OPOWIEŚCI PSYCHOLOGICZNE

STACZANIE SIE NA DNO NA WLASNE ZYCZENIE

To jest dla mnie nie do pojęcia dlaczego ludzie, którzy mają takie możliwości, zdrowie i są młodzi sami z własnej woli idą na dno. A ludzie, którzy nie mają nic robią wszystko by zmienić to. Pomimo ,że los co chwila rzuca im kłody pod nogi walczą o lepsze życie….

 
 
        Dziś postanowiłam napisać o ludziach, których widuję codziennie. Znam ich o tyle dobrze, że mogę na ich temat się wypowiedzieć. Takich osób jest sporo. I każdy z nas spotyka takie osoby na ulicy. Przez takie osoby tacy ludzie jak ja cierpią gdyż zakłada się z góry, że jeżeli oni tak postępują to każdy kto jest bez pracy, biedny czy bezdomny jest taki jak oni. Mianowicie chodzi mi o ludzi, którzy całe dnie spędzają na mieście, wyciągają od ludzi papierosy i na piwo. Wiecznie są pijani i zawsze gdzieś w mieście się czaja by znaleźć ofiarę, która ich wspomoże w ulubionej rozrywce. Nie szanują siebie i osob nawet najbliższych. Czesc nawet wspomaga się opieką społeczną. Jakimś cudem udaje im się dostać kase. Która przepijaja w 2 dni. Choć  to jest sukces jak tyle mają czasu kase. Ponieważ przeważnie te pieniądze w tym samym dniu idą na oddanie długu na melinie za lewy spirytus. Poprostu na własne życzenie staczaja się na dno.

NIE ROZUMIEM ICH W OGÓLE ,CHOĆ NIE RAZ ZASTANAWIAŁAM SIĘ DLACZEGO?

         Nie mówiąc wszyscy opowiem o tych co znam. Dam pare przykładów, które jakby człowiek się zastanawiał nie pojmie dlaczego postępują tak a nie inaczej.
         Ja też swego czasu stałam na mieście czasem z nimi. Choć ja zawsze na browara miałam i zapalić też. Oni przeciwnie. Doili ze mnie i z przechodniów. Miałam okazje być tam gdzie mieszkają też. W tej chwili jest to przykład 2 młodych mężczyzn. Ich wiek to 34 i 38 lat. Zdrowi i silni. Jeden mieszka z rodzicami. Drugi zaś z wujostwem. Są na utrzymaniu tych rodzin. Mają swoje pokoje. A warunki mieszkalne, że ja takich nigdy nie miałam. Łazienki, ciepła woda itd. Mają fach w ręku. Są po szkołach murarz i wojskowej.

             I wyobraźcie sobie, że oni nie dość, że do pracy nie pójdą. Cały dzień zebraja na mieście bo tak to powinno się nazwać po imieniu. Oczywiście na alkohol. Bo jedzenie i to nie byle jakie mają zapewnione przez rodziny, z którymi mieszkają. Mało tego okradają te rodziny. A jeden na pewno swoją ciotke. Sam się chwalił, że żelazko nowe kupiła to on odrazu wyniósł. To pierścionek złoty jej wziął. Ciotka o tyle dobra i też trochę głupia. Z krzykiem do niego o tą biżuterię. A on bezczeczelnie jej na to, że wyniósł bo mu pić się chciało i umową z lombardu rzuca w nią. Ona durna wykupuje. Lecz sam fakt jego zachowania. Też wiecznie źle mówi o tej kobiecie, która daje mu dach nad głową, że babsztyl gotować nie umi i gotowe jedzenie w stołówce jakiejś kupuje. I go tym syfem karmi. Tak okropny człowiek, że jeszcze by chciał by ta starsza Pani była jego kucharka.

A TAK WYGLĄDA STACZANIE DZIWNE STACZENIE SIĘ ICH NAD DNO NIE TYLKO PICIEM I OKRADANIEM BLISKICH….

 

 

Drugi zas zawsze skarży się,że rodzice stuknieci bo się czepiają. Natomiast tu dochodzi jeszcze pewna sytuacja, która na możliwości mojego mózgu jest całkowitą zagadką. I rzeczą, która w życiu nie pojme. Ci ludzie chodzą tak brudni i smierdzacy, że nie da się tego opisać. A mają gdzie prać i się kąpać. To ja nie mam wody i prądu. Lecz zawsze chodzę czysta i oprana. Bycie nawet alkoholikiem nie przyczynia się samo w sobie do nie mycia się itp. Znam wiele osób uzależnionych. Owszem twarze opuchnięte od picia, czuć woń od nich tzw. chary i wiecznie są pijani. Pomimo to zawsze czyści i oprani. Mają jakaś pomimo staczenia się zasadę żeby choć trochę godności zachować. I pare z tych zadbanych osób też jest bezdomna. A tu ludzie miejacy wszystko….. i takie coś. I tak młodzi! Takich ludzi jak oni znam jeszcze paru. Co sytuacje życiową mają podobną i tak samo wręcz postępują włącznie z higieną.

Co jeszcze w tym jest ciekawe, że nikt ich nie pozostawił samych sobie. Bo np. tego drugiego rodzice nie raz załatwili mu pracę. Proponowali pomoc w walce z alkholem. Za to temu pierwszemu Ciotka też wiele razy proponowala pomoc w znalezieniu pracy bo ma znajomości.
Jeżeli chodzi o tych dwóch opisanych to oni nie korzystają z Mops gdyż uważają to za wstyd. Może to dobrze bo przynajmniej nie pomniejszaja budżetu opieki. Zawsze to coś. Tylko szkoda, że reszta ich postępowania nie jest dla nich wstydem.

TERAZ NASTĘPNA DZIWNA SYTUACJA Z JAKĄ SIĘ SPOTYKAM AŻ ZA NAD TO…

Teraz dam przykład ludzi bezdomnych, którzy są też młodzi, ale ich postępowanie jest przerażające. Pokój obok mnie mieszka dwóch braci. Mlodzi i zdrowi. Choć bezdomni mają siostrę, z która dobrze żyją. Ona ma mieszkanie. Warunki o.k. Ma dzieci i męża. Oni bardzo często do niej chodzą. I za to nie są tak widoczni jak tamci. Lecz też wiecznie pijani. Podejrzewam, że inny rejon objeli do załatwiania kasy na alko. W który ja nie chodzę. Dlatego ich nie widzę. Sytuacja na tyle jest podobna do tamtych, że też bezlitośnie okradna jak nadazy się okazja każdego. Też higiena ich jest taka sama jak tamtych. Choć pomimo, że są bezdomni mogą bez problemu oprac się i wykąpać u siostry. Mijam ich pokój pare razy dziennie i na wymioty mnie zbiera. Aż strach pomyśleć co się w środku dzieje.
Z nimi różnica jest taka, że wsparcia rodziny nie mają. Trochę gorzej niż tamci. Nie zmienia to faktu, że jakby się postarali to by się ogarneli. I różnica taka też, że korzystają z Mops. Oj to wtedy mam noc nie przespana jak płacą zasiłki. Taka libacja. Co jedzą? Tu kolega coś da. Tu siostra. I jedzenia też nie kupują bo po co. Tak wspomagają uszczuplanie pieniędzy w Mops.
Jeszcze jeden mieszka na dole. Ten to ma możliwości i ewentualne wsparcie. Matka w Holandii. Brat też nie raz oferował wyjazd i pracę mu. Drugi brat w Polsce firma remontowa. Też oferował mu pomoc. Oczywiście też zawsze może skorzystać z lazienki oraz pralki u brata. Niestety jest tak samo jak z tymi dwoma. I też nastepny co bierze kase z Mopsu i wydaje w jeden dzień wiadomo na co.

I teraz dam jednego bezdomnego na porównanie z tymi wyżej

Jest takich jak ten co chcę go opisać znacznie więcej. Lecz bezsensu każdego opisywać. Wystarczy ten jeden. Młody chłopak całkiem bezdomny. Nawet bez stałej stacji spania typu taki pokój na pustostanie jak ja. Zawsze gdzie indziej noc. Klatka schodowa itp. Z rodzicami poklucony. Nie chcą go znać, ale on rozumi czemu. Źle postępował i postępuje. Lecz to już inna historia. Bez wsparcia moralnego znikąd. A zawsze czysty i oprany. W jaki sposób? Otóż w tych czasach są np. galerie handlowe z łazienkami. Co dzień rano szedł do takiej łazienki dla niepelnosprawnych. Bo tam można zamknąć się od środka. Cały porządnie zawsze się tam umyl, ogolil i coś przepral. Potem suszyl gdzie w parku na ławce. W zimie jakoś też to ogarniał. Zaradny. Kase potrafił zarobić. Nie dużo, ale zawsze coś. Na picie owszem, ale to jego sprawa. Na garnuszku rodzica nie siedzi. Z Mops w kratkę korzystał, ale nie non stop. I przedewszystkim nie zebrał na mieście.
Teraz jest trochę chory i w pewnym miejscu. Tam staje trochę na nogi. Może wyjdzie na ludzi? Warto wierzyć i ja wierzę w niego bo jednak nie olewa całkiem swojego życia i ma jakąś godność.

I proszę zauważyć jaka ogromna różnica między tymi ludzmi. Nie ma nic, a jednak potrafi jakoś to zmieniać.Mają wszystko bądź wiele i jak postępują? Nie rozumiem tego wogule

 

JAK TAKIE OSOBNIKI ODBIERAJĄ LUDZIA PIENIĄDZE, KTÓRYM ONE NAPRAWDĘ SĄ POTRZEBNE

 Jak by nie oni te pieniądze z opieki mogły by pójść dla ludzi, którzy naprawdę potrzebują pomocy. To działa na takiej zasadzie, że jest okreslona pula pieniędzy na miesiąc np. na zasiłki celowe. I w zależności od ilości osób, które o ten zasiłek napiszą to ta pula jest dzielona i wychodzi kwota jaką Mops może dac na jedną osobę. A część tych ludzi co pisze o te zasiłki to tacy ludzie, których opisałam i wiele podobnych osób. Ktorym bardzo dobrze udaje się grać ofiary. Ukrywać to co tak naprawdę robią z kasą. W każdym bądź razie oni poprostu całe te zasiłki wydają na alkohol i narkotyki. Jeżeli by im nie dac tej kasy. To wtedy momentalnie zmiejsza się ilość osób i zasiłki celowe są znacznie wyższe. I nie jednej osobie mogło by to pomóc.
Niestety tu problem jest taki, że albo nie ma dowodów, a nawet jeżeli są to nie są podstawy do odebrania zasiłku. Wtedy Mops może np. zrobić zamiennik. Np.żywność kupić czy węgiel, ale i tak zostaje to przez te osoby sprzedane. Dotego dochodzą ustawy, na które Mops też nie ma wpływu. I są zmuszeni dac. Nie mogą odmówić. Też niektórzy pracownicy socjalni to olewaja. A nie kiedy też się boją. Bo nigdy nie wiadomo czy taka poszkodowana osoba. Bo napewno za taką by się miała gdyby jej nie dac kasy, nie będzie szukać zemsty. Nie zrobi krzywdy kiedyś gdzieś na ulicy temu pracownikowi. Bo to są tak ludzie podli, zli i nienormalni? hm….że nigdy niewiadomo co mogą zrobić.
               Choć uważam tak czy inaczej, że z tym trzeba by wkoncu zrobić porządek. Ja swego czasu jak piłam też pare złoty z Mopsu przepijalam. Lecz zawsze w pierwszej kategori kupowałam jedzenie, leki, jakaś bielizne itp. A to co zostało  a nie dużo dopiero wydawalam na alko. W przypadku tego opisanego rodzaju ludzi wszystko idzie na picie.

JAK PRZEZ NICH TACY LUDZIE JAK JA TRACĄ W OCZACH SPOŁECZEŃSTWA BARDZO WIELE

Tak bardzo tacy ludzie są widoczni. Tak bardzo swoim wyglądem i zachowaniem zapadają w pamięć ludzką, że przez to wiele ludzi z góry wszystkich biednych tak ocenia. A jeszcze jak bezdomni to w ogóle ma za dno i meneli.
   Jak mówię jestem bezdomna czy korzystam z Mops w oczach ludzkich widzę pogardę. Przyczyniają się do tego głównie dwa czynniki. Pierwszy to znieczulica, osadzanie z góry i brak szacunku oraz zrozumienia dla ludzi w takiej sytuacji przez ludzi tzw. normalnych. A drugi czynnik to ten, który dziś opisuje. Bo jeżeli co dzień Ci ,normalni’ spotykają takich ludzi pijanych, zebrających itp. na ulicy. Dotego brudnych i śmierdzących. Czasami miej więcej znaja ich sytuacje i duże możliwości by móc godnie funkcjonować i wiedzą, że nawet oni nie próbują z tego skorzystać to nabierają pewności, że wszyscy ludzie o takiej pozycji społecznej są tacy sami. Wyrabiaja sobie poprostu opinie na ten temat i może pewną odrazę. I trudno przez to im uwierzyć, że czlowiek biedny i bezdomny może być wspaniała osobą. Która walczy. Nie pije i stara się jak może by wyjść z sytuacji w jakiej sie znalazła. Jednym zdaniem- CI LUDZIE O KTÓRYCH DZIŚ MOWA PSUJĄ OPINIE TAKIM JAK JA.

 A tak naprawdę takich ludzi z mojego rodzaju co staraja się funkcjonować jak najlepiej jest więcej. Tylko my nie rzucamy się w oczy….

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

Przez życie z uśmiechem

Wędkarstwo z pasją

Radość życia z hobby

 

Zdj. tytułowe wzięte z internetu

Jestem 100% realistka. Nie uznaje nadziei itp. zludnych uczuc. Uważam, że trzeba zdawac sobie sprawe z tego w jakiej sytuacji jest nasze życie i nie wmawiac sobie na siłę, że bedzie lepiej. Gdyz konsekwencja tego jest rozczarowanie i ból. Ja żyje tu i teraz bo jutro może nie nadejść. Łapie najmilsze chwile każdego dnia. Choć tak mało ich jest, ale jednak są i cieszą. To wszystko powoduje, że jestem silna i daję rade. Bo grunt to nie bujać w obłokach. Ogólnie pomimo wielu chorób m. in silnej epilepsji i tego, że prawie w ogóle nie widzę (mam znaczne nie dowidzanie) to tworzę, pisze blogi, prowadzę dość spory fanpage, pracuję w programach partnerskich oraz zajmuje się sprzedażą online (mam taki mały sklepik). Też poswiecam sie dużo pomocy innym. Moje zainteresowania/ pasje to: boks, taniec, śpiew, tatuaże, muzyka rock i heavy metal. Poki wzrok pozwala uwielbiam czytać książki zwłaszcza S. Kinga. I przedwszystkim kocham zwierzęta:-) Mam pieska, 4 króliki i myszki. Od 6 rano do 23 pracuję. Nigdy nie mam czasu na nic. I co mogę powiedzieć jeszcze? Na swój sposób jestem szczęśliwa. Mieszkam z osobami, które kocham. Nawet mam przybranego syna. Czego w życiu można więcej chcieć? Mam wszystko to co najważniejsze prócz zdrowia, ale z tym się już dawno pogodzilam, że lepiej nie będzie i po prostu żyje z tym:-) Jestem osobą bardzo często też nie lubiana za swoją szczerość i specyficzne podejście do ludzi i świata. Lecz jak to mawiał mój ojczym: A co ja zupa pomidorowa żeby mnie lubić? No właśnie nie jestem zupa i zwisa mi i powiewa czy mnie ktoś lubi. Myślę, że opis ten jest na tyle wyczerpujacy, że więcej informacji o mnie już nie trzeba:-)

%d bloggers like this: