Polska rzeczywistość

PANSTWO POLSKIE I BOGATY RZAD

NASZE RZAD  NIBY NA NIC NIE MA PIENIĘDZY. MUSI KOMBINOWAĆ. NO JA SIĘ NIE DZIWIĘ, ŻE MUSI…

 

W naszym kraju panuje spora bezdomność, głód, bieda, brak pracy itd. Emarytury, renty czy zasiłki są tak niskie, że ludzie nie wiedzą: Czy kupić za to leki czy jedzenie. Są strasznie długie listy z kolejką ludzi starających się o mieszkanie. Niektórzy czekają latami. Pisałam o tym artykuł nawet. Panstwo czyli rząd rozkłada ręce: dziura w budżecie. Tu dał te 500 plus lecz za to na podwyżki dla pielegniarek brak kasy mają… Hm…

I tyle, a skąd ta dziura? Skąd taka bieda?Ja już dawno zauważyłam co m. in jest przyczyną tej ,dziury’. Mianowicie chore prawo,  z którym spotkałam się nie raz.

RZĄD ŚWIADOMIE WYRZUCA PIENIĄDZE W BŁOTO- BO TO NASZE CHORE PANSTWO

Teraz chcę Wam opisać bardzo dziwna, a wręcz nienormalna sytuacje prawna. Chodzi mi o kary za wykroczenia typu: kradzież w sklepie, jazda po pijaku na rowerze itp. Chcę byście zwrócili uwagę jak nasz rząd marnuje pieniądze i jak jest to bezsensu.

Karą za wykroczenie jest: grzywna (przeważnie 200zl) lub prace społeczne (20 godzin przez 30 dni). Jeżeli nie zapłacisz grzywny to jest ona zamieniana na 10 dni-pozbawienia wolności (więzienie). W przypadku prac społecznych jest tak samo. Za jeden miesiąc prac społecznych tzw. odrobek jest 15 dni odsiadki.

Ogromne ilości ludzi popełniają takie wykroczenia. I większość z nich jest bezrobotna. Płacić nie mają z czego, a chodzić na odrobki też im się nieche. Ja się nie dziwię. Człowiek w takim miejscu gdzie ma ,pracować’ jest jak piąte koło u wozu. Bo tak naprawdę nie wiedzą co z nim zrobić. Co mu dac do roboty.

WIĘC NASZE PANSTWO JAK LECI,ZAMYKA ICH DO ZAKŁADÓW KARNYCH

Które są przepełnione ludzmi m.in przez takich co za wykroczenia siedzą. Mało tego ktoś kto idzie siedzieć za 200zl grzywny na dziesięć dni ma luksus. Bo rzad robi super sponsoring tych ludzi. Czyli za jednego takiego osobnika płacą 1575zl (miesiąc utrzymania więźnia to 3150zl). Teraz doliczmy to, że zatrzymanie go, dowiezienie, cały proces to też wszystko kosztuje- nie małe pieniądze. Czasem też w czasie przebywania skazanego w areszcie trzeba go dowieść np. do lekarza czy szpitala. To następny koszt. I tak samo jest z pracami społecznymi.

TU ZACZYNA SIĘ NAJLEPSZE W TEJ CAŁEJ CHOREJ SYTUACJI

To się nazywa ,życie jak w Madrycie’ gdyż taki człowiek nie dość, że poje sobie za darmo, przebadają go itd. To wychodzi czysty bo już ani odrabiać nie musi, ani płacić grzywny. I jeszcze wypłatę dostanie na drogę za ten pobyt. Kwota jest różna. Napiszę o znajomych ile oni dostawali.

Mój kolega w tamtym roku siedział 10 dni za grzywną. No nie dość, że się wzmocnił w pudle. Bo go porządnie podkarmili, zaliczył fryzjera i lekarza. I wychodząc z Z/K, które znajduje się w jego miejscowości dostał 100zl na drogę. To nie koniec. Jeszcze po paru dniach otrzymał talony z sądu też na kwotę 100zl.

Patrzcie! Poszedł siedzieć za grzywną 200zl, które nie dość, że Państwo nie odzyskalo bo odsiedzial je. To jeszcze taką samą kwotę mu dał rząd. Teraz doliczmy koszta pobytu itp.

Mój eks natomiast poszedł siedzieć za grzywną 100zl/ 5 dni i co? Odbebnil, odpoczal i na drogę dostał 50 zł oraz potem także bony na 100zl.

Napiszę tak- Podobnych sytuacji znam dziesiątki,więc nie będę opisywać. Bo bym Was znudziła. Z odrobkami jest podobnie, czyli wszystko to samo dostajesz. Po co było odrabiać? Dwa tygodnie się za darmoche najadlo i jeszcze zapłacili za pobyt. Żyć nie umierać.

WIELE LUDZI STOSUJE TA METODE SPECJALNIE

Ludzie, którzy są bezdomni i nie mają co z sobą zrobić. To specjalnie popełniają drobne przestępstwa by co jakiś czas iść do więzienia na pare dni. W tym czasie regeneruja się (przechlani), wykapia się, pojedza porządnie, przespia się na jako takim łóżku i na droge dostaną kase. I jest zabawa znów, bo jest za co się napić.

TO SĄ MILIONY ZŁOTYCH

Takich ludzi jak już wspomniałam jest przeogromna ilość. Nasze panstwo płaci wiele milionów z budżetu (czyli z naszych podatków) na te śmieszne kary. Można by te fundusze przekazać na służbę zdrowia, budowanie budynków socjalnych, podwyżkę rent itp!!!

Przecież ten idiotyzm gołym okiem widać. I nie wierzę by w rządzie nie zdawali sobie z tego sprawy. Czemu tego nie zmienią? Bo mają to gdzieś. To nie ich pieniądze tak naprawdę się marnują.

 

Bo co z tymi ludzmi zrobić?

Szczerze to samo co z mandatami jest: Jak pracuje to komornik sciagnie z pensji. Jak nie- to trudno. Czekać może kiedyś delikwent, a nóż gdzieś się zatrudni i się odzyska. Jak nie to trudno. Bo i tak fortuna by z tego zaoszczędzona była. Czort czy wpłaca czy odrobia. Tacy ludzie nie stwarzają dla nikogo zagrożenia jakiegoś poważnego. Więc wolno chodzić mogą, a 10 dni czy 15 napewno takiego nie resocjalowuje. I tak jak napisałam, że dla wielu to pewien sposób na życie.

I tak wygląda masze Panstwo. Rozdawnictwo na potęgę króluje. O 500 plus wszyscy wiedzą, a o tym mało kto. To macie czarno na białym. Chcecie sponsoriwac prawo i sprawiedliwość? To zapraszam do urn:-)))

 

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

Przez życie z uśmiechem

Psychologia i pomoc

Radość życia z hobby

 

Zdjecie tytulowe wzięte z iniernetu.

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: