Psychologia

WSZYSTKO ZROBIA BY KRZYWDZIC INNYCH

DLACZEGO LUDZIE ROBIĄ WSZYSTKO BY SKRZYWDZIĆ I UPOKORZYĆ DRUGĄ OSOBĘ?

To pytanie ,DLACZEGO LUDZIE TAK BARDZO KRZYWDZA BEZ POWODU INNYCH?’ zadawałam sobie nie raz. Mogę powiedzieć, że nawet robię to codziennie. I przed chwilą znów to zrobiłam. Przyczyniło się dotego, że jakiś mężczyzna, około 50 lat napisał mi na priv. Jedno zdanie cyt ,S*ko zarób sobie na remont,zacznij dawać du*y to wyremontujesz’. Wiem- powinnam się przyzwyczaić do tego i nie zwracac uwagi na to.I szczerze pisząc mam to gdzieś. Taki osobnik pisząc coś takiego nic sobą nie reprezentuje. Nawet chyba szkołę omijal często bo w jednym zdaniu narobił tyle błędów, że mi by było wstyd. Nie dość,że treść obraźliwa to i nie poprawnie napisana. Ja też robię błędy,ale nie gram czort wie kogo.

W przypadku takich ludzi jak w. w, którzy dają sobie prawo obrażania innych-i uważają się za porzadnych i zapewne wykształconych ludzi- nie mają prawa do błędów.Niestety prawda jest taka, że Ci ludzie to żadne wspaniałości. Zwykłe prostactwo i brak jakiej kolwiek inteligencji. Przynajmniej ja tak to widzę. I nie bez powodu też piszę o błędach, gdyż większość osób, które mnie obrażają-robią takie błędy, że nie dowierzam wlasnym oczom, jak patrzę na te błędy na błędach.

TEGO NIGDY NIE ZROZUMIEM, JAK I NIGDY NIE ODPOWIEM NA TO PYTANIE

Tacy ludzie są wszędzie. Na fb i w realu. Wiadomości tego typu pare dziennie dostaje. Bywało, że nawet paredziescia. I wtedy nachodzi mnie właśnie to pytanie-DLACZEGO LUDZIE KRZYWDZA INNYCH LUDZI??? Czemu panuje taka zawiść? Czy sprawia im to przyjemność? Może to choroba psychiczna? Tymi pytaniami-szukam odpowiedzi. Niestety- bez rezultatu.

Ja zawsze starałam się być dobra dla innych.Lubię pomóc, coś od siebie dac-choćby dobre słowo. Nie jestem święta, też nie raz kogoś obrazilam i byłam dla danej osoby zła. Lecz zawsze był powód bo taki ktoś skrzywdził mnie bądź bliską mi osobę. Nigdy w życiu od tak nie oceniałam obcej osoby,nie obrazalam jej bo mam taki kaprys. Zawsze każde złe słowo odemnie było tzw. riposta.

JAK TO RYSIU Z DŻEMU ZAŚPIEWAŁ ,ZAWSZE WARTO BYĆ CZŁOWIEKIEM, BO TAK ŁATWO ZEJŚĆ NA PSY’

Szkoda tylko, że mało kto stosuje się do tego. I ludzie nie schodzą na psy- bo psy mają uczucia i to pozytywne. Moim zdaniem stają się takimi obrzydliwymi karaluchami. Wszędzie ich pełno,budzą zgroze i są paskudni.

DAM WAM MAŁY PRZYKŁAD ZŁA I ZAWIŚCI JAKI MNIE NIE TAK DAWNO SPOTKAŁ

Nie licząc tego na Faceebok co ludzie mi piszą i jakie komentarze dają. Teraz opowiem o realu. W Styczniu tego roku leżałam w szpitalu. I pewna kobieta, która mnie nie trawi (powód mało znany-podejrzewam zazdrość), poszła do Mopsu. I powiedziała mojej Eli, że ja kłamie i nie jestem w żadnym szpitalu. Mało tego, że widziała mnie i to pijąca co dzień gdzieś na melinie. I tu jest najlepsze bo po pierwsze:  już wtedy w ogóle wiele miesięcy nie piłam. I drugie: Ela towarzyszyła mi w podróży do Szpitala i też dzień wcześniej przed przyjściem tej baby- była u mnie w odwiedzinach.

I WYOBRAZCIE SOBIE, ŻE PODOBNE SYTUACJE ZDARZAJĄ MI SIĘ CZĘSTO- JAK I INNYM LUDZIA

Nic tylko ktoś próbuje zniszczyć drugą osobę. I przeważnie, która nic nie zawinila. Tak jak na FB mamy przykład- ludzie w ogóle nie znają danej osoby i już chcą ją skrzywdzić. Powodem dla nich jest zdjęcie, post itp. danego człowieka.

Tak samo jest w rzeczywistości. Często ludzie nie znając praktycznie drugiej osoby. Może gdzieś tam z widzenia potrafią pójść choćby do Mops i próbować narobić kłopotu. Tak poprostu- bo są zli.Znam też sytuację, że przechodzi człowiek obok człowieka- pierwszy raz na oczy się widzą i jedna z tych osób wali tekst: O jaka szm*ta itp.

TAK NA ZAKOŃCZENIE

Odpowiedz jaką uzyskałam, że są zli-lecz dalej jest pytanie CZEMU? Co ich pcha i motywuje do takiego postępowania? Czy czerpią z tego przyjemność i czują się dzięki temu lepsi? Sporo pytan nasuwa mi się na myśl.Przez takie osoby cierpi sporo niewinnych ludzi. I nie każda z tych ofiar potrafi powiedzieć- Mam to gdzieś. Często czują się gorsze, upokorzone i wystraszone.

ŚWIAT STAJĘ SIĘ CORAZ GORSZY-POWODUJĄ TO LUDZIE- NIKT INNY

 

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI

PRZEZ ZYCIE Z UŚMIECHEM

Wedkarstwo z pasja

Psychologia i pomoc

Zdj. tytulowe wziete z internetu

 

 

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: