POLECAM KSIĄŻKI - RECENZJE

CZTERY PO POLNOCY- King

 

ZAPRASZAM NA NASTĘPNE DZIEŁO MISTRZA GROZY

Ze względu na to, że Stephen King jest moim idolem. Kocham czytać jego książki oraz je koleicjonowac. Postanowiłam wyodrębnić kategorię książek tylko i wyłącznie poświęconą jego twórczości. Kategoria ta nazywa się poprostu STEPHEN KING. Dziś nie będę pisać o autorze jak zawsze piszę w każdej recenzji. Ostatnio trochę o nim wspomniałam. Narazie wystarczy. W swoim czasie zrobię osobny wipis tylko o nim. Dziś natomiast zapraszam na świetne minipowieści ,CZTERY PO POLNOCY’. Są to cztery opowiadania w jednej książce.

ORYGINALNA RECENZJA

CZTERY MINIPOWIEŚCI MISTRZA GROZY, W KTÓRYCH RZECZYWISTOŚĆ PRZEPLATA SIĘ Z SURREALISTYCZNYM KOSZMAREM, A CZAS ZMIENIA KIERUNEK

LANGOLIERY

W czasie rutynowego lotu z Los Angeles do Bostonu grupa pasażerów budzi się z drzemki i z przerażeniem odkrywa, że na pokładzie brakuje załogi i większości wspoltowarzyszy podróży. W jaki sposób znikneli i dlaczego pozostawili po sobie zegarki, walkmeny i inne przedmioty?

TAJEMNICZE OKNO, TAJEMNICZY OOKNO

Życie poczytnego pisarza Mortana Raineya zmienia się w koszmar, kiedy odwiedza go podejrzanie wyglądający mężczyzna o nazwisku John Spluwa twierdząc, że Mort splagiatowal jego opowiadanie. Nieznajomy daje mu trzy dni czasu na udowodnienie, iż nie ma racji, w przeciwnym razie…

POLICJANT BIBLIOTECZNY

W Bibliotece Publicznej w Junction City wisi nietypowe ostrzeżenie: Strzeż się Policji Bibliotecznej!!! Grzeczni chłopcy i dziewczynki oddają swoje książki w terminie!- a co się dzieje z takimi,którzy tego nie zrobią lub,co gorsza zgubia wypożyczony egzemplarz? Na własnej skórze przekona się o tym Sam Peebles….

POLAROIDOWY PIES

Aparat fotograficzny, który Kevin dostaje na piętnaste urodziny jest nawiedzony.Z uporem maniaka robi to samo zdjęcie-wielkiego, groźnie wyglądającego, atakującego psa. Psa, który chce się uwolnić ze swojego obrazkowego świata…

MOJA RECENZJA I OPINIA ,CZTERY PO POLNOCY’

W orginalnej recenzji są naprawdę dobrze opisane te powieści. Przeczytałam tą książkę w tym roku, parę miesięcy temu. I naprawdę jest świetna:

LANGOLIERY

Jest to może i horror, lecz zmieszany z fantastyką i daję sporo do myślenia. Także bardzo pobudza wyobraźnię.Wyobraźcie sobie: lecicie samolotem, przysypiacie jak to często robią ludzie w czasie takiej podróży…. Budzicie się i zdziwienie… Nie ma większej części pasażerów oraz załogi.Pierwsza myśl na chodzi, że może jak spaliscie samolot gdzieś wylądował i tamci wysiedli. Niestety Twoje podejrzenia tłumaczące sytuacje, bardzo szybko tracą sens. Dlaczego? Bo patrząc po pustych fotelach widzisz, że po ludziach zostały wszelkie przedmioty… Dosłownie wszystkie, nawet takie, które były wewnątrz niektórych pasażerów. Mianowicie: sztuczne szczęki i rozruszniki serca. Mało tego bo okazuje się, że nikt nie pilotuje samolotu bo piloci też znikli… Wtedy nadchodzi szok i brak logicznego wytłumaczenia… Czas staję w miejscu…. I człowiek nie wie co ma zrobić…

Bardzo wciągająca powieść. Nie mogłam oderwać się od czytania. Czytając ją nasza wyobraźnia działa na największych obrotach… I nawet koniec jest dosyć pozytywny jak i zaskakujący…

TAJEMNICZE OKNO, TAJEMNICZY OGRÓD

W tej powieści spotykamy się z pisarzem, który przez bardzo dziwnego faceta zostaje posadzony o plagiat. I ma raptem trzy dni by udowodnić, że jest niewinny. Z początku jest zmieszany, ale ma gdzieś typa, który był u niego i mu groził. Zaczynają dziać się dziwne i źle rzeczy… Pisarz przez to wszystko co robi John Spluwa zaczyna wariować….

Co najlepsze w tej opowieści:jej finał. Tu zaskoczy nas i to niesamowicie. Ogólnie całość jest bardzo ciekawa, mroczna i zastanawiająca.

POLICJANT BIBLIOTECZNY

Zaczyna się od problemu, że główny bohater mysi wygłosić na pewnym zebraniu mowe. Lecz nie wie zabardzo jak ma to wyglądać i jakie ma dobrać słowa. Za radą udaje się do biblioteki wypożyczyć książkę w, której są różne cytaty, które mogą pomóc w jego sytuacji.W bibliotece przydaza mu się bardzo dziwna rzecz. I zastanawia go też ostrzeżenie na temat Policjanta Bibliotecznego.

Zatraca tą książkę,mija termin oddania i zaczyna się koszmar.

Powieść jest dosyć zagmatwana.Nie mogę też napisać, że jest super. Lecz warto ją przeczytać.

POLAROIDOWY PIES

Przedziwny aparat fotograficzny, który chłopiec dostaje na urodziny od rodziców, robi cały czas takie same zdjęcia. Jest na nich pies…. Lecz po jakimś czasie dociera do nich, że zdjęcia minimalnie różnią się od siebie. Wniosek z tego jest taki, że ten pies chce wydostać się z polaroida…. I ma zamiar przy tym kogoś skrzywdzić. Aparat też zaczyna w pewnym sensie manipulować bohaterami.

Szczerze- ta ostatnia powieść jest ciekawa i ujdzie. Lecz na tle poprzednich, a zwłaszcza dwóch pierwszych, jest bardzo słaba.

Pomimo to polecam przeczytać całą książkę, a przedewszystkim pierwsze opowiadania. Naprawdę bardzo dobre dzieło, które ma pomieszane gatunki literackie. Dzięki temu czyni książkę , CZTERY PO PÓŁNOCY’ jeszcze ciekawsza. Ja osobiście nie lubię fantastyki, lecz w tym przypadku jest tak dobrze zmieszana z horrorem, że z zapartym tchem czytałam.

 

ZAPRASZAM NA INNE RECENZJE KSIĄŻEK S. KINGA:

Cmetarz zwiezat

Zapraszam też na inne moje blogi:

Tatuaze poradnik

Zdj. w artykule wzięte z internetu

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: