PRZEMYŚLENIA PSYCHOLOGICZNE

KRZYWDZA BO TAK POPROSTU LUBIA

DLACZEGO LUDZIE ROBIĄ WSZYSTKO BY SKRZYWDZIĆ I UPOKORZYĆ DRUGĄ OSOBĘ?

To pytanie ,DLACZEGO LUDZIE TAK BARDZO KRZYWDZA BEZ POWODU INNYCH?’ zadawałam sobie nie raz. Mogę powiedzieć, że nawet robię to codziennie. I przed chwilą znów to zrobiłam. Przyczyniło się dotego, że jakiś mężczyzna, około 50 lat napisał mi na priv. Jedno zdanie cyt: S*ko zarób sobie na remont, zacznij dawać du*y to wyremontujesz’. Wiem- powinnam się przyzwyczaić do tego i nie zwracac uwagi na to. I szczerze pisząc mam to gdzieś. Taki osobnik pisząc coś takiego nic sobą nie reprezentuje. Nawet chyba szkołę omijal często bo w jednym zdaniu narobił tyle błędów, że mi by było wstyd. Nie dość, że treść obraźliwa to i nie poprawnie napisana. Ja też robię błędy, ale nie gram czort wie kogo.

W przypadku takich ludzi jak w. w ,którzy dają sobie prawo obrażania innych- i uważają się za porzadnych i zapewne wykształconych ludzi- nie mają prawa do błędów. Niestety prawda jest taka, że Ci ludzie to żadne wspaniałości. Zwykłe prostactwo i brak jakiej kolwiek inteligencji. Przynajmniej ja tak to widzę. I nie bez powodu też piszę o błędach, gdyż większość osób, które mnie obrażają- robią takie błędy, że nie dowierzam wlasnym oczom, jak patrzę na te błędy na błędach.

TEGO NIGDY NIE ZROZUMIEM,JAK I NIGDY NIE ODPOWIEM NA TO PYTANIE DLACZEGO TAK KRZYWDZA INNYCH? TO ICH CEL ŻYCIA?

Tacy ludzie są wszędzie. Na fb i w realu. Wiadomości tego typu pare dziennie dostaje. Bywało, że nawet paredziescia. I wtedy nachodzi mnie właśnie to pytanie-DLACZEGO LUDZIE KRZYWDZA INNYCH LUDZI??? Czemu panuje taka zawiść? Czy sprawia im to przyjemność? Może to choroba psychiczna? Tymi pytaniami-szukam odpowiedzi. Niestety- bez rezultatu.

Ja zawsze starałam się być dobra dla innych. Lubię pomóc, coś od siebie dac-choćby dobre słowo. Nie jestem święta, też nie raz kogoś obrazilam i byłam dla danej osoby zła. Lecz zawsze był powód bo taki ktoś skrzywdził mnie bądź bliską mi osobę. Nigdy w życiu od tak nie oceniałam obcej osoby, nie obrazalam jej bo mam taki kaprys. Zawsze każde złe słowo odemnie było tzw. riposta.

JAK TO RYSIU Z DŻEMU ZAŚPIEWAŁ: ,ZAWSZE WARTO BYĆ CZŁOWIEKIEM, BO TAK ŁATWO ZEJŚĆ NA PSY’

Szkoda tylko, że mało kto stosuje się do tego. I ludzie nie schodzą na psy- bo psy mają uczucia i to pozytywne. Moim zdaniem stają się takimi obrzydliwymi karaluchami. Wszędzie ich pełno, budzą zgroze i są paskudni.

DAM WAM MAŁY PRZYKŁAD ZŁA I ZAWIŚCI JAKI MNIE NIE TAK DAWNO SPOTKAŁ

Nie licząc tego na Faceebok co ludzie mi piszą i jakie komentarze dają.Teraz opowiem o realu. W Styczniu tego roku leżałam w szpitalu. I pewna kobieta, która mnie nie trawi (powód mało znany-podejrzewam zazdrość), poszła do Mopsu.I powiedziała mojej Eli, że ja kłamie i nie jestem w żadnym szpitalu. Mało tego, że widziała mnie i to pijąca co dzień gdzieś na melinie.I tu jest najlepsze bo po pierwsze: już wtedy w ogóle wiele miesięcy nie piłam.I drugie: Ela towarzyszyła mi w podróży do Szpitala i też dzień wcześniej przed przyjściem tej baby- była u mnie w odwiedzinach.

I WYOBRAZCIE SOBIE, ŻE PODOBNE SYTUACJE ZDARZAJĄ MI SIĘ CZĘSTO- JAK I INNYM LUDZIA

Nic tylko ktoś próbuje zniszczyć drugą osobę. I przeważnie, która nic nie zawinila. Tak jak na FB mamy przykład- ludzie w ogóle nie znają danej osoby i już chcą ją skrzywdzić. Powodem dla nich jest zdjęcie, post itp. danego człowieka.

Tak samo jest w rzeczywistości. Często ludzie nie znając praktycznie drugiej osoby. Może gdzieś tam z widzenia potrafią pójść choćby do Mops i próbować narobić kłopotu. Tak poprostu- bo są zli. Znam też sytuację, że przechodzi człowiek obok człowieka- pierwszy raz na oczy się widzą i jedna z tych osób wali tekst: O jaka szm*ta itp.

TAK NA ZAKOŃCZENIE

Odpowiedz jaką uzyskałam, że są zli- lecz dalej jest pytanie CZEMU? Co ich pcha i motywuje do takiego postępowania? Czy czerpią z tego przyjemność i czują się dzięki temu lepsi? Sporo pytan nasuwa mi się na myśl. Przez takie osoby cierpi spro niewinnych ludzi. I nie każdy z tych ofiar potrafi powiedzieć- Mam to gdzieś. Często czują się gorsze, upokorzone i wystraszone.

ŚWIAT STAJĘ SIĘ CORAZ GORSZY-POWODUJĄ TO LUDZIE- NIKT INNY

 

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

 

Wędkarstwo z pasją

Po prostu Ewa i moje wiersze

Złote myśli

Randki miłość

Zdj.tytulowe gdzieś z internetu

 

 

 

Jestem 100% realistka. Nie uznaje nadziei itp. zludnych uczuc. Uważam, że trzeba zdawac sobie sprawe z tego w jakiej sytuacji jest nasze życie i nie wmawiac sobie na siłę, że bedzie lepiej. Gdyz konsekwencja tego jest rozczarowanie i ból. Ja żyje tu i teraz bo jutro może nie nadejść. Łapie najmilsze chwile każdego dnia. Choć tak mało ich jest, ale jednak są i cieszą. To wszystko powoduje, że jestem silna i daję rade. Bo grunt to nie bujać w obłokach. Ogólnie pomimo wielu chorób m. in silnej epilepsji i tego, że prawie w ogóle nie widzę (mam znaczne nie dowidzanie) to tworzę, pisze blogi, prowadzę dość spory fanpage, pracuję w programach partnerskich oraz zajmuje się sprzedażą online (mam taki mały sklepik). Też poswiecam sie dużo pomocy innym. Moje zainteresowania/ pasje to: boks, taniec, śpiew, tatuaże, muzyka rock i heavy metal. Poki wzrok pozwala uwielbiam czytać książki zwłaszcza S. Kinga. I przedwszystkim kocham zwierzęta:-) Mam pieska, 4 króliki i myszki. Od 6 rano do 23 pracuję. Nigdy nie mam czasu na nic. I co mogę powiedzieć jeszcze? Na swój sposób jestem szczęśliwa. Mieszkam z osobami, które kocham. Nawet mam przybranego syna. Czego w życiu można więcej chcieć? Mam wszystko to co najważniejsze prócz zdrowia, ale z tym się już dawno pogodzilam, że lepiej nie będzie i po prostu żyje z tym:-) Jestem osobą bardzo często też nie lubiana za swoją szczerość i specyficzne podejście do ludzi i świata. Lecz jak to mawiał mój ojczym: A co ja zupa pomidorowa żeby mnie lubić? No właśnie nie jestem zupa i zwisa mi i powiewa czy mnie ktoś lubi. Myślę, że opis ten jest na tyle wyczerpujacy, że więcej informacji o mnie już nie trzeba:-)

%d bloggers like this: