JAK RADZIĆ SOBIE Z PROBLEMAMI,  Polska rzeczywistość

KOBIETA NIE ROBOT TYLKO CZŁOWIEK

Przeczytałam dziś pewien artykuł….

Zwiedzalam blogi, chciałam się rozejrzeć o czym ludzie piszą. Natknęłam się przypadkiem na bardzo ciekawe wpisy Gosi Nowakowskiej pt. “JAK NIE- MATKA Z NIE MATKĄ” i drugi i Edyty Ochmanskiej pt. ,ALBO ZABIJĘ TO DZIECKO, ALBO JE WYRZUCE’ O MACIERZYŃSTWIE TRUDNYM I NIECHCIANYM i szczerze natchnelo mnie to by napisać jakie ja mam zdanie na ten temat. Tzn. o macierzyństwie, małżeństwie itp.sprawach. Także o tym kim jest kobieta w naszym świecie z moich obserwacji i własnych doświadczeń.

Jest 21 wiek a także panuje równouprawnienie tylko ja się pytam gdzie?Gdzie nie spojrze to nie widzę tego…. Panuje dalej stereotyp, że kobieta ma wyjść za mąż, urodzić dziecko, wychować je, gotować mężowi, sprzątać i spełniać swoje obowiązki w łóżku. I to mężczyźni głównie klada na to nacisk. Choćby nasz Rząd. Zero aborcji, 500 plus, becikiwe itd. Tylko problem w tym jest taki, że płeć przeciwna nie ma z tym nic wspólnego. I żadne pieniądze nie wynagrodza jak i nie zmusza do rodzenia i zakładania rodzin. Tak samo z aborcją jeżeli kobieta będzie chciała to i tak usunie. Jak nie w naszym kraju to w innym. Ponieważ wpadki się zdarzają z winy obu stron, ale to kobieta jest poszkodowana. I tylko Ona ma prawo wyboru; Czy chce urodzić czy nie. To jest jej ciało i nikt nie ma prawa za nią decydować.

Ja się pytam gdzie ta wolność i to równouprawnienie? Nie było i nie ma!

A te śmieszne pieniądze od państwa- co to jest? Dziecko to nie tylko wydatek! To jest poświęcenie czasu i siebie. Problemy, choroby i dużo więcej jeszcze wiąże się z tym. Do tego dochodzi wyniszczajaca ciąża. Bo wiele kobiet źle to przechodzi i zostawia wiele zmian w ciele kobiety. Często do tego dochodzi porzucenie przez mężczyznę bo On nie daje rady, często zdarza się takie tłumaczenie.

TO MUSI BYĆ DECYZJA PRZEMYŚLANA

Zakładanie rodziny jak i posiadanie dziecka musi być przemyślana decyzją. Bo tu rozchodzi się o życie danych ludzi i tej istotki, która miałaby przyjść na świat. Trzeba mieć pewność wzajemniej partnerskiej miłości. Kobieta musi wiedzieć, że będzie mogła liczyć na partnera i też trzeba wziąść pod uwagę czy Ona w ogóle pragnie mieć dziecko.

Wiele kobiet rodzi dzieci niby zaplanowane, lecz w rzeczywistości zrobiły to bo partner chciał, bo rodzina naciskała itp. Udają szczęśliwe, a tak naprawdę cierpią. Bo jaka kobieta by z niej była jakby powiedziała NIE?Przecież każda kobieta musi pragnąc dziecka i mieć instynkt macierzyński. Otóż nie. Kobieta jest takim samym człowiekiem jak mężczyzna i często nie ma instyktu i wręcz odpycha ją myśl o ciąży i posiadaniu dzieci. I to nie jest złe, to jest normalne. Tylko mało o tym się mówi ponieważ niektóre kobiety po prostu się boją odrzucenia przez znajomych, rodzinę bądź partnera. Najlepsze w tym jest to, że jak facet nie chce, mówi o tym swojej kobiecie to jest o.k. I w tym nie ma nic złego. Zaś Ona odmówić nie może. Przez to wszystko wiele kobiet jak i dzieci jest nieszczęśliwych. Zadarza się, że matka własnego dziecka nienawidzi. Bo urodziła je choć bardzo tego nie chciała. Spowodowało to taki uraz, że zamiast miłości jest to dla niej kara i nie ma żadnych dobrych uczuć.

Uważam, że to nie czyni ją złą. Ma do tego prawo.

Winni Ci, którzy ją nieświadomie bądź świadomie zmusili do tego. I nie każda jest tak silna by stawić opór tym wymagania przed nią stawianych. Poddaję się i robi to co niby do niej należy.

Nawiązując jeszcze do tych chorych pieniędzy od Rządu to po pierwsze rodziny i dzieci sie nie kupuje. Po drugie teraz rozmnażaja się Ci, którzy nie powinni. Czyli patologiczne osoby bo widzą łatwe pieniądze. Przybywa dzieci, które od urodzenia będą miały piekło. Nic tylko pogratulować pomysłu na powiększenie ludności w kraju. Owszem są rodziny, którym to pomogło. Lecz tak naprawdę więcej złego zrobiło.

 

I JESZCZE JAKIEŚ MAŁŻEŃSTWO

Bez ślubu można stworzyć piękny związek. I Boga w to nie mieszajmy. Bo bycie razem z ślubem czy bez niego też jest ważną decyzją. Jeżeli nie ma się stu procentowej pewności, że to ta osoba to potem tylko problem z rozwodem, a że pewności zawsze brak to konkubinat jest bardzo dobrym rozwiązaniem. I nie jest czymś złym ani żadnym grzechem. Grzech (jeżeli w ogóle istnieje coś takiego) to moim zdaniem jest zawrzeć związek małżeński, potem zdradzać się, ponizac się i twierdzić, że kobieta czyli żona ma obowiązek dbać o męża i dom. I traktowanie jej jak służącą a także, że ma jakiś obowiązek małżeński w łóżku. Jak człowiek żyje na ,kocią łapę’ to przynajmniej tak tych OBOWIĄZKÓW nikt nie podkreśla, które kobieta ma wykonywać. Dziwnie faceci prawie nie mają żadnych. Przeważnie, że ma utrzymać rodzinę. Też mi bohater. Kobieta też to potrafi jak i całą resztę.

Dla mnie to jest nie do pojęcia. Jaki obowiązek? W życiu nie będę uslugiwac facetowi, uprawiać z nim seksu bo On tego chce, a ja bo muszę? Bo On pójdzie do innej się zaspokoić? A niech idzie i nie wraca bo dla mnie taki ktoś jest nic niewart. Nie zapomnijmy jeszcze bardzo ważnej sprawy czyli tego, że KOBIETA musi dbać o siebie dla faceta. Śmieszne. Dbać o siebie powinny obie płci. I nigdy dla kogoś tylko dla siebie.

A jak się nie podoba na brudno to trudno.

I dowidzenia. A to, że faceci są zwrokowcami to mało mnie obchodzi bo panie też mają oczy i widzą, a jakoś aż tak uwagi nie przywiązują do tego.

Wiele kobiet niestety spełnia te tzw. obowiązki. I tak postępuje tylko dlatego, że są tak wychowane lub boją się porzucenia. Niewielka ilość robi to bo lubi i jej to odpowiada.

JESTEM JAKA JESTEM

Nie toleruje tych wymagań. Chorych przekonań. Jakiś obowiązków co do rodzenia dzieci czy zajmowanie się domem itd. Napiszę szczerze nie chcę mieć dzieci bo jestem chora i mam złą sytuacje życiową. Mało tego nie czuję takiej potrzeby i nie lubię dzieci.

Tak samo nigdy nie wyjdę za mąż bo nie potrzebne mi potem kłopoty i rozwód. A także bym wysłuchiwala o jakimś obowiązkach z tym związanych. I nie pozwolę sobie by jakiś facet wyslugiwal się mną. On ma robić to samo co ja prać, gotować, myć gary itp. I u mnie tak jest. Jeżeli chodzi o mycie garów to nie cierpię tego i nie robię. Mam od tego mężczyznę, który rozumi, że nie cierpię tego. Tak samo żaden nie będzie mnie utrzymywać. Mam swoje pieniądze. Może nie duże, ale wolę żyć w biedzie niż na kogoś utrzymaniu. I dbam o siebie tylko dla siebie, a opinia płci przeciwnej mi zwisa i powiewa. Jak się nie podobam facetowi to jego problem, a nie mój.

I jeszcze jedno jeżeli chodzi o aborcję to jakbym miała wpadkę bez skrupułów bym usunęła.

Bo ja nie będę ryzykować swojego życia ani marnować życia tej istoty, która miałaby przyjść na świat. Jestem świadoma swojej sytuacji oraz braku potrzeby posiadania dziecka.

Na zakończenie

Wiele osób, a zwłaszcza mężczyzn ma mnie za złą i potwora. Często się spotykam z oburzeniem co do moich poglądów, zasad i niechęci do w. w spraw. Lecz ja nigdy nie będę postępować jak ktoś mi każe i nie będzie mi mówić, że taka rola jest kobiety. Bo role są takie same. Każdy czy kobieta, czy mężczyzna ma tak samo jedno życie i jedno ciało. Nikt nie ma prawa narzucać takich wymagań komuś. Mamy wybór. I nie czuję się gorsza tym, że mam takie zdanie a nie inne. Jestem 100% kobietą pomimo braku chęci posiadania dzieci czy zostania żoną, a do tego czuję się wolna nie udając MATKI POLKI.

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

Po prostu Ewa i moje wiersze

Złote myśli

Randki online polecane sprawdzone

ARTYKUŁY POWIĄZANE:

Moja przeszłość

Padaczka

 

Zdj. tytułowe wzięte z internetu

 

 

Jestem 100% realistka. Nie uznaje nadziei itp. zludnych uczuc. Uważam, że trzeba zdawac sobie sprawe z tego w jakiej sytuacji jest nasze życie i nie wmawiac sobie na siłę, że bedzie lepiej. Gdyz konsekwencja tego jest rozczarowanie i ból. Ja żyje tu i teraz bo jutro może nie nadejść. Łapie najmilsze chwile każdego dnia. Choć tak mało ich jest, ale jednak są i cieszą. To wszystko powoduje, że jestem silna i daję rade. Bo grunt to nie bujać w obłokach. Ogólnie pomimo wielu chorób m. in silnej epilepsji i tego, że prawie w ogóle nie widzę (mam znaczne nie dowidzanie) to tworzę, pisze blogi, prowadzę dość spory fanpage, pracuję w programach partnerskich oraz zajmuje się sprzedażą online (mam taki mały sklepik). Też poswiecam sie dużo pomocy innym. Moje zainteresowania/ pasje to: boks, taniec, śpiew, tatuaże, muzyka rock i heavy metal. Poki wzrok pozwala uwielbiam czytać książki zwłaszcza S. Kinga. I przedwszystkim kocham zwierzęta:-) Mam pieska, 4 króliki i myszki. Od 6 rano do 23 pracuję. Nigdy nie mam czasu na nic. I co mogę powiedzieć jeszcze? Na swój sposób jestem szczęśliwa. Mieszkam z osobami, które kocham. Nawet mam przybranego syna. Czego w życiu można więcej chcieć? Mam wszystko to co najważniejsze prócz zdrowia, ale z tym się już dawno pogodzilam, że lepiej nie będzie i po prostu żyje z tym:-) Jestem osobą bardzo często też nie lubiana za swoją szczerość i specyficzne podejście do ludzi i świata. Lecz jak to mawiał mój ojczym: A co ja zupa pomidorowa żeby mnie lubić? No właśnie nie jestem zupa i zwisa mi i powiewa czy mnie ktoś lubi. Myślę, że opis ten jest na tyle wyczerpujacy, że więcej informacji o mnie już nie trzeba:-)

%d bloggers like this: