POLECAM KSIĄŻKI - RECENZJE

INFEKCJA- Graham Masterton

 

O AUTORZE 

, INFEKCJA’

IMIE I NAZWISKO-Graham Masterton

DATA I MIEJSCE URODZENIA-16 Stycznia 1946roku, Edynburg, Wielka Brytania. Narodowość szkocka.

ZAWÓD- Seksuolog i pisarz

DZIEDZINA SZTUKI- pisarz-horror i thriller

ZADEBIUTOWAŁ-Jego debiut jako autora powieści horror/thriller nastąpił w 1976 roku.Wydał wtedy najslynniejsza książkę ,THE MANITOU’-opowieści o indiańskim szamanie.Powieść ta bardzo szybko stała się światowym bestsellerem.Została zekranizowana w 1978 roku.

OBECNIE-Mieszka w Surrey, w Anglii.Ma trzech synów. Niestety jego żona Wiescka zmarla 27 Kwietnia 2011 roku.

Od czasu debiutu napisał ponad 100 książek,które przełożone na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy.

ORYGINALNA RECENZJA ,INFEKCJA’

Anna Grey jest epidemiologiem w szpitalu w St.Louis i dzieli spokojne, dostatnie życie ze swoim partnerem Davidem. Z kolei starający się Harry Erskine wciąż chce być beztroskim złotym chłopakiem. Mieszka na Florydzie i zarabia, przepowiadajac przyszłość bogatym klientka.

Ich losy niespodziewanie splota się,gdy wspólnie przyjdzie im walczyć z zagrożeniem, którego źródła leżą w mrocznej historii Ameryki.Duchy indian, wymordowanych przed wiekami, szykują bowiem współczesnym Stanom Zjednoczonym nieuchronna apokalipsę!

Graham Masterton ponownie oddaje do rąk czytelników wciągającą powieść, która bawiąc, zmusza zarazem do poważnej refleksji nad kondycją współczesnego świata i nad koniecznością ponoszenia odpowiedzialności za błędy popełnione przez przodków.

MOJA WLASNA OPINIA I RECENZJA KSIĄŻKI INFEKCJA

Szczerze lubię Mastertona. Lecz moim zdaniem ma ciężką rękę i za dużo rozwija opisów. Typu z taką dokładnością opisuje np.krawat, że masakra.Do tego bardzo dużo jest w każdej jego powieści wątków seksualnych. Można stwierdzić,że obrzydliwych. Lecz lubię pomimo to kego twórczość.Tą książkę ,INFEKCJA’ czytałam z zapartym tchem. Naprawdę super horror. Tu pare słów o tym opowiadaniu odemnie:

Książka tak jakby dzieli się na dwie części, które przeplatają się ze sobą, w finale się łączą. W pierwszej części poznajemy kobietę- główną bohaterkę- utalentowaną emidemiolog Anne Grey, która pracuje w szpitalu nad bardzo niebezpiecznym wirusem, który zbiera plage zgonów w straszny sposób. Ludzie zaczynają mieć dziwne i tajemnicze dolegliwości- wymiotuja krwią i umierają w meczarniach. Ofiarą choroby staje się jej ukochany David, co motywuje ją jeszcze bardziej wytężonej pracy. Okazuje się, że wirus jest przenoszony przez pluskwy. Podłoże tego znajduje się w nadprzyrodzonym świecie.

W tak jakby w drugiej części tej powieści jest drugi bohater. Stary dobry Harry, jasnowidz i oszust. Utrzymujący się z przepowiadania przyszłości starym bogatym i naiwnym kobietom w Miami. Śni mu się, że ponownie staje do walki z niebezpieczeństwem. Te pluskwy, o których już wspominałam są sprawka dwóch potomków Misquamacusa. Synowie idianskiego szamana postanawiają kontynuować krucjate Ojca. I chcą spowodować zagładę Stanów Zjednoczonych.

Anna i Harry będą musieli zmierzyć się z przeszłością i stawić czoła emidemi oraz duchom Indian.

OGÓLNIE O KSIĄŻCE

Powieść ta jest dosyć długa, ale to nie przeszkadza. Jest naprawdę fajnie napisana i wciąga oraz sprawia gęsią skórkę. Naprawdę akcja praktycznie jest cały czas. Są sceny straszne i mrożące krew w żyłach.Poprostu dobry i konkretny horror. Zresztą jak większość tego typu książek Grahama Mastertona. Sporo ich przeczytałam. Postanowiłam dziś opisać tą ,ponieważ jest warta polecenia. Zapadła też bardzo mi w pamięć, ale na niej nie poprzestane. Pojawi się więcej recenzji książek tego autora. Moim zdaniem INFEKCJA to jedna z najlepszych powieści tego autora.

 

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

Przez życie z uśmiechem

Psychologia i pomoc

Wędkarstwo z pasją

 

NASTĘPNA RECENZJA PROPONOWANA:

Uznani za zmarłych

Zdj. tytułowe z internetu

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: