załatwione meblościanki,sprzęt rtv i agd.Także meble do kuchni i zlewozmywak.Tu też ogromna oszczędność bo myślałam,że będę zmuszona zakupić zlew…a to ok.200złotych.Jedyny koszt związany z wyposażeniem to jego przewoz na który liczę z pięćset złotych.Szczęście iż to pierwsze piętro-będzie łatwo wnieść.

NA ZAKOŃCZENIE

W tej chwili piszę to,zmęczona bieganiem od rana i załatwianiem spraw.Musiałam przez brak funduszy oraz złe samopoczucie przełożyć wizytę u lekarzy w Opolu.Czyli badania krwi.I miałam też zajść na onkologie i przełożyć usg piersi(sprawa guzów) bo nie da się tam dodzwonić.Wiem-zdaje sobie sprawę,że przyplace to zdrowiem.Niestety jedno albo drugie….Widocznie nie można mieć mieszkania i zdrowia jednocześnie.No cóż…życie…

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: