Polska rzeczywistość

PODLOSC LUDZKA -nie zna granic

 

NIKT NIE CZYTA

Nawet jeżeli czyta ktoś – to napewno bez zrozumienia i bez wyobraźni. I tak jest z większością ludzi. Poprostu podlosc ludzka nie zna granic.

Wczoraj dałam post na Fb w sprawie mojej zbiórki. Napisałam wszystko jeszcze raz. W jakiej sytuacji jestem. Udostepnilam dokumenty. Zdjęcia tego gdzie teraz mieszkam i mieszkania, które ,dostałam‘. Napisałam też, że ja nie chcę by ktoś mi czort wie ile pieniędzy miał dac. Poprosiłam o te 5-10zł.

I wtedy się zaczęło! Nie spodziewałam się, że żyje w kraju ludzi tak podłych i złych. Mało tego- ludzi, którzy nie czytając tekstu, oceniają człowieka z góry. Jeżeli nawet czytają to coś nie tak z nimi. Bo żadnego zrozumienia. Piszą potem o czymś innym.

PODLOSC TO CO PISALI I PISZĄ

Zaczeli pisać komentarze- o to kilka przykładów: Idź do pracy,oszustka, weź kredyt pod hipoteke mieszkania, idź do tv itd.

Ja się pytam: CZY KTOŚ CZYTA? W opublikowanych dokumentach pisze wszystko. W poście też piszę, że jestem na zasiłku stałym na podstawie niepełnosprawnosci. Jest opis chorób. Sama zbiórka jest na remont i na leczenie (leki i dojazdy do lekarzy). Więc do jakiej pracy? Ja czasem podnieść się nie mogę. Tak źle się czuję. Biorę spore ilości silnych lekow. Mam silne zawroty głowy, częste gorączki, straszne bóle jajnika oraz piersi (jestem w trakcie badań). I przedwszystkim częste ataki padaczkowe. Znów mi się też coś dzieje w sprawach kobiecych. Podejrzewam,że znów jakieś zmiany mogły się zrobić (nowotworowe). Wtedy miałam tak samo. Mam przed sobą zimę, która spędzę na dojazdach do lekarzy. M. in.PORADNIA CHORÓB SZYJKI MACICY oraz PORADNIA CHORÓB PIERSI. Dotego w ostatnim czasie usunęłam 22 zęby. Byłam cały czas na antybiotykach.To jeszcze nie koniec. I to jeszcze nie wszystko. Żyje w ciągłym strachu, że ataki padaczki pourazowej się nasila jeszcze bardziej. Leki na to co brałam- tańszą wersje wycofali. Placilam za nie 12 zł/25 dni. Teraz biorę oryginalne,dobre są, ale kosztuje paczka 150zł. Od urodzenia mam oczoplas i silne minusy. Około minus 5 dioptri na każdym oku. To teraz było a propos pracy.

KREDYT HIPOTECZNY

Po pierwsze trzeba mieć mieszkanie własnościowe. Ja dostałam od miasta. I to mieszkanie tylko możliwość jego posiadania w przyszłości. Warunek to generalny remont w ciągu 6 miesięcy. Wtedy zostanie podpisana umowa najmu ze mna, na czas nie określony. Po drugie- jaką kolwiek pożyczkę trzeba spłacać. Ja nie mam z czego.

TELEWIZJA

Zacznijmy od tego, że wstydu mi starczy. Tu już była kiedyś telewizja i to w zimie. Myśmy w minus dziesięć wtedy siedzieli i nic. Tv samo w sobie nie pomoże. Jedynie co to może ktoś po obejrzeniu programu-postanowi pomóc. Widząc chęć pomocy ludzi na Fb i sposób ich zachowania, nie dziękuję. Więcej nie potrzebuję przykrości sobie robić poprzez telewizję teraz. Pozatym takich ludzi jest wiele. I radzą sobie w sposób podobny do mojego. Zrobiłam zbiórkę w akcie ostateczności!!!

OSZUSTKA

Pewien człowiek oskarżył mnie o oszustwo. Dlaczego? Bo też czytać nie umi lub jest nierozgarniety. Nie zgadzały mu się moje dane. Mianowcie nazwisko. Ponieważ w profilu jest inne niż w dokumentach. Pisałam na wydarzeniu jak i w poście dlaczego tak jest. Widać- czytał z uwagą! Mam prawo do pseudonimu i nie muszę podawać swoich autentycznych danych. Wcześniej na profilu Fb miałam prawdziwe. To pewien człowiek zaczął mnie przesladowac. Nawet mój numer telefonu skądś wziął. Bałam się z ,domu’ wyjść. Bo wiedział w jakim mieście mieszkam i jak mam na nazwisko. Zmieniłam by na przyszłość nie mieć podobnej sytuacji. Teraz przez zbiórkę musiałam pokazać prawdziwe dane. Różnią się tylko miastem i nazwiskiem. Niczym innym.

Ten człowiek zaczął poniekąd mi grozić i ubliżać pod postem. Nazwał mnie oszustka. Stwierdził, że sypiam z różnymi mężczyznami. Przez to niby mam chorobę weneryczna HPV. Podkreślam to nie jest choroba weneryczna. Dotyczy różnych narządów. Np. gardła, skóry i jamy ustnej. Wystarczy raz kontakt z osobą zarazona by wirus się przeniósł. I tak podlosc nue ma umiaru.

WIADOMOŚCI NA PRIV

Ludzie pojechali ze mną pod postem, ale to jeszcze nic!! Na priv otrzymałam w ostatnim czasie, a od wczoraj to już w ogóle masowo wiadomości. Tylko nie liczni z tych ludzi napisali coś dobrego. Reszta wyszła z propozycjami: pieniądze wpłaca za zdjęcia moje nago. Po moim trupie. Jak tak można! Jak odpisałam im nigdy. Zostałam zwyzywana. I tak odpowiedziałam tylko na pare z parudziestu (ogólnie od początku zbiórki pare set). Następni obcy mężczyźni pisali bym z nimi zamieszkała! Ja się pytam: Czy oni są normalni? Na moją odpowiedź NIE. Odpowiadali, że jestem k**wa i na to wychodzi, że nie potrzebuje pomocy. Następni oferowali swoją pomoc za seks. I też mnie obrażali bo odpowiadalam nigdy. To podlosc nad podlosciami!

NIE PODEJRZEWALAM

Że mieszkam w kraju/ świecie tak złych i podłych ludzi, którzy próbują wykorzystać dramatyczną sytuację drugiego człowieka. Nie czytając tekstu potrafią oceniać i obrażać. Większość prócz nie licznych potraktowała mnie jak dno. Nie omieszkali mi to napisać. Duża część też mnie wysmiala jak i moje choroby.

Ja jestem osobą, która nic nie ma. Lecz ostatnim kawałkiem chleba się dziele. Jak ktoś nie raz potrzebował pomocy- dzielilam się ubraniami itp. z takimi ludźmi. Nigdy nie obrazilam i nie ocenialam. Tylko tacy jak ja to wyjątki od reguły.

Ludzie nie chcecie pomóc? Nie pomagajcie. Omincie bez komentarza, a nie poniżajcie ludzi. Chyba, że podlosc i znęcanie się nad zdesperowana osobą jest dla Was pozywka?

Pisałam o tym ostatnio z pewną Panią Bjanka.Ona jakiś czas temu prowadziła zbiórkę dla syna, chorego na białaczkę. Pisała, że podczas zbiórki miała podobnie. To jest przerażające! Kobieta swoje dziecko chce ratować, a ludzie coś takiego. Mi się w głowie to nie mieści!!! Jak można być tak złym i podłym. Czy ludzie wartościowi z sercem faktycznie są na wymarciu?

Ja spodziewałam się jakiś złych komentarzy bądź wiadomości,gdy zakładałam zbiórkę. Lecz w życiu bym nie pomyślała, że aż tyle zła będzie. Tyle podlych słów i propozycji. Jestem zawiedziona? Za mało powiedziane. Jestem załamana moją sytuacją, a Ci ludzie jeszcze mnie całkiem dobili.

Dziękuję tym nie licznym,dobrym ludzia za zainteresowanie i pomoc.

I tym złym napiszę tyle- w końcu podlosc Wasza- Was przerosnie…i wtedy się zdziwicie……

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

PSYCHOLOGIA I POMOC INNYM

PORADNIK WĘDKARSKI

HOBBY

 

Zdj. tytulowe wzięte z internetu

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: