POLECAM KSIĄŻKI - RECENZJE

GNIAZDO ZLA-Jack Higgins

O AUTORZE

GNIAZDO ZŁA

IMIE I NAZWISKO-Jack Higgins, tak naprawdę Harry Patterson, pseudonim Martin Fallon, James Graham, Hugh Marlowe

ZAWÓD- Angielski pisarz, autor cieszących się ogromną popularnością powieści sensacyjno- przygodowych.

WYKSZTAŁCENIE-Unwersytet Londyński

ŻONY-Denise Higgins (od 1985), Amy Hawett Patterson (od 1958 do 1984r)

DZIECI-Sarah Patterson

ORYGINALNA RECENZJA ,GNIAZDO ZŁA’

Oliver Grant, niegdyś słynny agent brytyjskich służb specjalnych, zostaje porwany przez milionera Stavrou. Związany z mafia sycylijska Stavrou uprowadza także ukochaną siostrę Granta. Aby uratować ją i siebie, Grant musi odbić pasierba milionera, wiezionego przez Libijczykow w niedostępnej twierdzy nad Morzem Śródziemnym. Wraz z grupą dawnych współpracowników Grant układa misterny, ale niebezpieczny plan.

MOJA RECENZJA I OPINIA 

Tego autora lubię. Bardzo fajnie pisze. Przeczytałam wiele jego dzieł. Ta choć krótka (cieka książka), najbardziej do tej pory mi się podobała. Miałam okazję czytać ją w szpitalu, w Grudniu ubiegłego roku. Fabuła tak wciąga i też przez to,że nie jest długa czyta się w jeden dzień. Mi zajęło 3 dni gdyż stan zdrowia mnie ograniczał.

Zaczyna się na pozór nudnie. Jest powolna akcja, która rozkręca się i to bardzo. Nie będę pisać kto, co i jak, ponieważ w ten sposób popsulabym chęć przeczytania. Przyczyna; bo jest krótka. Mogę natomiast napisać, że choć to nie jest żadne arcydzieło to i tak bardzo wciąga. Ciężko się oderwać. Ma sytuacje zabawne, brutalne, nie bezpieczne i zaskakujące. Choć początek lelawy to potem intensywna i zaskakująca akcja jest cały czas. Nawet koniec książki jest taki, że w życiu bym nie podejrzewała takiego końca.

Pisane lekką ręką, łatwo się czyta. Dużo skomplikowanych sytuacji, które powoduje główny sympatyczny boater. Książka tak mi się spodobała, że oczywiście mam już ją w swojej kolekcji.

 

ZAPRASZAM NA INNE MOJE RECENZJE:

Chłopcy

Lesio

 

Zdj. tytułowe z internetu

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: