PRZEMYŚLENIA PSYCHOLOGICZNE

BEZROBOCIE- CZY TO TYLKO LENISTWO

CZYM W DZISIEJSZYCH CZASACH JEST BYCIE BEZROBOTNYM W OCZACH LUDZI?

Dla przeciętnych, pracujących ludzi bezrobotny tzw.vnie rób to osoba, która nie podejmuje żadnej pracy zarobkowej. I z góry jest uznana za lenia itp. Ludzie nie biorą pod uwagę wielu czynników, które mogą powodować sytuację w, której owy człowiek się znalazł.

Owszem są osoby, które pomimo możliwości i braku przeszkód nie chcą iść do pracy.Wygodniej im żyć na koszt państwa. Mamy taką sytuację z tzw.mniejszością narodową bardzo nam znaną (ja osobiście nie uważam by to była mniejszość bo jest Romów od groma i w dokumentach mają obuwatelstwo Polskie). Też wielu zwykłych Polaków unika pracy jak ognia. Nie lubię takich ludzi. Tzw. wyrwij kufle.

BEZROBOTNY NIE ZNACZY BEZROBOTNY

To,że ktoś nie podejmuje pracy zarobkowej z pewnych przyczyn to nie oznacza, że nic nie robi. Zludne jest myślenie, że taka osoba leży do góry brzuchem i gapi się w telewizor. Może i są tacy lecz mi nie znani. Wiem z własnego doświadczenia, że czasem będąc ,bezrobotnym’ czasem ma się więcej pracy i brak czasu niż osoba mająca stałą pracę.

Zawsze jest wiele rzeczy do zrobienia w domu. Nawet osoba tzw.bezdomna czyli ja, takich prac mam nadmiar. Ponieważ ja nie mam możliwości włączenia pralki. Muszę prać i wykręcac w rękach. Czasem zajmuje to pare godzin i jestem po tym padnięta. Też ja czy kolega musimy codziennie przynosić pare butli wody. Musimy sprzątać,gotować, w zimie rabac drewno itd.

NIKT NIE ŻYJE W 100% NA KOSZT PAŃSTWA!

Osoba, która nie ma dochodu z zatrudnienia i żyje z mops,w rzeczywistości i tak musi kombinować dodatkową kase. Nikt by miesiąca za 317 zl nie przeżył (to jest zasiłek z Mops- okresowy) i z zasiłku celowego o.k 200zl. Nigdy ten akurat zasilek nie jest pewny.

Wyobrażacie sobie przeżyć cały miesiąc za taką kwotę? Jeść za to, ubrać się czy zrobić opłaty? Otóż to jest nie możliwe. Więc większość ludzi na wszelkie sposoby dorabia na boku. Roznosza ulotki, zbierają surowce wtórne, orzechy (co toku zbierałam, pół dnia tluklam by sprzedać oblupane do cukierni za 12 zl/kg dniowka byla ok 20 zł). Chwytają się pomaganiu na działkach i w przeprowadzkach (sama też tak robiłam gdy mój stan zdrowia był lepszy). Zbieranie owoców sezonowych, zajmuje cały dzień i może 50 zł się zarobi. Jest tych sposobów i tym samym ciężkich prac wiele. Zwykli ludzie tego nie widzą badz nie chcą widzieć.

Ja w obecnej chwili jestem osobą bezrobotną bo nie mam zatrudnienia.Niestety,ale nie leżę sobie całe dnie.Wstaję o 6 rano,7 dni w tygodniu i kładę się ledwo żywa o północy. Mam sporo roboty domowej- pranie, sprzątanie itd. Bardzo częste wyjazdy do Opola do lekarzy. Przez to, że nie mogę pracować fizycznie piszę bloga. Kocham pisać i też w pewien sposób na tym zarabiam. Narazie to są małe kwoty. Mam nadzieję, że z czasem się zwieksza. Pisanie zajmuje mi o.k 4-5 godzin dziennie. Jest też wiele innych rzeczy co prawie co dzień muszę wykonać.

CZYNNIKI, KTÓRE WIELU LUDZIA UTRUDNIAJĄ PODJĘCIE PRACY

  • Problemy ze zdrowiem
  • Karalność
  • Brak adresu zamieszkania
  • Brak wykształcenia
  • Brak doświadczenia
  • Przez pewne choroby brak możliwości wyrobienia książeczki sanepidowskiej
  • Komornik
  • Brak możliwości dojazdu do pracy
  • Wiek

Jest jeszcze pare innych przyczyn.Często brak umiejętności pracy w zespole i wycofanie z normalnego życia. Brak umiejętności rozmowy w tak ważnym etapie jak rozmowa kwalifikacyjna. Znam wiele takich osób co nie potrafi się wyslowic, czuje się w takiej rozmowie zawstydzona i wystraszona.Co powoduje, że jest uznana z góry za osobę nie nadająca się. Bo nie umi się zaprezentować.

ZAWSZE PAMIĘTAJMY

Nie wolno nikogo z góry oceniać.Trzeba zawsze brać pod uwagę wyżej wymienione sprawy. Każdemu się wydaje, że tyle pracy. Tylko wpierw zadajmy sobie pytanie-dla kogo ta praca? Może wypadało by takim ludzia pomóc i coś doradzić niż twierdzić, że są nie robami żyjącymi na koszt państwa oraz podatników!Bo jeszcze raz powtarzam nie da się żyć na taki koszt, a już napewno w 100%. Więc zastanówcie się nim kogoś z góry oskarzycie o takie rzeczy.

POWIĄZANE ARTYKUŁY:

Pomoc finansowa

1 % podatku

 

ZAPRASZAM NA BLOGI MOJE INNE:

Po prostu Ewa i moje wiersze

Wędkarstwo

Randki darmowe portale

Złote myśli

Zdj. użyte w artykule z internetu

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: