POLECAM KSIĄŻKI - RECENZJE

UZNANI ZA ZMARLYCH-Graham Masterton

DZIŚ ZNÓW ZAPRASZAM NA HORROR WSPANIAŁEGO PISARZA GRAHAMA MASTERTONA

Nie będę pisać informacji o autorze poraz kolejny. Znajdziecie parę słów o nim w recenzji Infekcja . Jest jednym z moich ulubieńców-na drugim miejscu po Stephenie Kingu.

Dziś chcę Wam polecić ,Uzani za zmarłych’. Na tą książkę natrafiłam w markecie Biedronka. Tam mają stoisko z książkami po 10zl, więc zawsze tam zaglądam. I m.in trafiła mi się ta. Po przeczytaniu na szybko recenzji w sklepie stwierdziłam- muszę ją mieć w mojej kolekcji i oczywiście przeczytać. To było nie tak dawno-około czterech miesięcy temu.Jest dosyć gruba,więc przeczytanie jej zajelo mi tydzień. I mogę szczerze napisać- mocny horror.

ORYGINALNA RECENZJA , UZNANI ZA ZMARŁYCH’

Dzień, który miał być najpiękniejszy w życiu, zamienia się w koszmar. Kiedy państwo młodzi podczas krojenia weselnego tortu znajdują w nim ludzką głowę.

Nadkomisarz Katie Maguire szybko odkrywa, że jest to głowa właściciela znajdującej się na skraju upadłości cukierni, który prawdopodobnie został porwany.Niewiele więcej udaje jej się dowiedzieć. Do czasu gdy znika kolejny biznesmen, który również ma kłopoty finansowe.

Po co ktoś miałby porywac bankrutow?-nasuwa się oczywiste pytanie. Odpowiedzi dostarcza podający się za ,arcykrola Irlandii’ anonimowy mężczyzna, którego celem jest przywrócenie krajowi honoru.

Katie nie wie, na ile może mu wierzyć, ale od razu orientuje się, że ma doczynienia z bandą zwyrodnialcow.

Którzy wciąż są kilka kroków przed nią.

MOJA OPINIA I RECENZJA

Powieść ,Uznani za zmarłych’ ta już na samym początku jest przerażająca i wciągająca. Tak jak w orginalnej recenzji jest napisane- książka zaczyna się od akcji gdzie podczas przyjęcia ślubnego dochodzi do makabrycznego odkrycia. Mianowicie w torcie weselnym znajdują głowę ludzką.

Na miejsce przybywa główna bohaterka Katie Maguire weaz ze swoimi detektywami, aby zbadać sprawę. Jak się okazuje, że głowa należy do właściciela cukierni, w której zamówiono nieszczęsny tort. Wcześniej owy cukuernik był uznany za zaginionego.

Sprawy zaczynają wymykac się z pod kontroli. Porywacze uprowadzaja następnego przedsiębiorcę i grożą mu śmiercią jeżeli okup nie zostanie zapłacony.

Wspólny motyw,który od początku bardzo dziwi jest fakt, iż porwani są bankrutami. I zaskakuje też to, że do mordów i porwan przyznają się zwacy siebie ,arcykrolowie Irlandii’

BARDZO PODOBA MI SIĘ W TEJ KSIĄŻCE WIELE RZECZY

Fabuła wciąga od samego początku. Znajdziemy w niej szybko rozgrywająca się akcję. Jest też wątek trochę historyczny.Też bardzo ciekawa sytuacja jest w relacjach głównej bohaterki z sąsiadami oraz z jej szefem. Mamy też doczynienia z różnymi relacjami dwóch stron- policji oraz ofiar.cPowieść jest tak szczegółowa, że każde morderstwo jest dokładnie opisane.I mało tego to jeszcze natrafiamy na intrygę uknuta przeciw wymiarowi sprawiedliwości oraz na korupcję.

Też jest ciekawa rzecz w tej powieści,że pokawia się znana z innych książek Mastertona, Pani nadkomisarz Katie Maguire.

CZYTAJĄC ,UZNANI ZA ZMARŁYCH’….

Nasza wyobraźnia znakomicie działa. Idzie poczuć jak by to działo się tuż obok nas. Wspaniały dreszczowiec z bardzo dobrym szczegółowym opisem.cZaskakuje na każdym kroku. I o dziwo jak Graham Masterton moim zdaniem ma ciężką rękę gdyż jego szczegółowość czasem jest przesadna, że czasem omijam zdania.W tym przypadku z zapartym tchem czytalam dokładne opisy wszystkiego.

Co mogę jeszcze dodać? Tydzień trzymała mnie w napięciu i ciężko było mi się od niej oderwać. Dlatego polecam ją Wam byście mieli ciekawą lekturę na jesienne wieczory.

ZAPRASZAM NA INNE MOJE BLOGI:

Psychologia i pomoc

Wędkarstwo z pasją

Poprostu Ewa M

Podobne artykuły:

Cmentarz zwierząt

Bazar złych snów

 

Zdj. tytułowe wziete z internetu

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: