POLECAM KSIĄŻKI - RECENZJE

CMENTARZ ZWIEZAT- S.KING

 

ORYGINALZNA RECENZJA Z KSIĄŻKI

CMENTARZ ZWIERZĄT- Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedow stała się początkiem ich końca. Mistrz horroru  STEPHEN KING zaprasza czytelników na wycieczkę do piekła tam i z powrotem!

Nowy dom rodziny Creedow w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem-przytulna, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Wspaniała praca, mili sąsiedzi i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dzieciecymi rękami nagrobków. Z napisam na bramie; CMENTARZ ZWIEZAT (cóż,nie wszystkie dzieci znają dobrze ortografię…).

Stephen King napisał tą powieść podczas pobytu w wynajętym domku w Orrington, w stanie Maine. Fakt ten by nic nie znaczył, gdyby nie cmnetarz zwierząt, który znajdował się za domem….

Powieść zekranizowano w 1989 roku,scenariusz napisał sam autor książki (film znany w Polsce pod tytułem ,Smetarz dla zwierzaków’). King wystąpił w filmie w roli księdza.

MOJA OPINIA POWIEŚCI ,CMENTARZ ZWIEZAT’

Jak wiecie jestem fanką STEPHENA KINGA. I ta książka to moja pierwsza tego autora, która przeczytałam. I co tu więcej pisać?Zafascynowal mnie King totalnie. I tak zaczęła się moja przygoda z jego powieściami. Mogę z czystym sumieniem napisać, że jeżeli ktoś szuka książki, której długo nie będzie mógł zapomnieć.I jednocześnie lubi czuć dreszczyk emocji- to jest właśnie powieść dla niego.

Choć głównym celem tej książki jest poprostu horror.Mroczna opowieść z tytułowym cmetarzem w tle.To King jak zresztą często-nie unika drugiego dna.Świetnie udało mu się stworzyć portrety głównych bohaterów.Także nadać im psychologicznej głębi.Oddac targajace bohaterami emocje i strach.Dodając do tego mroczny klimat,tajemniczą historię i świetny styl pisarza.To poprostu ciężko oderwać się od lektury.

Z pozoru mogła by się z początku wydawać dla nie, których nieco nudna…Lecz w rzeczywistości jeżeli odrazu wczujemy się w klimat powieści- to od pierwszych stron będzie nam ciężko się od tej książki oderwać.

W CMENTARZ ZWIERZĄT autor pokazuje nam jak wiele jesteśmy zdolni zrobić dla naszych bliskich. Nawet przekroczyć bramy piekieł. Pokazuje też,że także zwierzęta należy się szacunek po przez to, że dzieci stworzyły takie miejsce jak cmentarz- właśnie dla zwierząt.

CMENTARZ ZWIERZĄT- FILM

Jest to jedna z jego najlepszych powieści. Mnie osobiście mocno ruszyła. Dziękowałam sama sobie, że nie posiadam kota….w domu. Bo by chyba na pare dni za srzwi poleciał…Zanim ten dreszczyk po przeczytaniu książki zelzal.

Jak wiecie większość książek Stephena Kinga jest zekranizowana. I oczywiście ta też. Choć nie przepadam za telewizją i oglądaniem filmów. Jeśli chodzi o filmy na podstawie powieści Kinga- to lubię obejrzeć. Powód tego taki, że chcę sprawdzić ile ma wspólnego z książką. W tym przypadku Cmetarz zwiezat- jest nie mal identyczny jak książka. Brakuje jedynie żony sąsiada. Lecz wynik tego taki, że scenariusz stworzył Stephen King we własnej osobie.

Ma w ogóle film fajny klimat gdyż jest to stary film. Dosyć dawno nakręcony. Nie ma tych okropnych w nadmiarze efektów specjalnych co czyni go bardziej rzeczywistym…..

Zapraszam też na inne recenzje i opinie jego dzieł:

BAZAR ZŁYCH SNÓW

KOMÓRKA

 

ZAPRASZAM TAKŻE NA INNE MOJE BLOGI:

Psychologia i pomoc

Wedkarstwo z pasją

Poprostu Ewa M

Zdj. tytułowe wzięte z internetu

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: