POLECAM KSIĄŻKI - RECENZJE

CHLOPCY JAKUB ĆWIEK

 

DZIŚ CHCĘ POLECIĆ POWIEŚĆ “CHŁOPCY”

O AUTORZE POWIEŚCI ,CHLOPCY’

JAKUB CWIEK- miłośnik i znawca fantastyki oraz popkultury, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich pisarzy młodego pokolenia. Zawodowo copywriter, publicysta, scenarzysta, konferansjer, animator kultury. Zadebiutował zbiorem opowiadań ,KŁAMCA’ , który stał się początkiem bestsellerowego cyklu, mistrzostwo łączącego motywy mitologiczne i popkulturowe. Pięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody im. Janusza A. Zajdla, a w 2012 roku jej zdobywca za opowiadanie ,BAJKA O TRYBACH I POWROTACH’. Dziś mamy okazję zapoznać się z seria powieści ,Chlopcy’

DATA I MIEJSCE URODZENIA-24 Czerwca 1982, 36 lat, Polska, Opole

RECENZJA ORGINALNA ,CHLOPCY’

Rykiem silników,hukiem wystrzalow i głośnym BANGARANG!

-tak zwiastuja swoje przybycie Zagubieni Chłopcy, najbardziej niezwykły gang motocykowy na świecie. Niegdyś wierni towarzysze Piotrusia Pana, dziś odziane w skórzane kurtki zakapiory pod wodzą zabójczo seksownej Dzwoneczek. Zrobią wszystko, by przetrwać…..i dobrze się przy tym bawić.

MOJA OPINIA

Szczerze to nie przepadam za książkami typu fantastyka. Omijam je szerokim łukiem, lecz przypadek chciał bym parę lat temu (dokładnie 3 lata temu) natrafiła i przeczytała taką książkę i była właśnie to ,CHŁOPCY’. Moja św.p. Mama wypożyczyła ją z biblioteki, a że byłam poniekąd zdesperowana bo nie miałam do przeczytania nic co było w granicach mojego zainteresowania, postanowiłam wziąść się za tą lekture.

Byłam zaskoczona tym jak mnie zainteresowała i wciągnęła. Z trudem robiłam przerwy w czytaniu. Chłopcy okazali się powieścią, która przeczytałam pomimo awersji do fantastyki.

Książka ta jest napisana językiem prostym i często występują w niej słowa uważane za wulgarne co dodaje jej luzu. Ogólnie ta powieść jest zbiorem luźno powiązanych ze sobą opowiadań. Traktujących o jednym w swoim rodzaju gangu motocyklowym.

Co bardzo ciekawe na czele tego gangu stoi nie kto inny jak Dzwoneczek z ,Piotrusia Pana’ gdyż ta książka napisana przez polskiego autora jest jakby ciągiem dalszym znanej nam bajki. To jest coś w rodzaju pokazania przez autora co się stalo z mieszkańcami Nibylandii tuż po tym, jak odwieczny wróg Piotrusia Pana zginął w szczekach krokodyla.

Dzwoneczek znana z tej historii wróżka,po dość niejasnych wydarzeniach w Nibylandii, po tym jak zginął Kapitan Hak, zrezygnowała ze skrzydeł i prawie całej magii,by wraz ze swoimi chłopcami znaleźć nowy dom z dala od Piotrusia Pana, który stał się ich…..największym wrogiem.

Zamieszkali w starym opuszczonym lunaparku w naszym świecie, który stał się ich drugą Nibylandia. Dzwoneczek kazała chłopcom nazywać się ,mamą’ ,oni zaś fizycznie dorośli, mentalnie nadal byli dziećmi.

Rozrabiaja na potęgę, prowadząc szemrane interesy, nie stroniac od alkoholu ani seksu. Opiekują się też sierotami z pobliskiego domu dziecka.

Pomimo, że wydarzenia nie rozgrywają się na wyspie a realnym świecie, treść nie pozostała pozbawiona elementów fantastycznych. Mama wraz z chłopcami korzystają z magicznego proszku, który pozwala im nie tylko na szybkie przemieszczenie się, ale też pozwala jeździć SKRÓTEM. Jest on bardzo interesujący w tej powieści…gdyż to miejsce jest pełne mroku i straszne.

NA ZAKOŃCZENIE

Przeczytałam tylko tą jedną pierwszą część, którą bardzo polecam. Jest łatwa w czytaniu, przenosi nas w inny świat, zawiera też ilustracje, które bardzo oddają jej klimat. I chcę poinformować, że są prócz tej jeszcze trzy części. Nie miałam okazji ich czytać. Lecz zamieszczę zdjęcia tych książek.

Może kiedyś będę miała okazję je przeczytać jak i umieścić je w mojej kolekcji.Gdyż pierwszą część obecnie posiadam na własność.

Może Wy mieliście okazje czytać kolejne wydania?

 

Powiązane artykuły:

LESIO

Zdj. w artykule wziete z internetu

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

%d bloggers like this: